Περί σειρών γενικά

Ρε μαλάκες έχω (ξανα)διαβάσει πρόσφατα το Αστέρι του Βορρά και το τρέιλερ είναι ΙΔΙΟ. Μέχρι και αυτούσιους διαλόγους έχει (σαν το The Expanse ένα πράγμα), είναι προφανές πλέον ότι πάμε για ένα γαμημένο έπος.

2 Likes

ρε το Witcher φαινεται γαμηστερα γαματο!!!

4 Likes

Ρε παιδες σας αρεσε οντως το τηζερ του Γουιτσερ; Τα cgi σε σημεια φαινονται πολυ φτηνιαρικα, τα σκηνικα αδεια κ φωτεινα κ ενταξει μην πω για επιλογες σε dryads/elves κτλ.Κλασικη συγχρονη τζενερικ φαντασυ εικονα. Καμια σχεση με την Σλαβικη κ κεντροευρωπαικη επιρροη της πηγης

ΥΓ. Βεβαια οσο διαβαζω σχολια, οφειλω να παραδεχτω οτι αυτη η Σλαβικη εικονα που λεω προκυπτει κυριως απο το παιχνιδι. Συνεχιζω ομως να την προτιμω ως προσεγγιση απο αυτο το τζενερικ φιλτρο που βλεπω στην σειρα

λίγγγο οφτόπικ αλλά αυτή την στιγμή στα ελληνικά πόσα βιβλία Γουιτσερ έχουμε? πέρα απο το παιχνίδι (το 3) δεν έχω ασχοληθεί…
οσο αφορά το trailer νομίζω οτι ειναι ενα πρώτο video και στο μέλλον θα δούμε κάτι καλύτερο. το κόβω για τελη 19 αρχές του 20 σαν σειρα.

1 Like

http://www.psihalos.gr/selini/catalogsearch/result/?q=Andrzej+Sapkowski

Oυσιαστικα ειναι δυο ανθολογιες με μικρες ιστοριες που θετουν βασεις για τα επομενα βιβλια που αποτελουν μια ιστορια

1 Like

Casa de,papel κανεις;
Ειδα το 5, μεχρι τωρα καλα τσουλαγε το πραγμα αλλα αυτο ηταν ισως το χειροτερο επεισοδιο της σειρας μεχρι τωρα. Δε σχολιαζω οτι το τραβανε απτα μαλλια και στην υποκριτικη αλλα καλοκαιρακι ειναι και τραβιεται. Οπως φαινεται μεχρι τωρα θα παει κ για 4η σεζον

Καλα θα το δω, αλλα δε μου βγαζει το φιλινγκ της ταινιας ρε γμτ - περισσοτερο action κλπ.
Για να δουμε. Doctor Manhattan ρε νιαμουυυυ

Εγώ από το trailer ένα κατάλαβα:

Everyone is a gangsta until Dr. Manhattan shows up.

Θέλω να δω πως θα φέρουν την κληρονομιά των αποκαλύψεων στο σήμερα. Μάλλον θα είναι χαοτικό, ελπίζω με την καλή έννοια.

Εύκολα για 4η σεζόν, το θέμα είναι αν θα το τραβήξουν κι άλλο μετά. Καλύτερα όχι πάντως.

any trekie here?

3 Likes

Δεν ειμαι φανατικος τρεκι, αλλα ανατριχιασα. Με Next Generation μεγαλωσαμε.

2 Likes

Νομίζω πως έχει ανακοινωθεί ήδη η 4η σεζόν.Και η φετινή ψιλοτραβηγμένη από τα μαλλιά είναι.

Επανερχομαι για casa, μπορει να ειχε παλι κλαψα, δραματα κτλ αλλα το τελευταιο επεισοδιο ειναι ΕΠΙΚΟ!!! Φαινεται οτι η επομενη θα ειναι τελευταια και λιγοι θα μεινουν ζωντανοι :joy:

Μέγιστη σαπουνόπερα το casa, σκέτη σούπα η σεζόν… το πολύ να διαβάσω τα σποιλερ του επόμενου κύκλου…

Έπρεπε να έχει και το κορεο του Ολυμπιακού στο συγκεκριμένο επεισόδιο.

1 Like

Κανένα κάζα. The bitch is back.

vercamgif

2 Likes

Πολυ καλα τα What We Do In the Shadows, πολυ καλοι χαρακτηρες και δυνατα καμεο.
Μετα απο ανελεητο binge τελειωνω και τα Parcs and Rec :disappointed_relieved:

1 Like

Είστε όλοι ψαγμένοι εδώ, τα περισσότερα που λέτε δεν έχω ιδέα τι είναι.
Το Casa del papel S3 βλέπω. Πρώτο επεισόδιο μάπα αλλά τα υπόλοιπα είναι μπόμπα. Επειδή ξέρουμε τις ιστορίες τους δεν έχει πολύ backstory και έτσι η δράση κυλάει σφαίρα. Σε αντίθεση με άλλες σειρές που πάνε σε όλο πιο περίπλοκες καταστάσεις, εδώ έχουμε το αντίθετο, δηλαδή σε πιο πιστευτά (όσο μπορείς να το πεις αυτό φυσικά για μια σειρά στην Τν) και απλά κόλπα.

Netflix alert:

  1. Την ψυχεδέλεια του Αρονόφσκι:
  1. Την ιστορία της Κούβας από το πέσιμο του Κολόμβου μέχρι τις μέρες μας:

Εξαιρετικά και τα 2

1 Like