Περί σειρών γενικά

Spaced είναι απλά οκ. Και εγώ όταν το είδα πέρασα καλά, ισχύει όμως πως δεν σου μένει και πολύ. Black Books μεγάλη λατρεία, Father Ted δεν έχω δει παρά μόνο μερικά γαμάτα κλιπάκια στο youtube.

3 Likes

Father Ted για μενα ειναι Η ΛΑΤΡΕΙΑ. Θα πληρωνα πακετο διακοπων στο Craggy Island με διαμονη στην παπαδοφωλια τους. Πρωι τσαγακι απο την Mrs. Doyle, μετα περιπατος με φαδερ Τεντ κ αγαπημενο Ντουγκαλ κ βραδυ ξυδια με Father Jack μπροστα στο τζακι

5 Likes

αν εξαιρέσουμε ότι βάζω εύκολα πιο πάνω black books από father ted μπικοζ συναισθηματική σύνδεση, συμφωνώ σε όλα όλα όλα

2 Likes

Μόνο αλήθειες

5 Likes

ζηλεύω πολυ αυτους που δεν εχουν ασχοληθει με το game και δεν ξερουν τι διαμαντι τους περιμενει…

5 Likes

απο αυτα που αναφερθηκαν IT Crowd >>>>>>
το Father Ted, δεν ξερω, μου φανηκε πολυ παλιο το χιουμορ του και δεν μου αρεσε αλλα μετα ειδα τον Ardal O’Hanlon σε κατι WILTY και Taskmaster οπου τον λατρεψα οποτε δεν ξερω πως θα μου φανει αν το ξαναδω

1 Like

Ελπίζω να μην τα σκατωσουν . Το παιχνίδι το είχα ξεκινήσει στο ps3 και δεν προχώρησα πολύ

Έχει τρομερό ηθοποιό απ’ ότι βλέπω

Wednesday
Apocalyptica
Nothing Else Matters
Cello
Paint It Black
Jenna Ortega

R! CHOICE

4 Likes

Πολύ καλή σειρά, αλλά με ενοχλεί λίγο το preaching. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να μπαίνει ατάκα ξεμπαρκη “are you mansplaining to me right now?” την ώρα που κάνουν έναν κανονικό διάλογο με τον τύπο.

Περνάω πολύ καλά γιατί βλέπω Χάρρυ Πόττερ αλλά αντί για 4 οίκους μάγων, το σχολείο έχει 4 οίκους, έναν για κάθε κατηγορία μυθικών τεράτων/ανθρώπων (βαμπίρ, λυκάνθρωποι, σειρήνες και μέδουσες) και πάλι βλέπουμε τα μυστικά των ενηλίκων που κάποτε ήταν στο σχολείο. Πλάκα έχει.

1 Like

Χαχαχα αυτό το είχα εκλάβει ως σαρκασμό!! Πρέπει να το ξαναδώ για το context

Μόνο.

5 Likes

ΑΑΑΑΑ να ας πούμε αυτό ούτε που θα το είχα καταλάβει τότενες. Με ψήσατε να το ξαναδώ. :smiling_face_with_tear:

1 Like

Να δείτε το SAS Rogue Heroes

O Connor swindells έχει εκτοξευθεί με τα μπούνια στο τοπ των αγαπημένων νεότερων ηθοποιών

5 Likes

βλέπω Steven Knight, Jack O’Connell και Sofia Boutella σε WW2 σκηνικά, πατάω καρδούλα και μπαίνω torrent

2 Likes

Δεν απορριπτω πληρως το ενδεχομενο να χρησιμοποιηθηκε ως σαρκασμος, αλλα η σειρα εχει καποιες “woke” στιγμες εντελως ξεμπαρκα, οι οποιες μπορει να αφηνονται και στην ερμηνεια του θεατη απο τους Lord & Miller, μιας και φημιζονται για το περιεργο χιουμορ τους. Μπορουν να εκληφθουν νομιζω και ως “καρφια” προς την πατριαρχια αλλα και ως σαρκασμος προς την υπερβολη των woke. Αν ακουσω για 100η φορα να μιλανε για την πατριαρχια οι μαθητες βαμπιρ/λυκανθρωποι/μεδουσες σε ενα σχολειο με φρικια και μια σειρα στην οποια πεθαινει κοσμος για πλακα θα φτασουν στο μυαλο μου τα ματια μου απο το rolling βεβαια.

Τεσπα, πολυ διασκεδαστικη η σειρα μεχρι τωρα, teen drama ειναι και οπως εγραψα προκειται για το Χαρι Ποττερ σε εναλλακτικου τυπου φαση. Η Τζενα Ορτεγκα εντωμεταξυ δεν μου αρεσει και ιδιαιτερα, ουτε ως παρουσια ουτε η ερμηνεια της. Ολα τα αλλα παιδακια μαλλον καλυτερα παιζουν, οπως και οι ενηλικες. Και πιο πολυ ενδιαφερον μου προκαλουν και οι υπολοιποι χαρακτηρες δηλαδη, παρα η Wednesday. Enid ομαδα ειμαστε γενικα.

1 Like

Αλήθεια; Εγώ τη βρίσκω εξαιρετική στο ρόλο

6 Likes

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑAAAAAAAAAAAA

Εννοειται οτι το Dark Tower μονο σε σειρα θα μπορουσε να αποδωθει. Αλλο ενα + ειναι οτι οι μεταφορες που εχει κανει απο Κινγκ ο Flanagan (Gerald’s Game και Doctor Sleep) ειναι και οι δυο εξαιρετικες (απο τις καλυτερες μεταφορες σε βιβλια του Κινγκ πλακα πλακα).

Πωω, προσδοκιες στον Θεο, τι μου εκανες πρωινιατικα.

2 Likes

Πολύ καλό. Ας πάρουν όσο χρόνο χρειάζεται, αρκέί να βγεί ποιοτικό και ώριμο αποτέλεσμα…!

Εω μετα την Ταινια που ειδα δεν εχω πολλες ελπιδες, και εκει αυτο ηταν το πλανο να θυμίσω…
Απο την αλλη ναι ειναι ο Flanagan που το Doctor Sleep ειναι πολυ υποτιμημένη ταινια
(οριακα μου αρεσει περισσοτερο απο το βιβλιο!)