Περί σειρών γενικά

Έρωτας :heart:

1 Like

Από τις καλύτερες προτάσεις εδώ μέσα, θενξ!
Και τίγκα AC/DC.

1 Like

Πως γινεται να μην το εβαλε κανενας?!?

Δεν ξερω ποσο soon ειναι το coming soon, αλλα τρελο hype.

Τελικα τελευταια σεζον θα ειναι η 6η.

Λογικο μεν, ηλπιζα για 10 σεζον δε :stuck_out_tongue:

11 Likes

Νομίζω δεν υπάρχουν καν σενάρια κλπ., πόσο μάλλον γυρίσματα.

Γενικά, από διάφορες συνεντεύξεις που έχω διαβάσει, μάλλον θα πήξουμε στα spin-offs. Και λέγοντας Bigger season στο teaser, μπορεί να αυξηθεί και ο αριθμός επεισοδίων, είθισται οι τελευταίες σεζόν να είναι σε 2 ή 3 μέρη, οπότε θα δούμε!

Πολυ καλο

1 Like

The Last Of Us… επεισοδιο δευτερο.
Νομιζω θα ανεβει παρα πολυ ψηλα ο πηχης για καλυτερη σειρα του 2023.
Εκπληκτικα υπεροχο επεισοδιο.

3 Likes

Δεν θυμάμαι guyz ποιος είχε ποστάρει το The Bear -για να του δώσω τα εύσημα-, αλλά όποιος θέλει να δει κάτι θεματικά και υφολογικά μεταξύ master chef και Uncut Gems, να κάνει στον εαυτό του τη χάρη να το τσεκάρει.
image

8 επεισόδια μισής ώρας με 25 λεπτών το καθένα -πλην του τελευταίου 45 λεπτών- και μια φοβερή πρώτη σεζόν που κλείνει απίθανα -εξεπλάγην όταν είδα ότι πήρε πράσινο φως για 2η,προς το παρόν φαντάζει αχρείαστη αλλά ελπίζω να έχουν καλό λόγο πραγμάτωσης της

5 Likes

Και εγω το βρηκα παρα πολυ καλο… και βγαζει ολα τα vibes του παιχνιδιου

Ενταξει προφανως δεν εχει καμια απολυτος σχεση με το ποσο καλη δουλεια κανουν στην σειρα αλλα ετσι για το fun ολων εμας που εχουμε παιξει το game ειναι τρελο ποση προσοχη και αγαπη εχουν δώσει.
Μπραβο τους καλα παμε…

+1 για The Bear πολυ καλο!

1 Like

είμαι ακόμα στο πρώτο 20λεπτο του 2ου επεισοδίου Last of US αλλά ήθελα να σχολιάσω πόσο υπέροχη φωτογραφία έχει αυτή η σειρά . Τρομερή απεικόνιση του έξω κόσμου με τα κτίρια , την φύση κλπ . Φαίνεται εντελώς smooth

2 Likes

Ότι καλύτερο

3 Likes

Domestic abuse ο παπαρας … θα γινουν recast οι φωνες που εκανε :scream:

Πολύ καλά έκαναν και τον έκοψαν.

Και για grooming εφήβων διάβασα, έχουν διαρρεύσει σκρινσοτ από κάτι κριντζιές που (φαίνεται να) έστελνε σε ανήλικα, αν και αυτό δεν έχει διασταυρωθεί ακόμη

Κρίμα αν ισχύουν οι κατηγορίες. Τώρα για τη συνέχεια της σειράς, πως κάνεις recast τόσο χαρακτηριστική φωνή και άτομο που διαμόρφωσε τους χαρακτήρες? Έκανε τις μισές φωνές ξέρω γω. Και λένε για συμβόλαιο 10 σεζόν, καλά θα πάει αυτό :sweat_smile:

Προσωπικά κρατώ τις πρώτες 3 σεζον που είναι και το peak για μένα με μεγάλη διαφορά, μετά μεχ, για να περνάει η ώρα καλό ήταν.

2 Likes

Λεω να ξεκινησω το Line of Duty! Πειτε μου μονο οτι δεν ειναι αυτοτελη τα επεισοδια, στυλ NCIS, CSI. Προτιμω σειρες τυπου The Wire, The Shield. Επισης, ξερουμε αν εχει τελειωσει (το προτιμω) η θα βγει και 7η σεζον;

7 Likes

πόσο τυχερός είσαι που το αρχίζεις…έπος η σειρά, για μένα άνετα κοντράρει το the wire.

3 Likes

Να το ξεκινήσεις. Μέγιστη σειρά. Δεν είναι αυτοτελή επεισόδια και υπάρχει και χαλαρή συνέχεια μεταξύ των κύκλων. Νομίζω ότι πάει και για 7ο κύκλο, αλλά να το δεις. O δε τρίτος κύκλος είναι μεγαλειώδης.

3 Likes

Μόλις διάβασα ότι πέθανε στα 45 η Annie Wersching και στεναχωρέθηκα πολύ :pensive:

Renee-Walker-Jack-Bauer-Reunite-680x382

1 Like