Περί σειρών γενικά

Βαρετό δε θα το έλεγα με τίποτα. Ίσως υπάρχουν υπερβολές, αλλά πάει γρήγορα και σε κρατάει μέχρι το τέλος. Και υπάρχουν διάφορα plot twists.

Αυτό μόλις το άρχισα, έχω δει ένα επεισόδιο το οποίο δε με τρέλανε αλλά ίσως μπερδεύτηκα από την πολλή πληροφορία. Θα το ξαναπιάσω από την αρχή.

Ενδιαφερον φαινεται το Bodyguard. Το Counterpart? Τι χετε δει? Ειδα το πρωτο και μου φανηκε ενδιαφερον

Αυτό σου έμεινε από την καλύτερη σειρά του 2018? :stuck_out_tongue:

Είναι 4η καλύτερη του '18, προηγούνται The Americans, Homeland 7, Preacher 3. Mάλλον 5η, υπάρχει και το Daredevil. Και όταν είσαι αψεγάδιαστη σα σειρά, αυτά τα ελαττώματα χτυπάνε πολύ στο μάτι :wink:

Οταν λεω καλυτερη σειρα του 2018, προφανως μιλαω για original series, που εν προκειμενω ειναι και αυτοτελης. Αρα δε θα εμπαινα σε κοπο να συγκρινω με Americans, Homeland, Preacher και Daredevil.

Το Preacher και το Daredevil δεν τα εχω δει, αλλα οπως οποιαδηποτε σειρα βασισμενη σε comics, οσο καλες και να ειναι, δεν τις θεωρω και ιδιαιτερα σοβαρες.

Το Homeland ειναι φυσικα εκπληκτικη σειρα, η οποια με εκπλησσει οσον αφορα στο ποσο υπεροχη σεζον εβγαλαν μετα απο τοσα χρονια υψηλου επιπεδου.

Americans επισης δεν εχω δει, ισως ειναι η επομενη σειρα που θα δω, αν και μολις ξεκινησα Silicon Valley (εχω 5 σεζον μπροστα μου) και Vikings (αλλες 5 εκει περα) .

ΥΓ. Δεν βρηκα κανενα ελαττωμα στις ηθοποιιες του supporting cast στο Haunting. Υπαρχει λογος που ειναι supporting cast, και ο λογος ειναι πως δεν παιζουν καποιον καταλυτικο ρολο στην πλοκη. Η γυναικα του Steve εντωμεταξυ γαμω ηταν, δεν καταλαβαινω τι σε χαλασε.

Με το πρωτότυπη-αυτοτελής σειρά, έγινες κατανοητός. Η γυναίκα του Στηβ μου ήταν αδιάφορη, ο άντρας της Σίρλει εκνευριστικά ατάλαντος. Για το supporting cast ,διαφωνώ. Καταλυτικό ρόλο δεν παίζουν, παίζουν όμως συμπληρωματικό/υποστηρικτικό και είναι άξιοι αναφοράς. Ο συγκεκριμένος ρόλος του τύπου σου άφησε κάτι? Και η σειρά είχε κι άλλους συμπληρωματικούς ρόλους, τους οποίους οι ηθοποιοί έπαιξαν αρκετά καλά. Ε αυτός ούτε προσέφερε κάτι στη σειρά και έπαιζε και χάλια.

Barry η καλυτερη νεα σειρα του 18 αλλα ειδα πολυ λιγες. Το 16 ηταν καλη χρονια.

Σύμφωνα με το άρθρο θα εξελίσσεται το 2032 δηλαδή ανάμεσα στις 2 ταινίες. Ούτε κρύο ούτε ζέστη δεν μου κάνει. Σίγουρα είναι καλύτερα από το να δούμε νέα ταινία, δεν είναι κάθε μέρα του Βιλνεβ για να βγαίνουν αριστουργήματα. Αλλά σίγουρα ακούγεται ενδιαφέρον.

Daredevil τέλος από Netflix

Mάλλον θα συνεχίσει από άλλη πλατφόρμα

εφτιαξε η disney δικια της οποτε αμλλον απο κει.

Καλύτερα να σταματήσουν μια και καλή παρά από Disney. Δεν υπάρχει καμιά απολύτως περίπτωση να κρατηθεί ο R-rated χαρακτήρας του Daredevil. Εδώ τεστάρουν PG-13 version του Deadpool τον Δεκέμβριο στις αίθουσες επειδή τα επόμενα sequel θα βγουν από Disney.

Κρίμα, πολύ κρίμα. Daredevil ήταν από τις αγαπημένες μου σειρές και όχι μόνο από superhero αλλά γενικά.

2 Likes

τελειωσα πριν λιγες μερες την 3η σεζον και ηταν πραγματικα πολυ καλη…

Δύο πράγματα για δύο σειρές που τελείωσα…

Haunting… απογοήτευση στο τέλος. Αλήθεια… Ξεκίνησε με τις καλύτερες προυποθέσεις, απίστευτη ατμόσφαιρα, αλλά στο τέλος…πουφ, έσκασε… Κρίμα, γτ είδα μία από τις καλύτερες σκηνές που έχω δει ποτέ.
Last Kingdom. Σταθερή αξία. Ίσως είμαι λίγο προκατειλημμένος, αλλά ο τρίτος κύκλος μου βγήκε νεράκι και μακάρι να είχε και άλλο.
House of cards. Με κούρασε. Μου φάνηκε διεκπεραιωτικό, ότι έπρεπε να γίνει για να γίνει. Στο καλό να πάει…
Ξεκίνησα και Narcos Mexico. Πολλά υποσχόμενη μου φαίνεται. Μυρίζει σαπίλα εποχής και ατμόσφαιρα. Μέσα είμαι…

Επειδή ρε φίλε βλέπω έχουμε πάνω κάτω τις ίδιες απόψεις πάνω τουλάχιστον στις συγκεκριμένες που έχεις ανεβάσει, δεν μου προτείνεις καμία καλή ; Δεν μπορώ να βρω σειρά για σειρά που να μην παρατήσω!

βγήκε δεύτερη σεζόν The Marvelous Mrs Maisel

2 Likes

Δυνατη η 4η σεζον Peaky Blinders.Και τραγουδαρες που ταιριαζουν γαντι!
Ψαχνω να βρω το τελευταιο τραγουδι του πρωτου επεισοδιου της 4ης σεζον,οποιος το ξερει ας γραψει.

αυτό;

Οχι.
Αυτο που ψαχνω,παιζει 3 λεπτα πριν το τελος του επεισοδιου.Μετα τον φονο στο μαγειρειο.Ξεκιναει να παιζει οταν ο Θωμας μαζευει τα δωρα απο το χριστουγενιατικο δεντρο,παιρνει το παιδι και παιρνει τηλεφωνο τον Μαικλ και του λεει να παει να παρει τον Τζον.Και οταν ο Μαικλ πηγαινει να συναντησει τον τζον και του κλεινει τον δρομο η αμαξα με το αχυρο.