Λίστες, Λίστες, Λίστες [2010]

Αγαπημένε μου,

ο ιστορικός της μουσικής θα με δικαιώσει…κάποτε :har:

Τα #2, #4 και #7 μου είναι μόνο μια πρώτη ιδέα για τις underground κυκλοφορίες που θα αποτελέσουν τον πρωταρχικό παράγοντα για να με αγαπήσεις και πάλι…

Peacelove,

Σε λατρεύω…

Ο Θ.Μηνιατης (δεν ξερω ποιος user ειναι :p) σωζει την παρτιδα και οι οργισμενοι μεταλχεντς θα βρουν στην λιστα του οτι περιμεναν και θα κοπασουν οι διαμαρτυριες :stuck_out_tongue:

Θοδωρής Μηνιάτης
Apoluto respect! Oriste re zwa, uparxei kai enas anamesa sas pou den 3exnaei ti 8a pei ALH8INH mousikh!!!

…μηνιατη οι rage πιο ψηλα ακομη!!!

Θοδωρής Μηνιάτης mazi sou!

mpaxaxxaxaxxaaxxaaxxaxaxaax.

Ζάρκα θα τα κατεβάσω (τα 2,4,7) και θα σε πω να ουμε . Η αγάπη όμως είναι αδιαπραγμάτευτη . Άλλωστε είναι γνωστό πως οι RC στονερίζουν ( ήδη από το triarchy) :smiley:

Ο Θοδωρής ο Μηνιάτης κρατάει τα σπαθιά του μέταλ ψηλά. Τα σέβη μου 8)

Ναι, αλλά θα επιμείνω ότι λείπουν λίστες τουλάχιστον δύο συντακτών.

Ε καποιος λογος θα υπαρχει για να λειπουν ρε Κρισπ !

Ζαρκα καλο κραξιμο εφαγες. :har:

Να καταγγειλω επισης τον Outshined που στην εκπομπη μου ειπε οτι ο
Τολης Δοσης ειχε για πρωτο το Avenged Sevenfold :thumbdown:

misunderstood. είπα ότι το είχε ψηλά, αλλά και πάλι δεν το είχε αρκετά ψηλά.:stuck_out_tongue:

τιμητικά τα σχόλια, αν μη τι άλλο…:smiley:

Διαβασα ολα τα σχολια και μου εφτιαξαν την ημερα.
Να’ναι καλα τα παιδια αλλα εχουν την εντυπωση οτι βρισκονται
σε αλλο σαητ.Και εγω εκραζα τους συντακτες αλλα απο κοντα και
για πλακα.
Οι αλλοι ζητανε δισκους που ουτε καν ολοι οι μεταλλαδες συντακτες
δεν εχουν ακουσει :!:

Οσοι ξερουν τον θοδωρη ξερουν οτι ειναι μεταλλας παλαιας κοπης!!!:D:D:D:DRESPECT!!!

Χαίρομαι για την ποικιλία των ακουσμάτων σας. Αν και τα περισσοτέρα με έκαναν να χαμογελάσω και να πω “μα γιατί αυτό αφου υπάρχει αυτό που είναι σαφώς καλύτερο”, το σκέφτηκα όμως λίγο και κατάλαβα ότι μπήκαν και κάποια που ήταν προσωπικές επιλογές (αδυναμία στην μπάντα) του κάθε συντάκτη σε λογικά πλαίσια που είναι κατανοήτο. Είναι κατανοητό γιατί το ίδιο θα γινόταν αν έβαζα και εγώ τα top μου. Ωραίες λίστες αλλά not my cap of tea αρκετά απο αυτά αλλά το ότι υπάρχει ποικιλία ανάμεσα στα ακούσματα είναι πολυ καλό … Εύγε και καλή χρονιά.

Θενκ γιου φορ γιορ καϊντ γουορντς. Αν και δε νομίζω να βρεις πάνω από 2-3 που να μη γνωρίζεις τι είναι. Επίσης να πω ότι στο τσακ δε χώρεσαν Coral, Wyatt και Gil Scot Heron. Πολλά καλά άλμπουμ φέτος - κανένα αριστουργηματικό (για μένα)

Ρε Deathster κάθεσαι και ακούς τον κάθε πούθεν progressiv-ά?:smiley:
Πάντως έχεις δίκιο για A7X. Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει. Κοντεύω τα τριάντα και έχω αρχίσει να φλωρεύω κάπως…

Απλα μου ειχε κανει εντυπωση γιατι ολη την χρονια ειχες βαλει στις επιλογες
δισκους και δισκους.Εnslaved πρωτο ομως :respect:

Ε οσο για Α7Χ ολοι εχουμε τετοιες μπαντες στα ακουσματα μας.

Ωραιο αβαταρ παρεπιπτοντως !

τι λέτε μωρέ deafsters της κακιάς ώρας;

έλα τώρα, κι οι Enslaved σε λίγο μόνο prog θα παίζουν…:stuck_out_tongue:

Είναι Νορβηγοί και συγχωρούνται για τα πάντα.:stuck_out_tongue:
Θα έρθω Πάτρα και θα σε βάλουμε στον ίσιο δρόμο να το ξέρεις…

Ωραία λίστα Ζαρκαδούλα, για το νο.1 σου πάντως είσαι επικυρηγμένος. :lightsabre:

Μακάρι, αυτό που χαλάει τον δίσκο είναι κάποια ψιλοαδιάφορα black-που-τελικώς-χεβιμεταλίζουν riffs και τα εντελώς flat blackmetal φωνητικά.

Για μένα το no 1 ήταν το ΕΑΛΩ των Rotting Christ

Γιατί δεν είχε Καγκελάρη; :frowning:

Εμ για να μην τον κράξεις? :stuck_out_tongue: