Περί σειρών γενικά

Firefly μπουρδιτσα; Περαστε εξω κυριε.

4 Likes

Διευθυνση ασε και τηλεφωνο επικοινωνιας, ΣΕ ΨΑΧΝΟΥΜΕ

1 Like

BCS > BB ξεκάθαρα. Το BB ξεκινάει να είναι πραγματικά καλό μετά τα μέσα της 3ης σεζόν.

Sharp Objects έχει δει κανείς; Αξίζει;

Φιλε να ξεκινησεις Expanse. Κορυφη. Θεωρω κ γω Battlestar επος κ το Firefly υπερεκτιμημενο, αν κ μου αρεσε καπως.

Το Sharp Objects ωραιο. Αμερικανικη επαρχια <3

Μόνο και μόνο που λείπουν οι υστερίες της Σκάιλερ, η πανηλίθια αδερφή της και ο Πίνκμαν των τελευταίων σεζόν( μεγάλη ξενέρα να δικαιώνονται τέτοιοι χαρακτήρες), είναι τεράστιο συν για το Better Call Saul. Είναι νωρίς βέβαια για να κρίνεις, είναι και μικρές οι σεζόν αλλά μέχρι στιγμής πάει αέρα πατέρα!

Είναι και που ο συγκεκριμένος ηθοποιός έχει τη φάτσα, έχει τη φωνή και την ικανότητα. Μακάρι να υπήρχε άπειρο υλικό διαθέσιμο!

Aρχισαμε τις μπουρδες και με το Witcher. Kυκλοφορησε οτι για το casting της Ciri ψαχνουν κοπελα με BAME origin. Δηλαδη, Black, Asian or οτιδηποτε εκτος λευκου minority.

1 Like

Το λευκο δεν ειναι minority :stuck_out_tongue:

2 Likes

Στην Αφρικη ειναι :stuck_out_tongue:

Δυναμική και τίμια επιστροφή για το The Deuce.Είχα την εντύπωση ότι ο Franco είχε κατηγορηθεί και εκείνος για παρενοχλήσεις αλλά μάλλον την γλίτωσε τελικά.

Επίσης για τους fans του Sons of Anarchy, βγήκε σε παρόμοια φάση το Mayans που φαίνεται σοβαρή προσπάθεια χωρίς να πιστεύω ότι θα φτάσει ποτέ την αγνή πώρωση του άλλου.Είναι σαν την σύγκριση του Fear με το original Walking Dead.

1 Like

τελικά άρχισα expanse. 4ο επ. και αν και αργό νομίζω οτι αξίζει πολύ σαν σειρά. διαβάζω και πολύ καλές κριτικές για 2η κ 3η season οπότε το συνεχίζω. Επίσης άρχισα και babylon5 για να κάνω διαλειμα απο star trek.

To 4o επεισοδιο του Expanse ειναι κομβικο για μενα. Απο εκει κ μετα απογειωνεται

τα σεβη μου… εντυπωσεις κανεις?

δικαιότατες νικες για The Marvelous Mrs. Maisel και Barry αφου δεν ηταν στις υποψηφιοτητες το Trial & Error

κάπου αλλού στο LA, o David Lynch έχει τα EMMY στην τηλεόραση να παίζουν στο backgorund, πίνει ένα φλυτζάνι καφέ τρώγοντας ένα ντόνατ και σιγομουρμουρίζει ramstein ξύνοντας τα υπερμεγεθή παπάρια του…

ontpic short of, go Claire Foy go :smiley:

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά, δείτε River με θεό Stellan Skarsgard

Ημουν κρεβατωμενος 2 βδομαδες με αμυγδαλιτιδα και ειδα το Plebs, ηταν αυτο που χρειαζομουν.

:open_mouth: :open_mouth:

Είναι κάπως παλιά η σειρά και κατά πάσα πιθανότητα θα έχει αναφερθεί και αλλού, όμως ας δηλώσω εδώ ότι το Bron/Broen (έτσι, γουστάρω politically correct Σκανδιναβική διγλωσσία κι ας είναι αμελητέες οι διαφορές) είναι πάρα πολύ καλό – τουλάχιστον ο πρώτος κύκλος που μόλις τελείωσα.

Η σειρά δεν κρύβει την Σκανδιναβική ιδιομορφία της και επωφελείται τα μάλα από αυτό, αφού δεν πρόκειται για άλλη μια αμερικάνικης φιλοσοφίας παραγωγή, χώρια που το θέμα προσφέρεται. Οι ηθοποιοί είναι πολύ καλοί - ειδικά αυτή η Sofia Helin πείθει πέραν πάσης αμφιβολίας. Και η εμφανής Seven-ίλα φυσικά μόνο προσθέτει στο τελικό αποτέλεσμα!

2 Likes

Μου το εχει προτεινει ενας φιλος αυτο που γενικα ειναι ψιλοδυσκολος. Ποσα επεισοδια ειναι;

Είναι 10 επεισόδια ο κάθε κύκλος, διάρκειας 1 ώρας έκαστο (ιδανική διάρκεια για μένα). Αξίζει πέρα για πέρα η σειρά.