Αεροπλανοφοβία

προσωπικά πιστευω πως το τραίνο ειναι το ασφαλέστερο μέσο ισως λογο του οτι καθημερινά χρειάζομαι 20 λεπτα με το τραίνο για να παω στην σχολη

Το τρΕνο είναι ασφαλές όσο δεν εκτροχιάζεται… Νομίζω στη Βρετανία ήταν αρκετά συχνοί οι εκτροχιασμοί και τα ατυχήματα με τρένα :-k

Silent έχεις γενικά θέμα με φοβίες… και όχι με τα αεροπλάνα μόνο…

Έχω ένα σκασμό φοβίες…θεωρώ δικαιολογημένες κάποιες φορές, αλλά τέλος πάντων δεν κολλάει εδώ!

τρενα ftw.ολα τα αλλα μου προκαλουν tarahee

Τα τρΑΙνα καλά είναι. Μόνο νά’ταν και λίιιιγο πιο γρήγορα. Τα αεροπλάνα πάντως γαμούν \m/ για μένα το καλύτερο μέσο μεταφοράς. Την πρώτη φορά που πέταξα πάντως είχα μια φοβία…ειδικά όσον αφορά την απογείωση. Πλέον την απολαμβάνω :slight_smile:

διάβασα αραχνοφοβία :lol:

ρε το αεροπλανο ειναι φοβερη εμπειρια!!!

Έχω διαστημοπλοιοφοβία.

Συμφωνώ! Αν εξαιρέσεις την πρώτη μου απογείωση και το πρώτο πραγματικά τρομακτικό κενό αέρος, πλέον τα απολαμβάνω και τα επιζητώ. Όλη η διαδικασία μου αρέσει πολύ. Η αναμονή και το χάζεμα στο αεροδρόμιο, το τσιμπολοίδι στο αεροπλάνο καθώς και η πτήση η ίδια.

Πάντως και τα τραίνα είναι φοβερά, αρκεί να μην βιάζεσαι. Μουσικούλα, αγνάντεμα και αραλίκι. Όνειρο μια μεγάλη διαδρομή. Υπερσιβηρικός ή Καναδάς.

Αυτό στο οποίο χέζομαι εγώ είναι με το αυτοκίνητο πάνω στις στροφές στα βουνά…χεχεχε! Μικρός ξάπλωνα κάτω και δεν έβλεπα τίποτα

Με το που βλέπω το θέμα “αεροπλανοφοβία” σκέφτηκα ένα κλασικό-σατιρικό εικονογραφημένο αρθράκι στο θρυλικό MAD magazine. Ο δημιουργός του ο Al Jaffee και το θέμα του οι οδηγίες ασφαλείας στα αεροπλάνα, σε περίπτωση που “κάτι πάει στραβά”, στην εξιδανικευμένη μορφή τους από τη μία (τη βλέπετε σε γκρίζο φόντο) και στην… πραγματικότητα από την άλλη (σε λευκό!).

Έχει πολύ γέλιο. :stuck_out_tongue: (ανοίγετε σε ξεχωριστό παράθυρο για να το διαβάσετε)

Αυτές είναι οι πρώτες σελίδες, έχει και συνέχεια, αλλά δε την βρήκα πρόχειρη, πφ.

Α, θυμήθηκα επίσης μια από τις πιο καμμένες κωμωδίες όλων των εποχών, το θρυλικό “Airplane”.

μπουυυυ

δεν εχω πετάξει,νομιζω οτι την πρωτη φορα θα την ακουσω, θέλω να παω αγγλια να μου φυγει η καψα, ellanor εχεις αριθμό τεύχους να ξεθάψω??

Άκυρο κρίμσον, δε χρειάζεται τελικά - Αυτό είναι όλο το κειμενάκι, νόμιζα οτι έχει συνέχεια αλλά δεν έχει.

Πληροφοριακά και μόνο, είναι από τα mid-80s.

χαχαχα. οκ…και ήμουν ετοιμος να ξεθάψω dvd και σκληρούς δίσκους

νομιζω αυτη η φοβια σου μπαινει στο μυαλο επειδη ακους απο αλλους οτι η φοβια στο αεροπλανα ειναι πολυ συνηθησμενη και μετα για καποιο λογο σου κολλαει στο μυαλο και απο εκει που δεν ειχες ιδεα οτι μπορει να φοβασαι τα αεροπλανα ξαφνικα ς σου μπαινει και σενα το μικροβιο της φοβιας.

οπως γινεται και σε πολλα αλλα πραματα ετσι.

btw μπειτε μεσα στο γαμημενο αεροπλανο απλα ειναι ενα ακομη μεταφορικο μεσο.

οταν πηγα κυπρος το διασκεδασα πληρως και ηθελα να κρατησει και παραπανω η πτηση :frowning:

Άμα σου τύχαινε και σένα ένα περιστατικό που στατιστικά τυχαίνει μία στις διακόσιες χιλιάδες, θα σου έλεγα εγώ τί ωραία θα αισθανόσουν μέσα στο αεροπλάνο… :stuck_out_tongue:

Άλλο ένα “περίεργο” δε θα μου έκανε εντύπωση…έχουν δει αυτά τα μάτια! :stuck_out_tongue:

εισαι φοβιτσιαρα

Δεν το αρνούμαι…φοβάμαι τα πάντα! :frowning:

γαμα τα ολα ρε κ εβγα εξω

:slight_smile: :slight_smile: