Περί σειρών γενικά

Σε ασχετα νεα, ξαναξεκινησαμε Breaking Bad μιας και περασε ο καιρος. Οσοι δεν το εχετε δει για καντε χαρη στον εαυτο σας (αν υπαρχει κανας τετοιος)

2 Likes

:blush: Παρών! Τώρα ξεκίνησα την 4η σεζόν. Μην ρωτάς πως και γιατί… κάλλιο αργά παρά ποτέ!!

1 Like

Ελπιζω να τ απολαμβανεις! 4η και 5η οι καλυτερες.

Better Call Saul, άξια συνέχεια του Breaking Bad. Αν και είναι prequel βέβαια.

5 Likes

Το αφησα στη δευτερη (οχι γιατι δε μου αρεσε ωστοσο), συνεχιζω αφοβα;

1 Like

To Saul μου άρεσε και μου αρέσει πιο πολύ από το BB το οποίο -μη βαράτε- το παράτησα κάπου 3η-4η και το τελείωσα μετά από κάνα χρόνο όταν δεν είχα τι να δώ… το Saul το βλέπω φανατικά και είναι σειρά που μόνο προς τα πάνω πάει, όσο περνάνε τα επεισόδια…

5 Likes

Τέλεια, θενξ! Όσο παράξενο κι αν είναι να σου άρεσε το ένα και όχι το άλλο.

Breaking Bad για 'μένα είναι η καλύτερη σειρά ever. Και το Better Call Saul κινείται στο ίδιο μονοπάτι.

1 Like

το ΒΒ με κούρασε, δεν ήταν ότι δεν μου άρεσε αλλά οτιδήποτε δεν περιστρεφόταν άμεσα γύρω από τον Χάιζενμπεργκ, τους Σολ/Μαίκλ και τον Πόλος Χερμανος, το βαριόμουν ή τεσπά το βαρέθηκα σταδιακά (Πίνκμαν, Σκάηλερ, γιός με πρωινό :stuck_out_tongue: κτλ ) + τα φιλερ επεισόδια, αν εξαιρέσουμε αυτό με τη μύγα :stuck_out_tongue: που ήταν επεισοδιάρα, με διέλυαν…
Δε μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε σαν σύνολο, αλλά όχι ότι με τρέλανε κιόλας, δεν θα το ξανα-έβλεπα δηλαδή με τίποτα αν και το ψιλό-προτείνω σε φίλους που δεν το έχουν δει (νταξ είναι και από τις λίγες σειρές που τελείωσαν σωστά και μετρημένα)… αντιθέτως ο Σολ, μιας και ήταν μαζί με τον Μαικ οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες από το BB, έχει κάτι που μου θυμίζει πολύ αδερφούς Κοέν ώρες ώρες, ένα πολύ ιδιόμορφο χιούμορ και έναν ωραίο ρυθμό, με κρατάει πολύ πιο εύκολα…

4 Likes

Η μαλακια που εκανα με τον Σαουλ ηταν οτι ειδα την πρωτη σαιζον που μου αρεσε πολυ (ειδικα το επεισοδιο με το backstory του Μαικ σε διαλυει) αλλα οταν πηγα να πιασω την δευτερη πιο μετα ειχα ξεχασει τα μισα. Οποτε τωρα πρεπει να τα πιασω απο την αρχη. Θα το κανω γιατι απ’οσο ακουω αξιζει αλλα πρεπει να ξεκινησω.

Πάνω κάτω την ίδια εμπειρία είχα και εγώ αν και δεν σταμάτησα ποτέ να την βλέπω - αλλά είχαμε τους ίδιους αγαπημένους χαρακτήρες (μαζί με Χάιζενμπεργκ και Γκουστάβο) - και από τον δεύτερο κύκλο αποφάσισα ότι αγαπάω ακόμα περισσότερο το Better Call Saul. Εκπληκτική σειρά, δεν έχω δει επεισόδιο κάτω του εξαιρετικού.

Σιγουρα η πρωτη του Σαουλ ηταν καλυτερη απο τις 2 πρωτες του BB. Απο εκει και περα θα δουμε.

Διαφωνούμε παρα πολυ παντως για το τι θεωρησατε βαρετο στο Breaking Bad! Οι σκηνες “στο σπιτι” και η υπαρξη της κρυφης περσονας (τυπου ντεξτερ) ηταν που συμπληρωναν τη μαγεια και το εφερναν πιο κοντα στα Φαργκο, για κατεξοχην γκανσγκτεριες υπαρχουν τοσες και τοσες σειρες.

#timskailer

Προσωπικά δεν το θεώρησα βαρετό, απλά σίγουρα με τσιτάρανε πιο πολύ οι άλλοι χαρακτήρες.

Ταχουμε ξαναπει, Saul καλυτερο απο BB .

Κατα ταλλα #teamhank ρε νιαμου

3 Likes

ο χανκ ειναι ο πρωταγωνισταρος της σειρας, δεν τον βανω σε τιμς :smiley: <3

3 Likes

Χανκ μεγάλη αδυναμία, μεγάλη παράλειψίς μου.

1 Like

Hank: I don’t know who you are, I don’t even know who I’m talking to.
Walter: If that’s true, if you don’t know who I am, then maybe your best course would be to tread lightly.

1 Like

Ένας είναι ο Hank ο original!!! :joy::joy::joy::joy:

6 Likes

μάγκες εγώ που τώρα τελευταία την έχω καταβρεί με scifi, να ξεκινήσω expanse ή θα το βαρεθώ? Τελείωσα BSG( έπος), FIREFLY( μπουρδιτσα),την παλεύω με star trek όσο προλαβαίνω καθώς και stargate.