Περί σειρών γενικά

+1

Το The Diplomat στο Netflix είναι στα όρια του εξαιρετικού. Πνευματώδες κ ταυτόχρονα σοβαρό. Λίγο πιο ανάλαφρο House of Cards.

Το δε Gangs of London συνεχίζει να είναι υπέροχα αιματοκυλισμένο με εξαιρετικές σκηνές πάλης και μαχαιρωμάτων.

3 Likes

Thank you, έψαχνα να βάλω να δω κάτι, πήγα να βρω το Mad Men αλλά το έχουν βγάλει

1 Like

O walter ειχε κουρασει αλλα ειχε το τελος που του επρεπε, ο Saul απτην αλλη ηταν εντελως out of character

Οντως ειχε φοβερες ανατροπες στην τελοκη σαιζον. Ωστοσο εμενα δε με επεισε η καταληξη.

Anyway για μενα εξαιρετικο το BCS αλλα δεν εφτασε το BB.

1 Like

Ευτυχώς που δεν του έκανες spoiler του martian, που τη βλέπει τώρα τη σειρά.

3 Likes

Έκανα flag και τα 2 posts από πάνω, γρήγορα ας τα κάνει και κάποιος άλλος να κρυφτούν πριν τα δει

1 Like

Το έκανα edit για να μη φαίνεται το quote, σωστός.

Το είδα σε ένα ωραίο ΣΚ binge, πέρασε πολύ χαλαρά η ώρα. Καμία σχέση ποιοτικά με το House of Cards για μένα (στο ύφος οκ), κυρίως γιατί ο Kevin Spacey είναι καμιά 30αρια κλάσεις παραπάνω από όλους αθροιστικά.

Μου άρεσε η πλοκή, ωραίο που βάλανε και αληθοφανή/σύγχρονα γεγονότα, αλλά το cliffhanger ψιλοεκανε μπαμ απ’ το 2ο επεισόδιο σιγά μη λέγανε ότι ήταν οι Ρώσοι ή οι Ιρανοί, να δεις στο τέλος που θα είναι οι Αμερικανοί από πίσω

1 Like

Είναι και ωραίο ζευγάρι οι διπλωμάτες. Καλή χημεία, ωραίες ατάκες. Και ναι, κάτι πιο βαθύ παίζει που προφανώς θα μάθουμε στη 2η σεζόν.

Succession S04XE07 απλά της καριολας.

Μου μαύρισε την ψυχή αυτός Ο Διάλογος.

Τι υπερσειρα ρε πστ. Φανταστικό επεισόδιο.

3 Likes

Δεν το έχω δει ακόμα και ανυπομονώ!

1 Like

Blue Lights πολύ καλό! Next British crime/drama series please :slight_smile:

1 Like
2 Likes

The pact

1 Like

Στο τελευταίο επεισόδιο της 2ης σεζόν του Gangs of London, οι συντελεστές της σειράς έβαλαν δυο τσαχπινιές μέσα, μια κινηματογραφική και μια μουσική και μου έγιναν ακόμα πιο συμπαθείς. Ωραίοι τύποι κι ο 3ος κύκλος λογικά θεωρείται βέβαιος.

1 Like

Μα καλα, κανενα σχολιο για το Beef ??
Τρομερο απλα - εχω κολλησει.

1 Like

Εγώ ξεκίνησα το Dark αν μετράει κάπου :stuck_out_tongue:

8 Likes

Καλή επιλογή

1 Like

Δυνατο ποστ, κανονικο.