Περί σειρών γενικά

H απουσια μουσικης ενισχυει τον ρεαλισμο παντως νομιζω, στη συγκεκριμενη σειρα + αποφευγει το να εκβιασει το συναισθημα στις σημαντικες στιγμες της σειρας… εγω εκανα μια σεζον σχεδον να καταλαβω οτι δν υπηρχε μουσικη (πλην των τραγουδιων που ακουγονται σε διαφορους χορους αναλογως την σκηνη) και δεν μου ελειψε προσωπικα ποτε

3 Likes

Ισχυει ξεκαθαρα αυτο που λες Lupin. Προφανως και εχει γινει σκοπιμως καθως στο ντεμι-ντοκιμαντεριστικο υφος της σειρας δεν πολυταιριαζει. Απλα το ανεφερα σαν ενα κομματι στο οποιο υστερει σε σχεση με αλλες σειρες.
Απο εκει και περα σε ολα τα αλλα δεν βρισκω ψεγαδι.
Ειδικα οι ερμηνειες, ρεουν τοσο φυσικα που ειναι λες κ παρακολουθεις πραγματικους αστυνομικους απο τη μια και πραγματικους γκανγκστερ απο την αλλη. Δεν νομιζω ποτε αλλη σειρα να φτασει στο επιπεδο αυτο. Εχω πραγματικα εντυπωσιαστει και δεν εχω φτασει ουτε στα μισα της 2ης ακομα.
Επομενο στη λιστα το Sopranos εννοειται φιλε μου!

3 Likes

δειτε και Show Me a Hero ε

συνολικα, σε καθε τομεα, το σοπρανος παραμενει η καλυτερη σειρα που εχει δημιουργηθει

1 Like

Γαμησε τα λεμε.Το τι εχουν τραβηξει αυτοι οι ταλαιπωροι οι αφροαμερικανοι δεν λεγεται!
Δες μετα και το Just Mercy(ελεος πραγματικα δλδ) να σε αποτελειωσει!Φρικη…

1 Like

Ηοmeland τελειοτητα για μια ακομα φορα

1 Like

Μολις ειδα και εγω το επεισοδιο
Εμεινα μλκας, δεν υπαρχει το επεισοδιο :open_mouth:

1 Like

Τέλος 2η του the wire και προχωράμε. Ωω επος, τί έχανα τόσα χρόνια…

6 Likes

Εχει δει κανεις το Caliphate? Γνωμες? Eνα Σουηδικο που χει να κανει με ΙSIS, Συρια, τρομοκρατια στην Σουηδια κτλ. Ειδα το πρωτο επεισοδιο, φαινεται σοβαρο και προσεγμενο

Για περαστε απο δω να τα λεμε συγκεκριμενα για Community οσοι θελετε και να μην σπαμμαρουμε

άρχισε η δευτερη σεζον What We Do In The Shadows, τιποτε αλλο δεν εχει ιδιαιτερο νοημα αυτη τη στιγμη

6 Likes

Απόλυτη ταύτιση με φάντασμα της Νάντια που φωνάζει ΑΧΠΑΝΑΓΙΑΜΟΥ.

1 Like

Τελείωσα αυτό το έπος. Που να είχε και κάνα σοβαρό cinematography. Καρφωτό τοπτεν

3 Likes

Πολυ ωραιο το Αμερικανς. Κατα τα αλλα μπηκα απλα να πω ποσο φοβερο voice acting εχει το Castlevania. Καθε φορα που βλεπω κανα επεισοδιο θελω να το σχολιασω

2 Likes

το τελείωσες; πολύ ωραία και η τρίτη σεζόν, είχα περιέργεια πως θα το συνεχίσουν χωρίς τον δράκουλα, αλλά πραγματικά απολαυστική, με νέους χαρακτήρες και εξίσου όμορφη ιστορία

Χαχα το φαγα το σποιλερ. Δεν πειραζει. Οχι πλησιαζω τελος δευτερης. Ενα καθε βραδακι βλεπω. Για να σβησω ωραια. Πολυ ωραιο

1 Like

Α τι σύμπτωση. Κι εγώ το βλέπω τώρα το Americans, για κάποιο λόγο το αγνοούσα.

Είναι όντως καταπληκτικό.

Ωωωω κριμα, αν και φαινεται πως προς τα κει παει μωρε. Με συγχωρείς!

1 Like

χαχα δεν πειραζει. Ειμαι απο τους τυπους που δεν τους ενοχλει καθολου συνηθως το σποιλερ. Μονο στα βιβλια

2 Likes

Ετσι και εγω
Ισα ισα που θελω να μου τα λενε ολα

1 Like