Πανελληνιες

μαζι με αρχες οικονομιας 10:?

γαμω ηταν τοτε! σε ρωτησα γιατι και εγω σε ιστορια αλλα και σε αρχαια (τα μισουσα και τα 2 αφανταστα) εκανα προσπαθεια να παω οσο χειροτερα γινεται! (βασικα τωρα που το σκεφτομαι ηταν 2α λυκειου…)

Τυχερέ :?

Νομίζω ότι μία χρονιά τα έδιναν όλα τα μαθήματα(γενικής παιδείας & κατεύθυνσης) πανελλαδικά. Αλλά αυτό το σύστημα καταργήθηκε αμέσως. Μπορεί να λέω και βλακείες όμως…:?

γενικης παιδειας οχι ολα,αλλιως ακομα θα εδινα:lol:
βασικα το συστημα αυτο ηταν για χρονια,δεν θυμαμαι ποσα

Αντε παμε ρεεεε ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΛΑΠΣΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΜΗ ΦΟΒΗΘΟΥΜΕ

Πιο πριν απ’το δικό σου πρέπει να ταν(αν ήταν) Razor…πρέπει να πιασε την γενιά του 80(αν όχι και τις προηγούμενες) έως και του 83 και μετά καταργήθηκε…το ξέρω από μία κοπέλα…Τώρα δίνεις έξι και ξεμπερδεύεις…!! :wink:

Την πρώτη χρονιά των πανελληνίων όπως τις γνωρίζουμε σήμερα(κατευθύνσεις/πεδία) έδινες 12 νομίζω
Αυτή που μου έκανε έκθεση φροντιστήριο είχε δώσει και θρησκευτικά:!:

Μην τον ακούτε. Είναι κατά μεγάλο μέρος θέμα τύχη η έκθεση αλλά σίγουρα υπάρχουν πράγματα στις ασκήσεις που είναι θέμα διαβάσματος και σου δίνουν μονάδες.

Είναι θέμα τύχης, θέμα εξεταστών και διαφόρων άλλων παραγόντων (ψυχολογίας κλπ.). Τώρα βασικά ό,τι και να λέμε δεν έχει ιδιαίτερη σημασία και ούτε είναι απαραίτητο πιστεύω, αλλά και σωστο να πέσουν τα παιδιά με τα μούτρα στο διάβασμα τελευταία στιγμή. Θα πρέπει γενικά να 'ναι πιο χαλαρά και ξεκούραστα, για να 'χουν αντοχές αύριο…!! Ο καθένας έχει τον τρόπο του - αν και γενικά θεωρώ ότι το μυστικό της επιτυχίας είναι οι τακτικές επαναλήψεις καθ’όλη τη διάρκεια της χρονιάς…!! Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και ούτε απαιτεί κάποια ιδιαίτερη τεχνική…!! Σημαντικός, βέβαια, παράγοντας που συμβάλλει στην επιτυχία ή αποτυχία κάποιου είναι και η ψυχολογία. Κακά τα ψέμματα, αυτό που λέμε όχι άγχος κλπ. δεν υφίσταται…είναι λογικό να αγχώνεται κανείς και αυτό δεν καταπολεμάται σε μία μέρα. Και βέβαια, δε θα 'πρεπε να υπάρχει(δεν υπάρχει και λόγος στην τελική), αλλά υπάρχει…το θέμα είναι να μην το αφήνει κανείς να τον καταβάλλει, αλλιώς την πάτησε…!! Λοιπόν, καλή επιτυχία σε όλους και πάλι…!! Δεν χρειάζεται να αγχώνεστε(όσο είναι δυνατόν) και μην ανησυχείτε δεν πρόκειται να πέσει κάτι που να μην το έχετε διδαχθεί…Αρα δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε όσοι έχετε διαβάσει…τα πράγματα είναι πιο απλά απ’ότι φαίνονται…!! Τα πραγματικά δύσκολα είναι μετά…

Καλή τύχη παιδιά =)

Ή όπως λένε και στους ποδοσφαριστές … ΔΕΙΞΤΕ Τ’ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΑΣ :!:

θα τους σκίσουμε ρε 8)
Εγώ μόλις γύρισα απο μία ώρα περπάτημα και έχω να πώ πως μου έφυγε όλο το άνχος

Το περπάτημα βοηθάει και στη σκέψη γενικότερα (κυκλοφορεί το αίμα και ξελαμπικάρεις).
Καλή τύχη σε όσους δίνουν!
Και μην ξεχνάτε… και μια αποτυχία δεν είναι το τέλος του κόσμου, ευκαιρίες θα υπάρξουν ξανά.

Λοιπόν καλή επιτυχία σε όλους.

Και μία συμβουλή ειδικά για αύριο στην Έκθεση. Όταν βγείτε έξω μην παρασυρθείτε από το τι έγραψε ο ένας και τι ο άλλος πραγματικά οι απαντήσεις δεν είναι στανταρ σε αυτό το μάθημα. Μπορεί να έχετε γράψει καλά χωρίς να το ξέρετε.:slight_smile:

Και μια συμβουλή γενικά για τις πανελλήνιες και για όλες τις εξετάσεις.

Όταν βγαίνετε από την αίθουσα, ό,τι ήταν να γίνει έγινε και ό,τι γράψατε γράψατε. Δεν υπάρχει λόγος ούτε βιβλία να ανοίγετε ούτε να συγκρίνετε αποτελέσματα με φίλους και γνωστούς ούτε να χαλάτε την υπόλοιπη μέρα σας.

Πιείτε έναν καφέ, ένα τσίπουρο, πάτε μια βόλτα, παίξτε μπάσκετ ή ακούστε BLUT AUS NORD.

O Χριστός και η παραλία.
Στα άλλα πάντως έχει δίκιο ο μπλακμεταλάς.

οσοι εχετα υπολλειματα αγχους οριστε http://www.youtube.com/watch?v=zH4qTkepyKo

τουλαχιστον εγω ξερω τι θα βλεπω σε ενα χρονο απο τωρα 8)

Επίσης μακριά από φυτά τύπου : “να σου πω,στο 4ο θέμα,στο 2 ερώτημα στο 3 υποερώτημα,στην 18 πρόταση της απάντησης σου έβαλες μετά κόμμα η τελεία?”.Εγώ πέρυσι την είχα πατήσει,πίστευα ότι έκανα λάθος επειδή ένας έδωσε λάθος απάντηση και μου την είπε και μετά ήμουν λίγο καπως αλλά τελικά αυτός είχε κα΄νει λάθος.Οπότε καλή επιτυχία και μακριά από συζητήσεις περί θεμάτων:p

qft

Επισης μακρια, πραγματικα ΜΑΚΡΙΑ απο τους βλαμμενους που 5 λεπτα πριν τα θεματα καθονται και λενε ΡΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΑΔΕ ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΕΜΑ ΤΗ ΘΥΜΑΣΑΙ; ΑΜΑΝ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΑ και επισης μακρια απο αυτους που πριν τα παπαγαλιζέ μαθηματα καθονται και λενε ο ενας στον αλλον ολοκληρα κατεβατα ετσι για να δειξουν ποσο καλα διαβασμενοι ειναι.
Εγω καθομουν σε μια γωνια με αλλους 2-3 και συζητουσαμε τι θα καναμε το βραδυ. Γενικα την ιδια μερα που θα δωσετε ενα μαθημα μην πλακωθειτε στο επομενο, βγειτε μια βολτιτσα, για ενα καφεδακι, για μπανακι ακομα καλυτερα. Οχι μεχρι πολυ αργα για να μη χασετε και το προγραμμα του υπνου σας.

Καλη επιτυχια ρε μαγκες, αλλα ολοι καλα θα γραψετε αφου και περυσι ολοι οι ΜΕΤΑΛΧΕΝΤΣ γαμησαμε εδω μεσα \m/

Ψηλα το κεφαλι και απλα να σκεφτειτε ποσο γαματο καλοκαιρι σας περιμενει. Δεν θα εχετε ΚΑΜΙΑ εγνοια (αντε μονο τις βασεις) και ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΑΑΑΑΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑ υποχρεωση. Μεχρι τον Οκτωβρη θα τα ξυνετε ρε!

Και το προηγούμενο βράδι από το κατ’ εσάς σημαντικότερο μάθημα να ακούτε PRIMORDIAL.
Λειτουργεί αποδεδειγμένα.

Floydized ΣΚΑΣΜΟΣ :!:

Για μένα πάντως η εξής playlist ήταν ιδανική για να είμαι σε ετοιμότητα το πρωί
[B]Τραγούδι 1
Tραγούδι 2
Τραγούδι 3
Τραγούδι 4[/B]

Με κλικ τα ακούτε όλα και έχετε εγγυημένη επιτυχία.