Περί σειρών γενικά

Πολυ ωραία η τρίτη σεζόν GLOW. Και το επεισόδιο που σκηνοθέτησε η Αλισον Μπρι πολύ δυνατό.

1 Like

Το the boys παιζει να το τελειωσω σε 2 24ωρα. Σειραρα ρεεεε. Σε,οσους την εχω πει απο χτες δεν την εχει δει κανεις ακομα.

3 Likes

Συγνωμη, αλλα Dark Crystal ειδατε; Μιλαμε για καταπληκτικη δουλεια

2 Likes

το βγαλε το Netflix? νομιζα βγαινει πιο μετα, αν ναι, θα το κοιταξω αποψε.

1 Like

Βγηκε βγηκε

1 Like

Όταν έχεις συνυπεύθυνο τον Daniel Pemberton στη σύνθεση:

Και επανερχομαι για the boys, επικο φιναλε με ανατροπη (εκτος περιοχης) και καρδουλες για homelander & bucher που κανουν τη διαφορα.
Πολυ hype για starlight για το τιποτα

1 Like

αριστούργημα το the boys… είμαι στο 5ο επεισόδιο, θα γράψω μόλις το τελειώσω ολοκληρωμένη άποψη

2 Likes

5o επεισοδιο Dark Crystal so far και ειναι στις καλυτερες σειρες της τρεχουσας δεκαετιας για μενα, υποδειγμα fantasy σειρας in every detail possible

Δεν εχω λογια, πραγματικα… και πανω που ελεγα να κοψω λιγο απο τα pen and paper rpg, κατι τετοια μου υπενθυμιζουν γιατι τα αγαπησα τοσο 20+ χρονια πριν: αγνη ανοθευτη ατοφια κ αυθεντικη φαντασια.-

7 Likes

elite ειναι εκει εξω ε. ειδα το πρωτο χτες και εχει γινει ακομα πιο αθλιο :heart::heart::heart:

Nα κόψεις τα p’n’p rpgs;

Μήπως δεν είσαι τρου;

3 Likes

Οφτοπικ αλλα πολυ λιγος χρονος πια με δουλειες κτλ, η παρεα κανει νερα ειτε αλλοι γεννανε κ γινοντε οικογενειαρχες, ασε… δυσκολη η φαση για τους 35+ πλεον, ενα σεσιον να κανονισεις κανεις 1 μηνα να συντονιστεις :frowning:
(Προσωρινο break μαλλον βεβαια, με cyberpunk απο νεο ετος σε κονσολες, ξεκιναμε με σοβαρο τημ και το p’n’p ξανα)

2 Likes

Όταν ξεκινήσετε, να τους πεις όποιος λείπει από σέσσιον θα τον χρεώνεις, σε χρόνο dt θα μαζέψεις λεφτά να χτίσεις πισί να παίξεις το Cyberpunk σαν άνθρωπος και όπως πρέπει.

2 Likes

Το the spy το ειδε κανείς;

Ειδα τριτο επ Carnival Row. Πολυ καλο. Ανεβηκαν οι προσδοκιες μου για τον Αρχοντα τπυ Αμαζον

Μια χαρά είναι, 6 επεισόδια νεράκι. Ωραίος και ο Μπόρατ, αληθινή ιστορία ίσως όχι τόοοοοσο πολύ αγωνιώδης αλλά κομπλέ.

2 Likes

ΤΙ ΕΙΔΑΜΕ ρε σεις. Τι ξεπεταγμα εγινε στην τριτη σεζον. Οχι οτι δεν ηταν υπεροχες οι πρωτες δυο. Αλλα αυτα που συνεβησαν στο δευτερο μισο της τριτης σεζον ηταν απλα κορυφη ε. Μολις τελειωσα το επεισοδιο με Rhonda και Bash και την “λυση” στα προβληματα με το σεξ… Τι να πω. Η φαση που μπαινει η μουσικη με εκανε να ανατριχιασω ολοκληρο. Πραγματικα αριστουργηματικη επιλογη μουσικης, βγαζει ολα τα συναισθηματα χωρις να πουν λεξη οταν πανε στο κρεβατι. Ουφ. Καλα για Ρουθ τι σχολιο να κανω. Ερωτευτηκα εννοειται Αλισον Μπρι. Οχι οτι δεν την ειχα ερωτευτει ξανα 40 φορες παλιοτερα.

7 επεισόδια ως τώρα από Dark Crystal και έχω να πω πως αν στα επόμενα 3 κρατηθεί το ίδιο επίπεδο θα μιλάμε για ότι καλύτερο έχει βγει στο fantasy από την εποχή του Lord of the Rings. Πραγματικά υπέροχο!

5 Likes

Oι διαλογοι κ μονο των Σκεξις το εκτιναζουν στα ουρανια, το world built ομως το παει στην στρατοσφαιρα σε συνδιασμο με την υπεροχη pure ατοφια τιμια fantasy ιστορια… το τελειωσα κυριακη, καπακια ειδα ξανα τη ταινια κ στο καπακι παλι το making of ντοκυμαντερ του netflix. 11/10 ακατεβατο

4 Likes

Δεν εχω δει την ταινια, να δω αυτην πρωτα ή δεν εχει σημασια και να δω τη σειρα;