Φημες για συναυλιες #2

Ενώ εσύ πολλά είπες για τον Waters…

Floydized με το ζορι κρατιεται ο Astaldo! προσεχε… :stuck_out_tongue:

Τι θα γινει ρε παιδια με waters, καμια ανακοινωση? Εχουμε κανα νεοτερο?

Άμα υπήρχε κάποιο νεότερο δεν θα το γράφανε?

Rip όχι,καθώς η πηγή από όπου πληροφορούνται τα site δεν λέει τίποτα παραπάνω:roll:

Εννοώ οτι άμα ήξερε κάποιος οτιδήποτε νεότερο θα το έγραφε.
Δεν νομίζω δηλαδή κάποιος αφού έβλεπε post τύπου “παιδιά έχουμε κάποιο νεότερο?” να πεταγόταν και να έλεγε “α ναι ο waters έχει κλείσει στις 6/6 στο an, ευτυχώς που ρώτησες αλλιώς δεν θα το γραφα”

Ρε παιδια χαλαρωστε. Ρητορικη ηταν η ερωτηση. Ηθελα να πω τι θα γινει, γιατι θα κλωσησω αυγα σε λιγο. Ειναι και πασχα…καταλαβαινεται. Και με χρωμα κοκκινο μονοκοπανια απο το ζορισμα. Χαχαχαχααχ…

Ε ωραία,τα έχουμε πει,λίγο υπομονή.Δεν γίνεται να βγούμε και να πούμε “παιδιά μίλησα με τον τάδε και μου είπε αυτό”.Καταλαβαίνετε ένα φόρουμ είναι.Για αυτό και μιλάμε ακόμα για “φήμες”.Αλλιώς να ανοίξουμε θρεντ συναυλίας ξέρω 'γω κατευθείαν.
Τα έλεγα και στον Μιχάλη εχθές.

Συμφωνω, χαβαλε κανουμε να σπασουμε λιγο τον παγο. Καλη ανασταση με μια καλη ανακοινωση ευχομαι εγω.

το αν θα κανουμε Ανασταση θα εξαρτηθει απο το αν θα εχουμε την ανακοινωση. αλλιως…\

edit: καποιος σχολιασε στο αρθρο του hit channel οτι στη συναυλια της Ολλανδιας ο κιθαριστας(δεν λεει ποιος απο τους 2) του ειπε οτι θα κανουν 2 show στην Ελλαδα…

θα εχουμε δραματα…

Αλλάζω θέμα,καθώς πριν από λίγο έμαθα νέα σχετικά με υπερ-συγκρότημα8O
Περιμένω να διασταυρώσω,αν και πιο τέλεια πηγή δεν γίνεται,και αν θα γραφτεί τίποτα γενικά(με τα τσακάλια της ροκ δημοσιογραφίας:roll:)

Άντε πάλι φυτίλια ο Floydized… μιλάμε πρέπει να είσαι υπεύθυνος για τα μισά εγκεφαλικά στο forum!!!

Black Country Communion?
Ταιριάζει χρονικά

Όχι όχι.Ρε 'σεις δεν βγαίνω και λέω “φέρτε τους Deep Purple τώραααα!!”.Όταν θα γράφω κάτι εδώ,κάτι θα ξέρω.Είτε γράφω για Bob Dylan είτε Roger Waters.

τι εννοεις ταιριαζει χρονικα? αφου δεν ειπε ημερομηνια ή εστω στο περιπου… :-k

με τετοιες φυτιλιές που βαζεις Floydized το κοβω χλωμο να φας αρνι το πασχα… :stuck_out_tongue:

Aπλά υποθέτω θα εννοεί καλοκαίρι χοντρικά. Και οι BCC βγάζουν άλμπουμ και περιοδεύουν το καλοκαίρι.

http://www.hit-channel.com/music/music-news/rock-music/item/2916-αποκλειστικονεότερα-για-το-the-wall-στην-αθήνα

Αυτό σαν “πρόγευμα” ώστε να προλάβουμε.Γνωρίζω την πηγή πολύ καλά,οπότε μην αρχίσετε να λέτε πάλι "για ότι να’ναι’’ κτλ.:wink:

Έχει καταντήσει αστείο πλέον. Δε μπορώ να καταλάβω το λόγο να πει κάποιος ξέρω κάτι αλλά δε μπορώ να πω για τον α-β λόγο. Μη το λες καλύτερα ρε συ Floyd. Ή πες μας έκλεισε κάντε πάρτυ ή πες δεν ξέρω. Το να ξέρεις και να μη λες ε οκ δεν το θεωρώ και πολύ σωστό!

No offence

αντε ντε, αναμενουμε την ανακοίνωση …

Αν η συναυλία γίνει τελικά (και αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο αν, καθώς μέχρι στιγμής μαθαίνουμε νέα από το αμφιβόλου εγκυρότητας hit-channel.com το οποίο συγχωρέστε με αλλά το έμαθα όταν πρωτομίλησε για τον Waters την προηγούμενη βδομάδα, καθώς και από τον Floydized ο οποίος δεν ξέρω με ποιον μιλάει, αλλά φαίνεται να πιστεύει στην εγκυρότητα των πληροφοριών του), τότε κερδίζει επάξια τον τίτλο της πιο ψυχοβγαλτικής συναυλίας του 2011, και ενδεχομένως ever μέχρι στιγμής (για την Ελλάδα).

Και ξαφνικά, εκεί που προσευχόμαστε για μία συναυλία, τώρα μιλάμε για 2;;; 8O

Φαντάζομαι ότι αν γίνει, θα υπάρχουν διάφορες (λιποθυμικές κλπ.) αντιδράσεις από μέλη του forum. Αν δε γίνει, κρίμα είναι να εκνευρίζεστε και να καταφεύγετε σε χαρακτηρισμούς, όπως π.χ.

Εδώ και πολλά χρόνια, το ράδιο αρβύλα στο internet είναι σε ημερήσια βάση, για πολλά και διάφορα, οπότε γιατί όχι και για μια συναυλία. Και στην τελική, αν αντιδράμε έτσι για μια είδηση που διαβάσαμε σε ένα site, πώς θα αντιδρούσαμε αν μας το έλεγε κάποιος, θα τον πλακώναμε στο ξύλο;

Peace…