Περί σειρών γενικά

παίζει να γεννήθηκε μόνο για αυτόν τον ρόλο , δεν μπορώ και ούτε θελω να σκεφτώ άλλον ηθοποιό για Consatntine

Πολυ τιμιο το κατασκοπευτικο δραμα The Spy με τον Sacha Baron Cohen, που με εξεπληξε πολυ ευχαριστα με την υποκριτικη του.
Μια καλογυρισμενη σειρα σκηνοθετικα, με ορισμενες τρομερες σκηνες που θα θυμαμαι για καιρο, απο τον Gideon Raff (σεναριογραφο Homeland) και γενικα καλες ερμηνειες απο ολους.
6 επεισοδια γυρω απο μια ιστορικη περιοδο που δε γνωριζα πολυ καλα - γεγονοτα μεταξυ Συριας και Ισραηλ λιγο καιρο πριν τον πολεμο των 6 ημερων - και βασισμενο σε αληθινη ιστορια.
Αρκετα προβλεψιμη γενικα που δεν ανακαλυπτει τον τροχο, αλλα φτιαγμενη με μερακι θα ελεγα που σε κραταει ευκολα μεσα στο καλοκαιρι.

1 Like

11 Likes

Ήταν αναμενόμενο και έπρεπε να γίνει.

Πω πω ανυπομονώ για σεζόν 5.

Θα τους φέρουν ΟΛΟΥΣ τελικά, πραγματικά αναρωτιέμαι αν έχει μείνει και κανένας που δεν έφεραν :sweat_smile:

9 Likes

Η Χιλαρι Σουανκ

7 Likes

Ο Μιγιάγκι :stuck_out_tongue:

8 Likes

Κοστίζει πολύ πλέον :joy:

image

Αυτό το σκέφτηκα και θα ήταν ωραίο

Λόγω σεναρίου δεν γίνεται πλέον, και καλύτερα μάλλον

Αυτό με τον γιο του Will Smith δεν το έχω δει αλλά πρέπει να είναι σκουπίδι. Και δεν το θεωρώ και canon

1 Like

Τι εννοείς, λόγω σεναρίου; (ακόμα δεν έχω δει κανένα επεισόδιο, είναι στη λίστα αναμονής κι αυτό)
Εν τω μεταξύ, ο Πατ Μορίτα έχει πεθάνει…

no shit, Sherlock :stuck_out_tongue:

2 Likes

O Μιγιαγκι υποτίθεται έχει πεθάνει και στην σειρά , άρα αδύνατον να επιστρέψει, έχει και τάφο και όλα

3 Likes

δεν ήταν κι άσχημο . Canon δεν είναι σίγουρα , μάλλον αποτυχημένη προσπάθεια για κάτι σαν remake

Δεν τη θεωρώ σκουπίδι , όμως

1 Like

Έχεις μπερδέψει τις σειρές :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ελεεινό το sandman , δεν κατάφερα καν να το δω όλο, έχω αλλά δύο επεισόδια που δεν έχω καμία όρεξη να τα δω. Κριμα γιατί είχα υψηλές προσδοκίες.

2ο επεισόδιο - 2ης σεζόν του Inside #9, από τα καλύτερα που έχω δει τα τελευταία χρόνια.
Εξαιρετικό σε σύλληψη κι απόδοση επί οθόνης.

Είδα Sandman. Δεν έχω καμιά επαφή με το κόμικ, μόνο ακουστά. Η σειρά μου φάνηκε γενικά καλή αλλά όχι κάτι το εξαιρετικό, αν και κάπου προς την μέση άρχισε να αφήνει υποσχέσεις για κάτι αρκετά ιδιαίτερο.

Βασικά μέχρι και την όλη φάση με vortex ήταν μια χαρά. Σχεδόν κάθε επεισόδιο καλύτερο από το προηγούμενο. Ειδικά το επεισόδιο με Death ήταν εξαιρετικό και σίγουρα το αγαπημένο μου. Από εκεί και μετά πήρε λίγο την κάτω βόλτα. Ακόμα και ο ίδιος ο Sandman άρχισε να γίνεται κάπως κουραστικός.

Φαντάζομαι θα υπάρξει και 2η σεζόν. Δεν μπορώ να πω ότι ανυπομονώ, ειδικά με το tease που έδωσαν με Lucifer, μέτριο ως κακό casting δυστυχώς σε αυτή την περίπτωση, δεν ξέρω αν το έκαναν λόγω ομοιότητας με κόμικ και μόνο. Δεν ξέρω πως θα νιώθω για την σειρά σε μερικούς μήνες από τώρα. Πολύ φοβάμαι πως θα ξεχαστεί εύκολα λόγω του δεύτερου μισού.

16 Likes

Με Judas Priest δεν έχασε κανείς.-

13 Likes

Βγήκε bonus επεισόδιο Sandman λέει

2 Likes