ΒΙΑ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ

Αυτό κατάλαβες? Χαζός είσαι η το παιζεις?

την είδηση τη διάβασα το πρωί και σοκαρίστηκα (ναι ,ακόμα σοκάρομαι) .
για μένα είναι σοβαρό θέμα και προφανώς πολυσύνθετο με πολλές γενεσιουργές αιτίες .

Αυτό όμως που με λυπεί είναι οτι στα αθλητικά και μη site άρχισε ήδη να υποβαθμίζεται και είμαστε στο απόγευμα της ίδιας μέρας!

μάλλον με αυτή τη φράση δηλώνεις τη στενοχώρια σου για το γεγονός και τον προβληματισμό σου.
όχι ,δεν βγάζεις το στυλ “χέστηκα που ψόφησε”.
όχι, από το πάνω ποστ δε πιστεύω ότι αν σκοτωθούν άλλοι 5 θα πεις πάλι "ε δε πειράζει,πηγαίνανε γυρεύνοντας.χέστηκα."
και ναι είμαι χαζός που δε κατάλαβα ότι το ποστ σου βγάζει συμπόνεια.
δεν έχω μεγάλη αντίληψη,συγνώμη.

Συμπονια για άτομα τα οποία δίνουν ραντεβού για ξύλο, όχι δεν πρόκειται να νιώσω ποτε. Αυτούς πρέπει να τους βάζουν σε ενα δωμάτιο και να τους αφήσουν να αλληλοσκοτωθουν.

καλά κάνεις και δεν νιώθεις συμπόνεια.
αλλά τουλάχιστον δεν είμαι ,ούτε κάνω τον χαζό.
ε?

αφιερωμένο

Καλα, μπραβο σου, την ειπες τωρα…

Ευχαριστώ. Άμα θες συζήτα και άσε τις εξυπνάδες και τις δύσκολες απαντήσεις.

Kαλα αστο ρε μαγκα. Εσυ ερχεσαι σε ενα thread που γινεται απο την πρωτη σελιδα ωραια κουβεντα, χωρις να ωραιοποιει κανεις καταστασεις αλλα και χωρις ισοπεδωση και ερχεσαι και μου ποσταρεις ενα κομματι… Το ποιος δεν εχει διαθεση για κουβεντα ειναι προφανες. Εγω την αποψη μου την εχω πει στο θρεντ αν θες στην ξαναλεω, αργοτερα ομως γιατι τωρα φευγω για το γηπεδο :wink:

Οσο για το κομματι που ποισταρες, ΟΚ μεσα στα κλισε ειναι, απο και καλα “επαναστιτικη” σκοπια. Τα χουμε ξανακουσει, απορω αν εχει πατησει κανεις τους εστω και μια φορα σε ενα οποιοδηποτε γηπεδο.

Το ότι πόσταρα ένα τραγούδι δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό και σου χαλάει την ωραία κουβέντα. Και εφόσον η άποψη μου είναι αρκετά κοντά με αυτή του τραγουδιού ήθελα να την διατυπώσω μέσω αυτού.

Το τραγούδι μπορεί να μην αναφέρεται τόσο στο θέμα της βίας αλλά άμα θες τα συζητάμε (σίγουρα δε θα σου πω για πρεζάκιδες κλπ κλισέ.) Ωστόσο 5 πράγματα που επικρατούν στη ποδοσφαιρική “κουλτούρα” τα θίγει.

Όσο για το αν έχει πατήσει κανείς από αυτούς γήπεδο δεν το ξέρω, αλλά για μένα θα σου πω πως ναι το έχω πατήσει και έχω ασχολείθει με τα του γηπέδου. Απλά πλέον οι απόψεις μου σχετικά με αυτό έχουν αλλάξει επειδή τα έζησα και όχι επειδή τα έβλεπα από την tv ή άκουγα το γκότζο (ελπίζω να σου πέτυχα το δημοσιογράφο - ομάδα).

Με τη νίκη

Δειτε εδω:http://www.contra.gr/Soccer/Europe/sok-rantevou-gia-ksulo-sto-dasos.1416228.html

Στα αξιοσημείωτα το γεγονός πως υπάρχουν κανόνες στη μάχη και ο βασικότερος ορίζει να μη φέρει ουδείς που εμπλέκεται οποιοδήποτε αντικείμενο παρά μόνο να παλεύει με τα χέρια και τα πόδια του.

νταξει, ειναι πολιτισμενοι ομως

Εδώ είναι η ουσία και τα είπε και ο ChrisP παραπάνω, πρέπει να αλλάξει η νοοτροπία των οπαδών. Γενικότερο θέμα παιδείας είναι κατα βάση, διότι αμα αρχίσουμε από κει σίγουρα θα μπορούν να έχουν τη κρίση οι φίλαθλοι να μην πωρώνονται από τις υπερβολές και τις σαχλαμάρες που γράφονται σε αθλητικά έντυπα και οι οποίες ενισχύονται από παράγοντες των ομάδων. Το θέμα είναι ότι κάτι τέτοιο απαιτεί υπομονή, επιμονή και προσήλωση στο στόχο. Γιατί πρέπει να ξεριζωθούν αντιλήψεις πολλών ετών.

Ωραίο το σχόλιο του συνονόματου mod πάνω στην είδηση που πόσταρε ο ΚΕΝ!:lol:

η ιδια βια πάει και στο συνταγμα.!
[B]
Πλακώθηκαν Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί στο Σύνταγμα![/B]

Έγινε κι αυτό! Πριν περίπου μια ώρα, στην ένταση που επικράτησε στην πλατεία Συντάγματος συμμετείχαν οπαδοί των δύο “αιωνίων” οι οποίοι βρήκαν την ευκαιρία να λύσουν κάποιες από τις διαφορές τους!
Πλακώθηκαν Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί στο Σύνταγμα!

Το περιστατικό διαδραματίστηκε όταν οι μεν αναγνώρισαν του δε -καθώς είχαν κατέβει στο Σύνταγμα “γνωστές φάτσες”- και δεν άργησαν να έρθουν στα χέρια!

Απίστευτα πράγματα τη στιγμή που ολόκληρη η χώρα κρέμεται σε μια κλωστή!

[B]Πηγή: newsbeast.gr[/B]

H Nτόρτμουντ ξέρουμε που μένει; :roll:
Πλάκα θα έχει να μας έρθουν στο γήπεδο οι Γερμανοί (που έτσι και αλλιώς από αυτά που διαβάζουν στον τύπο της χώρας τους θα φαντάζονται πως απόψε παίζουν στη… Σομαλία) τρομαγμένοι και ζαλισμένοι από τα καπνογόνα! :smiley:

Ε και που το παράξενο; Όταν βλέπεις πιθήκους στον ζωολογικό κήπο να μαλώνουν χωρίς λόγο σου φαίνεται παράξενο; Βασικά λάθος, οι πίθηκοι στον ζωολογικό κήπο έχουν σοβαρότερους λόγους για να πλακωθούν. Πρέπει να βρούμε καινούργια παραδείγματα για να απαξιώσουμε τέτοια περιστατικά, έχουμε ξεμείνει πλέον.

To γραψε το newsbeast δε σημαινει οτι ισχυει. Οχι, οτι το αποκλειω, απλα επειδη ημουνα συνταγμα οταν παιχτηκε ενα σκηνικο, χωρις να εχω καλη ορατοτητα, δε μου φανηκε για τετοιο… Ξαναλεω, δεν το αποκλειω απλα μην λεμε ετσι πραγματα

H μεγάλη απορία είναι το πώς θα φύγουν οι παίκτες της Ντόρντμουντ από την Ελλάδα. Δεν έχουν απεργία οι ελεγκτές εναέριας όλη την Πέμπτη;

Μέχρι τις 12 το μεσημέρι έχουν στάση εργασίας.

ε καλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά…αλλά θα ήταν κάτι που θα μπορούσαμε άνετα…
επίσης τόσα σκηνικά έγιναν…όλα τα πρόλαβες?:stuck_out_tongue: έβλεπα διάφορους που δερνόντουσαν