Περί σειρών γενικά

+1 για Derry Girls. Αν και δεν εχω χειροτερο απο Ιρλανδικη προφορα, η διαλεκτος του Ντερυ εχει μια Χ γοητεια (περασα τελεια αν και τις αντιπαθω ολες)

2 Likes

Το ξεκίνησα έπειτα από πολλές αναβολές και δηλώνω φαν. Ο κύριος λόγος είναι αυτός:
sam

Τον ειδωλοποίησα με συνοπτικές.

3 Likes

ε δες το Maron τοτε, τον εαυτο του παιζει παντα

Σε αλλα νεα, ειδα το πρωτο επεισοδιο Euphoria και ειναι πανεμορφο αλλα πολυ με νταουνιασε οποτε θα το συνεχισω σε αλλη φαση

Τελος και η τριτη GLOW με αυτα και με αυτα, μη εχοντας δει Orange is the New Black, ξερω τι εχει μετα στη λιστα :slight_smile:

Πανεμορφη σειρα!

1 Like

5o επεισοδιο mindhunter = επεισοδιο χρονιας, vibes απο Silence of the Lamps και σια στην ολη φαση Charles Manson…
Γαμημενος Fincher,πηρε μια απο τις σπουδαιοτερες αμερικανικες ταινιες του 21ου αιωνα και την εκανε εξισου σπουδαια σειρα, hats off, του συγχωρω Μπεντζαμιν Μπατονς, Κοριτσια με Τατουαζ κ ανοησιες, ο τυπος ειναι στο στοιχειο του 110% εδω

Νεα σεζον Terror btw τσεκαρε κανεις;

2 Likes

Μόνο που το 5ο το γύρισε ο Andrew Dominik :stuck_out_tongue:

1 Like

Αλλο κι αυτο παλι, δεν ηξερα οτι υπαρχουν ανθρωποι που νομιζουν οτι ο Φιντσερ χρειαζεται συγχωροχαρτι για οποιαδηποτε ταινια εχει κανει.

Πολυ ωραιο το Girl With The Dragon Tattoo, και πολυ πιστο στο Σουηδικο (αν και θεωρητικα και τα δυο βασιζονται σε νουβελα), που ηταν επισης πολυ ωραιο (δυστυχως τα 2 sequels οχι τοσο καλα).

Το Μπεντζαμιν Μπατον δεν ειναι απο τις καλυτερες ταινιες του, αλλα δεν ειναι και για κραξιμο κατα την γνωμη μου. Δε γινεται να βγαζει διαρκως Seven, Game, Fight Club, θα εχει και μερικες που θα ειναι λιγοτερο καλες.

Παραγωγη εννοω βρε σατανα

Πρεζα ομορφη τις παπιες ταιζα

Παππούς + Όρλα :purple_heart:

1 Like

Ρε σεις, by the order of the Peaky fawkin Blinders, για κάποιο λόγο υπάρχουν εκεί έξω 2 επεισόδια του 5ου κύκλου

1 Like

Η πρεμιερα ηταν αυτη την βδομαδα indeed

Δεύτερο επεισόδιο, family meeting @ Birmingham και μετά το τέλος αυτού σκάει περήφανο κι αγέρωχο:

Μια τελειότητα.

1 Like

Χωρίς καμία επαφή με την ταινία, στα 3 πρώτα επεισόδια της σειράς έχω κατουρηθεί από τη χαρά μου που βλέπω κάτι τέτοιο, απ όλες τις απόψεις (καλλιτεχνικές, τεχνικές, στόρυ κλπ)

Θυμήθηκα Του Κουτιού Τα παραμύθια και φυσικά παίζει έρωτας μεγάλος με δαύτα:

podling

1 Like

Χειροκρότησα.

2 Likes

Δες κ την ταινια

Ω ναι, με το που τελειώσω την σειρά είναι το πρώτο πράμα που θα κάνω. Το δεύτερο αν και υπερβολικό ( ;;; )

Συνεχιζω να μαζευω τη superhero σαβουρα του cw κ μολις τελειωσα την 4η supergirl η οποια κατουραει στο στομα τις τελευταιες flash & arrow παρολο που ειχε για λεξ λουθορ τον αμερικανο νικο μουτσινα που το παιξιμο του ηταν οτι πιο αθλιο ειχε η σεζον. Καλογραμμενη σεζον με πολιτικο σχολιο για τις σημερινες ηπα και ωραιο σχεδιο απο λεξ που μονο η υπαρξη του χαρακτηρα την ανεβασε πολυ.

Οσο και να κουραζουν τα κομεντί στοιχεια σε ολες ανυπομονω για τα crossover της νεας σεζον με θεμα crisis on infinite earths.

To Carnival Row το δατε? Ωραιο Βικτωριανο Steampunk Fantasy. Αρκετα πιο σκοτεινο και πολυπλοκο απο οτι περιμενα

2 Likes

Ειναι το αμεσως επομενο στη λιστα μου.

1 Like