Περί σειρών γενικά

Έλα μωρέ τώρα. Σημασία έχει να πέρασες καλά και όλα τα άλλα τα βρίσκουμε

Αν κάτι με χάλασε είναι ότι ώρες ώρες ειδικά απ’ την 2η σαιζόν και μετά μου έδινε την εντύπωση ότι προσπαθούσε να είναι παραπάνω περίπλοκη απ’ ότι χρειαζόταν. Ενδεχομένως δικό μου θέμα αλλά το αναφέρω μήπως συμφωνεί κανένας. Για μικρές λεπτομέρειες μιλάω όχι για το σενάριο γενικότερα

Έτσι για το τζερτζελο αν και φαντάζομαι την απάντηση. Σε ποια γλώσσα το είδατε; Obviously γερμανικά εγώ αλλά ξέρω άτομα που τα θέλουν όλα στα αγγλικά γι αυτό ρωτάω

1 Like

Αυτό είναι σα να τα θέλουμε εμείς όλα στα ελληνικά :stuck_out_tongue:

Δεν διαφωνω, στην τριτη σαιζον ειδικα το προσπαθουσε να ειναι οσο πιο μπλεγμενη γινεται ωστε να σου περασει αυτο το συναισθημα του να εχεις χασει τα αυγα και τα πασχαλια, αυτη ειναι η ερμηνεια μου τουλαχιστον.

1 Like

Η σειρά είναι αριστούργημα. Πιστεύω ότι όποιος δει κολλητά τις σεζόν δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα. Εγώ που είδα την τελευταία ΠΟΛΥ πιο μετά και δεν θυμόμουν ούτε τα ονόματα μια χαρά πέρασα.
Απλά στη σειρά αυτή κάθεσαι να δεις… ούτε τσιλιμπούρδισμα με το κομενάκι δίπλα, ούτε σκύψε-φάε το πιτόγυρο και τις πίτσες και να σκουπίζεις χέρια, ούτε ψάξε την κοακόλα, ούτε να διακόπτεις κάθε λίγο και λιγάκι, ούτε χαζεύουμε στο τουίτερ

2 Likes

Και ταυτόχρονα βασικά παίρνεις σημειώσεις και κάνεις επανάληψη σε Θεωρητική Φυσική ΙΙ όταν τελειώσει κάθε επεισόδιο για να γεμίσεις το resume που θα στείλεις στην NASA :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

@pantelis79
Εγώ τον αφήνω; Αυτός με αφήνει.

@morgoth
Στα λόγια μου έρχεσαι…

1 Like

Αν είναι έτσι, τότε εντάξει. Ο @jonkyr, όντας σε απ’ ευθείας σύνδεση με τον Αρχηγό, έχει το δικαίωμα να το κάνει αυτό, εφ’ όσον ανήκει στους λίγους Εκλεκτούς τους οποίους ο Αρχηγός έχει ευλογήσει με τη μετάδοση των μηνυμάτων Του προς εμάς.

5 Likes

Αυτο συμβαινει επειδη ΔΕΝ θελετε να τον δειτε εδω. Γι’ αυτο εβαλε @Curehead αρχηγο του Αρχηγου, εμενα υποδεκανεα και @Dr.Feelgood επιτιμο λοχια. Τον εχετε τσιτωσει και δεν θα παει καλα αυτο.

4 Likes

Τι είστε ρε; Ουλαμός;

5 Likes

Γκρουπ καρναβαλιού μάλλον :stuck_out_tongue:. ΝΑΙ, ΒΛΑΣΦΗΜΩ!!!

4 Likes

πάντως κόντεψε σαν σειρά και λέω κόντεψε γιατι στο τέλος δεν τα κατάφερε τελικά, να κάνει αυτό που πριν καμια 20ετία σχεδόν έκανε το lost στον κόσμο. άπειρη συζήτηση και ανάλυση για το τί στον π τελικά γίνεται.
φυσικά αν βγάλουμε το τέλος εκείνης της σειράς, δεν τίθεται καν μέτρο σύγκρισης.
εκείνο το μόνο με το οποίο έρχεται σε ίση κόντρα καψιματος και μυστηρίου είναι οι 5 πρωτες season x-files…αχ ωραίες εποχες χωρίς ιντερνετ και ατελειωτων συζητησεων και αναλυσεων…

Σβήστε τους Μανογουορ από αυτό το θρεντ πλιζ, και κάθε άλλο τρισαθλιο και ελεεινό συγκρότημα. Ήδη τους βάζετε οφφ τοπικ σε καμιά δεκαριά αλλά θρεντ , θα έπρεπε να είναι αρκετή ως τώρα η συνολική αηδία

4 Likes

Και 'κει που λέω να ηρεμήσω για να συγκεντρωθώ στη μελέτη, σκάνε μηνύματα:

  • Hey, send this photo to toxikos and he will get the point.
  • Παράτα με, μη μ’ ενοχλείς!
  • Einai simantiko, steile to!
  • Είναι στείλε την και όχι στείλε το. Μάθε επιτέλους να μιλάς σωστά.
  • De milas oraia simera.
  • Ρε κάνε μας τη χάρη…
  • Stand on your feet and raise your fists high in the air.
  • Τι έγινε; Μας τέλειωσε η έμπνευση και δανειζόμαστε διάσπαρτα από την μπαντάρα τους Saxon?
  • Saxon who;
  • Σε βάζουν κάτω και σε κάνουν λάστιχο για την τσόπερ τους.

Και για να μην τον εκθειάσω άλλο, πάρε τη φωτό να ησυχάσω και ό,τι κατάλαβες, κατάλαβες…

5 Likes

distinctii_11_b

Η Αυτού Εξοχότης, Υπουργός Νεολαίας του Κυρίαρχου Τάγματος του Αγίου Ιωάννη της Ιερουσαλήμ, Ιπποτών της Μάλτας, Ομοσπονδίας των Αυτόνομων Μονών, Rev. Sir Joey DeMaio, βραβεύει τον τενόρο Jose Careras για την προσφορά του στη Μουσική.

7 Likes

Τον διαλύσαμε τον Quintom. Είναι σε φάση:

6 Likes

Ψυχραιμη αντιδραση σε μερικα αστεια, σε ενα μουσικο φορουμ, σε καποια απιθανη γωνια του internet, απο καποιον που διαμαρτυρηθηκε απειρες φορες για :policeman: Αλλα ναι, δεν φταις ποτε Q, ολοι οι αλλοι φταιμε. Παω να ακουσω το St. Anger στη λουπα :police_car:

Καλά που θιχτήκατε όταν είπα ότι το Dark είναι χαοτικό…

Άντε σαπέρα ρε κατιμάδες…

Αυτο καταλαβες εσυ η τρολλαρεις τωρα?

Τρελό misread του ύφους του ποστ μου :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Απλά συμμετείχα κι εγώ στην μαλακυνση του θρεντ , ρηλαξ, ήρεμα το είπα . Αλλά αν άκουσες St. Anger εξαιτίας μου, κάτι καλό βγήκε!

1 Like