Καλύτερες κυκλοφορίες 2011

και αναρωτιόμουν τι ξέχασα… :slight_smile:

και εγώ τα’λεγα, αλλά κάποιοι με ρώταγαν αν είχα ακούσει τα προηγούμενά τους… :stuck_out_tongue:

έλα ρε. υπάρχει κι άλλο άτομο στο φόρουμ που το έχει ακούσει? :stuck_out_tongue:
βασικά για εμένα είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου ως ήχο του 2011. γι’αυτό και τόσο ψηλά. πέραν του ότι είναι δισκάρα φυσικά…

Σκάσε, εσένα δεν σ’αρέσει το hazards of love.

Btw με ρωτούσαν είναι το σωστό, όχι με ρώταγαν!

σάμπως είναι η πρώτη φορά που δεν τηρείται ορθή γραμματική στο φόρουμ! :stuck_out_tongue:

πάντως, η ιστορία θα αποδείξει ότι το the king is dead είναι καλύτερο από το hazards of love και θα με δικαιώσει. :country:

Έχω την εντύπωση ότι τα δύο καλύτερα της χρονιάς μέχρι τώρα βγήκαν μαζί χτες…

^^ :smiley:

Το ένα το διαπίστωσες ζωντανά χτες…

Για το άλλο…η Μεγάλη Δευτέρα πλησιάζει :!:

Το 2ο ποιο είναι ρε θείο?

Με βλέπεις που σε αγριοκοιτάζω;

Οκ, το 1ο ποιο είναι ρε θείο?

Ρε! Σε δείχνω και με το δάχτυλο ας πούμε! Νιώσε!

Ένιωσα!
Δεν το 'χω στο πρόγραμμα και δε θυμόμανε ημερομηνία μωρέ :oops:

Αν εμπιστεύεσαι το γερο-Γράκχο βάλτο στο πρόγραμμα χτες.

Τοπ φαιβ μεχρις στιγμης .

1.THE KILLS - Blood pressures
2.LONG DISTANCE CALLING - ldc
3.BURZUM - Fallen
4.BLACK SPIDERS - Sons of the north
5.BOXER REBELLION - The cold still

Ακουθουν King of limbs,ritual,dunamite steps και το καινουργιο foo fighters ,το οποιο εχω ακουσει ελαχιστα, αλλα βλεπω πολυ συντομα και με χαρακτηριστικη ευκολια να ανεβαινει τοπ 3 και να ριζωνει εκει ! 8)

Μέχρι στιγμής:

  1. Son of Nothing - The Guilt of Feeling Alive
  2. Terra Tenebrosa - The Tunnels
  3. Wooden Stake - Dungeon Prayers & Tombyard Serenades
  4. Ulver - Wars of the Roses
  5. Universe217 - Familiar Places
  6. The Sun Through a Telescope - Orange & Green/Black EPs
  7. Wo Fat - Noche Del Chupacabra
  8. Brotherhood of Sleep - Dark As Light
  9. Subrosa - No Help For The Mighty One
  10. Danava/Earthless/Lecherous Gaze - Split EP

Εντάξει το SoN, παίζει μπάλα μόνο του στην ουσία, σε άλλο επίπεδο φέτος.
Επίσης, εύφημος μνεία στον Ελάχιστο Εαυτό του Θανάση Παπακωνσταντίνου που είναι μια ομορφιά.

Αυτήν την περίοδο ακούω και γαμάνε τα Pentagram και Gates Of Slumber και λογικά θα είναι ψηλά στη λίστα.
Φυσικά υπάρχουν και πολλά ακόμα που δεν έχω ακούσει ακόμα ή έχω ακούσει λίγο, όπως: Light Bearer, Graveyard, Virus, Deafheaven, Blood Ceremony και άλλα.

Υπάρχουν και αυτά που έχω ακούσει και ενώ είναι καλά δεν με τρέλαναν: Earth, Crowbar, Weedeater, Lento, Orchid, Blackfield, Black Spiders.

Μεγαλύτερη απογοήτευση μέχρι στιγμής, εύκολα, το νέο Boris αλλά πιστεύω θα μας αποζημιώσουν με το επόμενο που κυκλοφορεί στο τέλος του μήνα.

boxer rebellion; seriously?

γιατι μουφερε μονο υπνους; (εκτος απο το No Harm)

Βασικα ηταν η πρωτη επαφη μου με αυτους και γουσταρα τρελα τη φωνη του Νικολσον,οποτε με επηρρεασε αυτο πολυ!Εχει καλα κομματια ο δισκος ομως μεσα ,the runner,step out of the car,doubt,cause for alarm + την γαμηστερη λαιβ εκτελεση του gospel of goro adachi που μετρησε πολυ.

για μένα η καλύτερη κυκλοφορία μέχρι στιγμής είναι αυτή

[I]Blood Ceremony - Living With The Ancients.[/I]

Όλα τα κομμάτια του δίσκου είναι ένα κι ένα! Μελωδικά, ‘‘ταξιδιάρικα’’, ΝΤΟΥΜ! Σου δίνουν την εντύπωση του κλασικού ροκ, μία αίσθηση ‘‘παλιούρας’’! Απ’τα καλύτερα τους είναι τα The Great God Pan, Oliver Haddo και Daughter Of The Sun! Ειδικά, το τελευταίο είναι μία πολύ όμορφη σύνθεση διάρκειας δέκα λεπτών I[/I]. Εν ολίγοις, τα σπάει! Τέλος, η φωνή της Alia O’ Brien - την αγαπώ τη φωνή της - ‘‘κολλάει’’ άψογα με την αισθητική του συγκροτήματος!
Εν κατακλείδι, για να μην τα πολυλογώ, τον αγαπώ πολύ αυτόν το δίσκο και - περίεργο για μένα :stuck_out_tongue: - όσες φορές και να τον ακούσω μου αρέσει και κάθε φορά όλο και περισσότερο και μου προξενεί τα ίδια συναισθήματα, όπως και την πρώτη φορά που τον άκουσα! Όλα τα τραγούδια τους ακούγονται το ίδιο ευχάριστα, δεν εμπεριέχεται κατ’εμέ μέτρια σύνθεση σ’αυτόν το δίσκο! Ακούστε το! Αξίζει τον κόπο!

Καλώς εχόντων των πραγμάτων, αύριο θα χω στα χέρια μου αυτό

[I]Subrosa - No Help For The Mighty Ones.[/I]

Χμμ…επιτέλους μετά από ένα μήνα αναμονής, αύριο - με το καλό - θα χω στα χέρια μου τον ‘‘πολυπόθητο’’ δίσκο! Έαν κρίνω από το Τhe Inheritance περιμένω πολλά απ’αυτόν! Περισσότερες εντυπώσεις όταν τον ακούσω! Αναμένω…8)

Δεν έχω και ακούσει και πολλά από τις κυκλοφορίες του 2011, αλλά έχω ξεχωρίσει τα:
Foo Fighters - Wasting Light
Sun of Nothing - The Guilt of Feeling Alive

  1. Terra Tenebrosa - the Tunnels
  2. Sun of Nothing - The guilt of feeling alive
  3. Subrosa - No help for the mighty one

  1. Blood Ceremony - Living With the Ancients
  2. Pentagram - Last Rites
  3. Trap Them - Darker Handcraft

Απο κει και περα χωρίς ιδιαίτερη σειρά:

New Lows - Harvest Of The Carcass
Mitochondrion - Parasignosis
Aldebaran - Buried Beneath Aeons ΕΡ
Whitehorse - Progression
Total Fucking Destruction - Hater

αυτά έχω ξεχωρισει ως τώρα.

2011 η 2010 είναι αυτό τελικά; Σαν να έχω την εντύπωση πως είναι του '10 πάντως.

Release date: January 18th, 2011

http://www.metal-archives.com/albums/Mitochondrion/Parasignosis/289947
:):!: