Πανελληνιες

εγω πιστευω πως σε οποια σχολη και αν περασεις αν προσπαθησεις πολυ προσωπικα θα τα καταφερεις!ειτε στη νομικη ειτε στη θεολογια.Αν μεινεις μονο στο οτι εχεις ενα καλο πτυχιο μιας σχολης δεν πας πουθενα!

διόρθωση, αν το αγαπάς και το κυνηγήσεις - at all costs - θα τα καταφέρεις. Αν και δεν είναι πάντα έτσι στη ζωή, αλλά u get my point

Απλα να κανεις κατι στο οποιο υπαρχει ενα εργασιακο μελλον, οχι απαραιτητα “το πιο hot επαγγελμα του μελλοντος” οπως ειπωθηκε, απλα να ξερεις τι κανεις μετα απο αυτο.
Με οτιδηποτε θελεις να σχοληθεις στη ζωη σου πρεπει να το κυνηγησεις και να το μαθεις μονος σου, δε θα σε παρει κανενας απο το χερι. Απλα choose wisely.

Κανά γιατρό δεν έχουμε φέτος ρε παιδιά; :stuck_out_tongue:

ναι φυσικα!

15.000 μορια τελικα , 1500 πιο κάτω απο τι περίμενα
ξέρει κανείς πληροφορίες για την σχολή πολιτικών επιστημών ?

Ποια σκέφτεσαι να δηλώσεις;
Και κυρίως, γιατί;

Μπορεί μέχρι να πάρουν πτυχίο αυτοί που τώρα μπαίνουν στο πανεπιστήμιο να έχουμε σοσιαλιστική οικοδόμηση οπότε να μην υπάρχει αγορά εργασίας δυναμική και ευμετάβλητη…

Tαυτολογία.

Εννοείς βασικά υπερβολή? (δυναμική <=> ευμεταβλητη)

Δεν εχω την παραμικρη ιδεα που διαολο να παω…Ειμαι και θεωρητικος και ξερω οτι πολλες απο τις σχολες μας παιζει να ειναι το λικνο της βαρεμαρας :stuck_out_tongue:

Όχι ταυτολογία εννοώ. Από ψευδές συμπέρασμα τα πάντα αληθεύουν:)

Το σωστό συμπέρασμα ποιο ειναι δηλαδής?

Ψευδή υπόθεση μπερδεύτηκα :stuck_out_tongue:

Νομίζω μπερδεύεις την υπόθεση με την υπόθεση της υπόθεσης.Λέω μπορεί,άρα αν έχουμε σοσιαλισμό τότε δεν θα έχουμε δυναμική αγορά εργασίας άρα ευκολότερη δουλειά.Δεν είπα όταν πάρετε πτυχίο θα έχουμε σοσιαλισμό μπλα μπλα.Το δεύτερο μάλλον θα εννοείς ως λάθος υπόθεση,γιατί το πρώτο δεν μπορεί να είναι λάθος αφού αν έχουμε,τότε πράγματι θα ισχύει αυτό.Δεν υπέθεσα ότι θα έχουμε.:stuck_out_tongue:

Ε δεν ξέρω πότε θα πάρει πτυχίο ο καθένας. Αλλά για σοσιαλισμό στα επόμενα 5 χρόνια δεν το κόβω τόσο πιθανό. Πιο πιθανό είναι να έρθουν ζόμπι και να καταλάβουν τη Γη ξέρω γω.

Και πιο επιθυμητο.

Και ο λένιν έλεγε το 1916 ότι δεν θα ζήσει να δει επανάσταση.Τέσπα,με τους τώρα συσχετισμούς δεν φαίνεται πιθανό αλλά τα πράγματα είναι ευμετάβλητα τη δεδομένη περίοδο.Μεγάλη κουβέντα,την άσκηση στο θρεντ μαθηματικά ,στα διακριτά που σου είχα βάλει την έλυσες?

Εδώ δεν προλαβαίνω να κάνω της σχολής μου τα διακριτά που χρόνος με έξτρα ασκήσεις. Θα την κοιτάξω πριν δώσω για εξάσκηση.

ολοσωστο.

αυτο και αν ειναι σωστο.συμφωνω μεχρι και στις τελειες ειδικα στη δευτερη παραγραφο.
ομως πολλοι(και η αφεντια μου μεσα)δεν εχουν ιδεα τι θα αντιμετωπισουν μεσα σε μια σχολη.μπορει δλδ μια σχολη να ακουγεται ενδιαφερουσα και να λες¨"α θα μ αρεσε να ασχοληθω μ αυτο"οταν ομως μπεις μεσα να απογοητευτεις απο αυτο που πραγματικα ειναι.δυστυχως ο επαγγελματικος προσανατολισμος στο ελλαδα ειναι ανυπαρκτος προκειμενου να δει ενα παιδι τις δεξιοτητες και που ισως ταιριαζει.