Περί σειρών γενικά

You come at the king, you best not miss

3 Likes

3 αναφορές σε Wire με έστειλαν να ψάξω τον παλιό μου σκληρό για το βρω, μπας και παίξει ν-οστό rewatch τον Αύγουστο

5 Likes

H Skyler δεν έκανε σχεδόν τίποτα λάθος, και στήριξε τον ψυχοπαθή μουνοπανο σιχαμενο άντρα της όσο μπορούσε. Ο Γουόλτερ ήταν 400 φορές πιο σιχαμενος. Εννοείται την εκραξαν επειδή είναι γυναίκα.

Εγώ πάντως και “ο Σκάηλερ” να ήταν, τα ίδια μπινελίκια θα είχα ρίξει.

2 Likes

Ούτε καν ρε συ, δεν έφαγε κράξιμο επειδή είναι γυναίκα. Ενώ είχε όλα τα δίκια με το μέρος της… πως να το κάνουμε ήταν αφόρητη.

Και η Kim γυναίκα είναι αλλά είναι η γυναίκα των ονείρων μου

6 Likes

Εγώ πάλι παντρεύτηκα την ελληνική βερσιον της ψυχοσύνθεσης της :kissing_heart: ακριβώς την ίδια δηλαδή, απλά μιλάει ελληνικά :rofl:

1 Like

Κάνω rewatch στο Breaking Bad, αφού ήθελα να δω την τελευταία σεζόν στο Better Call Saul, και είμαι στο 4x03, και έχω να πω πως η Skylar είναι και γαμώ τους χαρακτήρες. Απίστευτα καλογραμμένη, ακόμα κι αυτό το “πρήζει μπάλες” είναι σημαντικό μέρος της ιδιοσυγκρασίας της (δε θυμάμαι πως καταλήγει στη σειρά και τώρα είναι στη φάση που αγοράζουν το πλυντήριο), ούτε είχε όλα τα δίκια με το μέρος της, όπως κάθε ένας στην σειρά πήρε τις αποφάσεις του

Colin from accounts.

Ένα από τα ευκολότερα recommendations που έχω κάνει ποτέ

8 επεισόδια ομορφιάς

1 Like

Diane Morgan θεότητα

7 Likes

Για κάποιο λόγο που δεν περίμενα είναι η αλήθεια, μου άρεσε πολύ. Βγάζει έντονη την Uncle Acid αισθητική, Green Lung κλπ. Κάτι παίζει με τον δημιουργό ή σκηνοθέτη ή παραγωγό, δεν ξέρω. Δεν είναι τυχαίο που ακούγονται τραγουδάρες

Τρία επεισόδια και στο πρώτο ακούγονται τα εξής:

1 Like

Βγήκε Witcher season 3 τα 5 πρώτα επεισόδια. Δεν ξέρω εάν το έγραψε κανείς.

1 Like

Λογικά ήμουν από τους λίγους που κατάφεραν να δουν όλο το manifest, επιτέλους τελείωσε θα πω.
Μαρτύριο η τελευταία σεζόν, την είδα μόνο και μόνο για να μην το αφήσω…

Witcher έχει το πρόγραμμα το ΣΚ, καλά τα λέει ο φιλος από πάνω.

1 Like

Όπως τα λες για το Manifest. Στην αρχή του τελευταίου επεισοδίου, είπα “δε φαντάζομαι να τελειώσει έτσι”, και τελικά όντως τελείωσε έτσι… :joy:

Αν με ρωτούσε κάποιος, φυσικά θα έλεγα μακριά καθώς πρόκειται για ένα πολύ, μα πάρα πολύ φτωχό συγγενή του Lost.

1 Like

Witcher βλεπω χαμηλες βαθμολογιες στα επεισοδια…

Ολη η σειρα ειναι μονος του… Παιζει υποδειγματικα τον Gerald , και στην τριτη season βλεπω καποιες αναφορες/σκηνες απο blood and wine… Εμενα μου αρεσε παραπανω απο οσο περιμενα , χωρις να ειναι κατι το τρομερο , οποτε θα δω και τα επομενα επεισοδια οταν βγουν

Μου είναι πλέον ανυπόφορο το WItcher. Στα πάντα εκτός του Γκέραλτ. Λες και βλέπω Ηρακλή κ Ζήνα 30 χρόνια μετά, με λίγο καλύτερα εφέ. Απογοητευτικότατο.

1 Like

Ακριβώς αυτό - Γκεραλντ κουβαλάει μια πολύ μέτρια σεζόν. Ποσό αδιάφθορο είναι το story arch των Ελφ;

αμα καταφερνεις να κανεις ενα τόσο κουλ προπερτυ βαρετό… φταίει το γράψιμο.

Ναι ρε σιγουρα εχει πολυ ψωμι και ενδιαφερον στα βιβλια, απλα στο γυαλι βγηκε πολυ αοσμο.

Από την τριλογία για τον Αρθούρο του Bernard Cromwell, που έχει γράψει και το The Last Kingdom

3 Likes