Περί σειρών γενικά

Ξεκίνησε και ο 2ος κύκλος Preacher. Τα 2 πρώτα είναι εξαιρετικά, επιβεβαιώνεται εξάλλου όταν ακούς τη γυναίκα σου να λέει ότι είναι αηδιαστικό και στο καπάκι να γελάει τρανταχτά :joy:

:frowning:

T.J. Miller Reveals Why He Left Silicon Valley

ποια σειρα να αρχισω;

Εγώ ξεκίνησα το Ozark. Φαίνεται καλό με μια εσάνς από Breaking Bad στο story

μπα
και παλια δεχομαι

Twin Peaks
Wilfred
Pushing Daisies

Τι στο πουτσο επεισοδιο ηταν το προτελευταιο του bloodline?

Ναρκωτικα ειχανε παρει οι τυποι;

1 Like

Mat Groening νεα σειρα!

1 Like

τα ειχα δει ηδη αυτα ή μερος τους.

Τελικα αφου ολοκληρωσα το Legion (τι επεισοδιαρα το εβδομο!) και το Detroiters (υποσχομενη κωμωδια με τον Sam Richardson του Veep και τον Tim Robinson απο SNL ως μετριους διαφημιστες με τον δευτερο να ειναι πιο πολυ dumb and dumber φαση και να ριχνει λιγο τη σειρα γιατι κατα τα αλλα εχει καποια πολυ original αστεια) ξεκινησα τωρα Manhattan, American Gods και Chewing Gum.

Το Manhattan
Ξεκινησε αργα και σταθερα συστηνοντας τους χαρακτηρες αλλα προβλεπω να γινεται ολο και καλυτερο και περιμενω να δω περισσοτερο την Rachel Brosnahan που ειναι και πρωτη στους τιτλους

Στο American Gods χανομαι λιγο ακομα με τους Θεους αλλα εχει πολυ καλο pacing και πανω απ’ ολα εχει Bryan Fuller :pray:

Το Chewing Gum μου ειχε τραβηξει αμεσως το ενδιαφερον αλλα δεν ηξερα τι να περιμενω. Ευτυχως δειχνει κι αυτο καλο με την ακομπλεξαριστη Michaela Coel

Ενα απο τα πιο αστεια shows ever επιστρεφει !

LONG BALLS LARRY!

2 Likes

Το 12 monkeys λεει τιποτα; Ειδα το πρωτο επ κ μ αρεσε

Δεν ειναι κακο απλα κουραζει λιγο με το περα δωθε στο χρονο και ειναι και προβλεψιμο. Πλεον το βλεπω με λιγο χαζεμα φεισμπουκ στο κινητο και live betting εκτος κ αν ειναι καμια δυνατη σκηνη. Η τριτη σεζον ηταν σιγουρα καλυτερη απτη δευτερη.
Α, και εχει κ ενα θεματακι με το παιξιμο αλλα το σωζει η τουμπαναρα η δρ ρειλι.
Δε σου λεω να μην το δεις απλα μην περιμενεις κ πολλα

Γενικά δεν μ αρέσει το episodic στυλ, θέλω αυτοτελή πραγματά σε στύλ dukes, a team, miami vice ΑΛΛΑ, καραγουστάρω, blood drive του SyFy. Grindhouse επικ, με βάθος που δεν το περιμένεις και αρρωστο αλλα πολυ καλοβαλμένο χιουμοράκι.

1 Like

Από περιέργεια τσεκαρα ένα τρέιλερ και δείχνει ελπιδοφόρο

μετά το πρώτο επεισόδιο που σετάρει χαρακτήρες και στόρυ, γίνεται πολυ επικό και κολλήσα. Εχει μεγάλη χημεία το κάστ και αυτός που κάνει το σλινκ είναι μεγάλος θεούλης. Επισης ωραία φωτό/production.

Φιλε την ερωτευτηκα αυτη! χαχα! Κιντμαν σε πιο νεαρο και γλυκουλι

Τελείωσα πρώτη σεζόν Bojack και δεν έχω λόγια. Απλά υπέροχο. Ξεκινάει θυμίζοντας λίγο family guy φάση (αν και την συγκεκριμένη σειρά την βαρέθηκα γρήγορα και δεν την συνέχισα για πολύ) αλλά το πάει αλλού. Πολύ μεγαγχολική από ένα σημείο και μετά. Τα 2-3 τελευταία επεισόδια είναι αριστουργήματα.

1 Like

εχουμε τρειλερ για τεταρτη σεζον απο το καλυτερο οτιδηποτε ολων των εποχων

και ενα βιντεο που εξηγει γιατι ειναι τοσο τελειο

1 Like

Ειδα τα 2 πρωτα επεισοδια του Mr. Mercedes και πρεπει να πω οτι μου αρεσε πολυ. Πολυ πιο κοντα στο κλιμα του Κινγκ απο το Dark Tower η το Mist Που ξεκινησε και αυτο προσφατα. Κλασικη αγαπημενη προαστιακη Αμερικη. Παγωτατζηδες, κλοουνς και ολα τα καλα. Εχει και πολυ καλο καστινγ με αποκορυφωμα τον Gleeson στον πρωταγωνιστικο ρολο