Περί σειρών γενικά

Θα το ακούσει live σύντομα και θα στρώσει.

2 Likes

Χάζευα το Succession στο imdb και τη φιλμογραφία των ηθοποιών και πέτυχα μέσω της συζύγου του υποψήφιου προέδρου των ΗΠΑ, το Snowfall που από το όνομα και μόνο σε κάνει να το δεις.
80s - CIA - ο χρηματοδοτούμενος με ναρκωτικά πόλεμος του Ρήγκαν - κοκαϊνη - και μέσω της προσωπικής ιστορίας του πιτσιρικά, η έλευση του κρακ στις μεγάλες πόλεις. Εξαιρετικό μέχρι στιγμής:

Αν δεν το έχει γράψει κάποιος…

BBC. Mini series (3 επεισόδια).

TIME

Έχει δει κανένας το The Essex serpent με τον Tom Hiddleston;

Δες το. Μια χαρά είναι. Και η υστέρω του Homeland είναι πολύ καλή.

Άρχισα το inside man στο Netflix, 4 επεισόδια μόνο, λέω εδώ είμαστε. Δεν ήμασταν. Πάλεψα με όλους τους δαίμονες των κατάπτυστων σεναρίων φρομ δε μπιγκινινγκ οφ ταιμ, αλλά τους κέρδισα τους καριοληδες. Το τελείωσα το πρώτο επεισόδιο.

Και μετά έθαψα το τηλεκοντρόλ στη γλάστρα του Θανάση (ψευδό μπονσάι) και έβαλα πάνω στην τηλεόραση ένα σεμεδάκι της γιαγιάς μου της Κατινας για να μην την πλησιάζω στα 5 μέτρα.

Ναι πολυ καλό και με εξαιρετικό Tom Hiddleston

Sucession finale… πω ρε.

Νταξει φοβερη σειρα. Δειτε το να σχολιασουμε.

1 Like

Succession aπόψε…

Ted Lasso S3 είδα τα πρώτα 3 επεισόδια. Καλά είναι αλλά βγάζει μια υπερβολικά feelgood Αμερικανιά, όλα βαίνουν υπερβολικά καλώς, όλοι τα βρίσκουν μεταξύ τους κτλ
Ελπίζω να βρουν και λίγο αντιξοότητα στη συνέχεια

Ψιλο μετρια η 3η μου φανηκε - νταξ αμερικανια με βρετανικο πεπλο ειναι απο την αρχη - εχει 1-2 καλες στιγμες αλλα βαρεθηκα σε πολλα σημεια. Αυτη τη βδομαδα βγαινει το τελευταιο.

1 Like

3 Likes

Εδώ και πολλά επεισόδια πίστευα ότι διάθοχος θα είναι η Σιβ Εν μέρει έπεσα μέσα
Το τελευταίο επεισόδιο, έδειξε ότι τα 3 αδέλφια παραμένουν κακομάθημένα βλαμένα παιδάκια και ότι στο επιχειρείν και ειδικά σε αυτά τα επίπεδα δεν υπάρχει καμμία ηθική ή έστω μπέσα (όπως λέμε στην Ελλάδα).

Ο Τομ πήρε την καρέκλα όταν ο Σουηδός είπε ότι θέλε να πηδήξει την Σιβ και δεν αντέδρασε. Κατάλαβε ότι θα τον έχει πάντα υποχείριο

Μορφάρα και μεγαλύτερος κερδισμένος ο Γκρεγκ!

1 Like
3 Likes

Ωραία τα Silo έχω κολλήσει.
Dystopian Sci if από την Apple TV, με ωραίες ερμηνείες / ανατροπές. Πολλά P K Dick vibes και μυστήριο (οι τίτλοι αρχής ποσό GoT είναι ;;).

Γενικά βλέποντας και το τρέιλερ με τις νέες σειρές που θα σκάσουν στη πλατφόρμα, είναι από τις καλύτερες ΟΤΤ συνδρομές αυτή τη στιγμή για εμένα.

4 Likes

Το Silo ξεκινησε παρα πολυ δυνατα και πεφτει κατακορυφα στη συνέχεια.

Εαν δεν.δωσουν πονο στα τελευταία επεισοδια θα ελεγα οτι ειναι μετριο.

1 Like

Άρχισα προχθές Ted Lasso. Απίστευτα thoughtful διάλογοι, σεμιναριακο χτίσιμο χαρακτήρων και ένας Sudeikis (για μένα προσωπικά) μέγιστη αποκάλυψη.

2 Likes

Και τελειωσε υπεροχα.Ουτε να το τραβηξουν,ουτε τιποτα,μια χαρα…

1 Like

Ted Lasso eίμαι στο s3e09, τα 2 τελευταία επεισόδια τα έχω βρει βαρετά και μακρόσυρτα. Καλό είναι, αλλά έχει αρχίσει να με κουράζει υπερβολικά

1 Like

Τed μετά το 5ο (Άμστερνταμ, επεισοδιάρα) και για 4-5 επεισόδια έπεσε πολύ νομίζω… τουλάχιστον έκλεισε θεωρώ αρκετά καλά, αν κ πολλά πράγματα -Νεντ- λίγο τα τσαπατσούλεψε σε αυτή τη σεζόν

3 Likes

Για αυτόν ακριβώς το λόγο, καλά έκανε και τελείωσε με το κεφάλι ψηλά. Πήγε να χαλάσει, αλλά τελειώσε και μπράβο τους.

1 Like