Στριφτα για εργοστασιακα?

Παρε και κανενα κομπολογακι η μπεγλερι για να απασχολεις τα χερια σου.Πιστεψε με βοηθαει πολυ:wink:

παντως εμενα μου φαινεται εντελως διαφορετικα δηλαδη παντα καπνιζα στριφτα και με αηδιαζαν απιστευτα τα εργοστασιακα! αν υπηρχαν μονο εργοστασιακα μαλλον δε θα καπνιζα τωρα :stuck_out_tongue:

παρομοίως…ψήφησα καταλάθος εργοστασιακά:p
ακόμα και σε τράκες αν ο άλλος έχει μαμίσια το σκέφτομαι αν θα του πάρω…
επίσης το στριφτό έχει άλλη χάρη…το στρίψιμο είναι η μισή απόλαυση του τσιγάρου…

ΡΕ φίλε εγώ προβλέπω offtopic ότι η Ελλάδα δεν θα υπάρχει το Σεπτέμβριο…έτσι όπως τα έχουν κάνει…πάντως παραδέχομαι τον ΓΑΠ κάνει και μπάφο

χαχα.

Eτοιμα ρε…!! Ποιος καθεται τωρα να στριβει…

Η αλήθεια είναι πως το να στρίβεις έχει πλάκα. Απλά δε βολεύει καθόλου όταν έχει υγρασία κι είσαι έξω, με αποτέλεσμα να κολλάνε τα χαρτάκια, όταν έχει αέρα (πχ. στην παραλία) και σου σκορπίζει τον καπνό ή όταν είναι αρκετά σκοτεινά και όταν πχ. θες να κάνεις ένα άμεσα. Όμως πέρα από αυτά είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΆΛΛΗ η γεύση! Για να καταλάβεις βέβαια τη διαφορά πρέπει να έχεις καπνίσει κι από τις δύο κατηγορίες κάμποσα (πχ. εγώ αρχικά έλεγα, στριφτά- τι διαφορά έχουν; Καμία! Αλλά δεν είναι έτσι) Επίσης, τα στριφτά υποτίθεται πως είναι πιο υγιεινά. Όπως και να 'χει βέβαια, αποφάσισα να σταματήσω ακόμα και το περιστασιακό κάπνισμα που έκανα, οπότε τι ήθελα και μπήκα στο θρεντ! :stuck_out_tongue:


γιατι ετσι μας αρεσει!!!:slight_smile:

[SPOILER][/SPOILER]

<3
Σωστός ο παίκτης!

ο craven παιζει να ναι ο χειροτερος καπνος πουχω κανει.ειχα παρει μια φορα εκανα 5 τσιγαρα και τον πεταξα.πηγα να πεθανω.:expressionless:

ωραιος ειναι,αλλα αν δεν τον εχεις συνηθισει δεν ειναι για να κανεις πολυ,ειναι αρκετα βαρυς.Στο στρατο απο τη βαρεμαρα ειχα κανει εναν craven σε μια μερα και το βραδυ ειχα πονοκεφαλο και απο τη γευση στο στομα μου ερχοταν να ξερασω.

Χμ,δεν ξέρω αν συνηθίζεται τόσο.Γιατί ενάμισι χρόνο κάνω κρέιβεν και πάντα ξυπνάω με ένα βάρος στο λαιμό που φεύγει αν καπνίσω το πρώτο τσιγάρο:p

Γενικώς έχω αλλάξει πολλούς καπνούς, αλλά ο συνδυασμός που έχω κατασταλλάξει είναι καπνός καρέλια με τσιγαρόχαρτο συνεταιρισμού καπνοπαραγωγών (και τα δύο έχουν ανέβει πολύ τελευταία) και φίλτρα Swan(s).

Καρέλια = ποιότητα
Η κασετίνα παίζει να 'ναι το καλύτερο ελληνικό τσιγάρο και ο καπνός έχει τρομερό άρωμα (μου θυμίζει μαρμελάδα :-s), αλλά δεν την παλεύω για πολύ με τους αρωματικούς.

van nelle εδω

Κι εμένα αυτό μου είχε πρωτοθυμίσει :wink:

Van nelle κόκκινο έκανα κάποια στιγμή για κανα χρόνο. Τον μπλε ποτέ δεν τον πάλεψα, πολύ βαρύς.

Τα καρέλια είναι περίεργα.Η χρυσή κασετίνα μυρίζει μέλι κατά κάποιο τρόπο…

Εγω θα λεγα ακριβως το αντιθετο… Βαν νελλε και εκανα περιοδο 2009/10 οταν μου χαν απαγορευσει τον αγαπημενο μου τοτε καπνο (γκολντεν βιρτζινια αρωματικο πορτοκαλι) και εκανα μπλε γιατι τον κοκκινο που τον ειχα δοκιμασει δν μου χε αρεσει καθολου, αλλα οντως ειναι λιγο βαρυ…

On topic τωρα (και δε προκειται να αλλαξω) κανω φιλτρακια σουανς ουλτρα σλιμ, με χαρτακια ριζλα γαλαζια (τα πολυ λεπτα) και καπνω οριχενες βιρτζινια (φυτικος πολυ ξηρος φαση πουεμπλο η αμερικαν σπιριτ αλλα βαζεις πετρα απο τερακοτα και κραταει πολυ ωραια γευση) και ειναι ισως ο καλυτερος που χω κανει…

O Van Nelle (ο μπλε) ειναι οτι πιο βαρυ εχω καπνισει γενικα…τον εχουν δοκιμασει αρκετοι γνωστοι μου και κατα γενικη ομολογια θεωρειται βαρυς σε βαθμο απαλεψιας για τους περισσοτερους…Το αντιστοιχο εργοστασιακο για μενα ειναι το Camel Natural το καφε…Ενα πακετο ειχα κανει ενα βραδυ(ολοκληρο,ισως να φταιγε κ αυτο:p:p) κ εκανα να βαλω τσιγαρο στο στομα μου 2 μερες απο τον πονο στο λαιμο…

Ποια ειναι η γνωμη σας για τον camel τον καπνο?..Πηρα σημερα τον πρωτο μου (γιατι δεν ξερω,καπως περιεργα αισθανομουν καθε πρωι με τον craven και δυστυχως εμενα δε μου εφευγε η αισθηση με το πρωτο τσιγαρο:p,αλλα οχι και σε βαθμο ξερασματος οπως λετε πολλοι…) και μου φαινεται αρκετα καλος…Και το αρωμα του αρκετα ενδιαφερον…

πολύ καλός…ωραίο άρωμα και ούτε πολύ βαρύς ούτε πολύ ελαφρύς
ο αγαπημένος μου:wink: