Περί σειρών γενικά

Από τα συμπαθητικότερα λαμόγια, αν όχι το πλέον συμπαθές, που έχει περάσει από σειρά.
Κανείς δεν ξέρει τι δουλειά κάνει, κανείς δεν ξέρει τι σόι παρανομίες κάνει ούτε ρωτάει. Απλά πάνε ζήτουλες σ αυτόν and he delivers. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα, αλλά έχει τις οικογενειακές του ευαισθησίες και αναγνωρίζει τον κόπο και τη δουλειά κάποιου. Υπέροχος ηθοποιός κι εδώ, στο The Bear.

Το #6 επεισόδιο της 2ης σεζόν είναι υποψήφιο για πολλά πράγματα, παρόλες τις κρίσεις πανικού κ άγχους που μοιράζει απλόχερα σε όλους μας.

3 Likes

Επιστροφή Wheel of Time

3 Likes

Εκπληκτικά καλή σειρά. Όπως έχω ήδη πει πριν μήνες, το AppleTV παίζει να είναι η καλύτερη streaming πλατφόρμα αυτήν την στιγμή, με μοναδικό αντίπαλο το HBO MAX.

Ο Tom Holland είναι φανταστικός, ενω η Amanda Seyfried εκτός από παντοτινό crush έχει εξελιχθεί σε σούπερ ταλαντούχα ηθοποιό και την θαύμασα στην σειρά σε κάθε σκηνή. Προφανώς αρκετός κόσμος θα δει ομοιότητες με το Split, μόνο που εδώ η ιστορία βασίζεται σε πραγματική ιστορία, και τον Billy Milligan στην Αμερική των 70ς. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Να προσθέσω ένα τελευταίο, ότι μάλλον το format 10 επεισοδίων σε limited series είναι πλέον το αγαπημένο μου.

7 Likes
2 Likes

Μου φαίνεται τόσο απαίσιο που περνάει για εμένα το όριο του cult - bad tv series i like από το trailer και μόνο… δεν μπορώ δλδ να φανταστώ να με απογοητεύσει είτε βγει καλό είτε βγει μάπα :blush:

2 Likes

Εγώ ανυπομονώ φουλ πάντως. Μακάρι να έβγαινε ένα μήνα πιο πριν για ακόμα πιο χαλαρό καλοκαιρινό viewing (τύπου σαπια βραδινά στο σταρ με Λόις εν Κλαρκ και στο καπάκι μάγισσες)

Εντωμεταξυ νόμιζα ήταν ταινία τόσο καιρό…

2 Likes

Παιδιά τα πράματα φαίνονται πολύ απλά, τέρμα απολαυστικό binge με παρέα και πίτσες :pizza:

1 Like

Εξαιρετικό το The Bear. Ξεκίνησα το 2ο κύκλο χθες μετά από διακοπές και έφτασα μέχρι το επεισόδιο 5. Μου άνοιξες την όρεξη με το σχόλιο για το s02e06. Προφανώς θα κλείσω τον κύκλο σήμερα.

ΥΓ: Succession - τεράστια σειρά που κράτησε τόσο, όσο.

4 Likes
7 Likes

Τελειώνοντας σε λίγο τη δεύτερη σεζον του Bear δηλώνω ερωτευμένος με όλους. Κάθε χαρακτήρας συμπαθής και relatable.

Σεναριακά, η δεύτερη σεζόν είναι κατώτερη από την πρώτη καθώς μέχρι και το επεισόδιο 8 που έχω δει, θα μπορούσε να χωρέσει σε 2 επεισόδια (εκτός από το πανέμορφο επ. 6), αλλά δεν έχει σημασία γιατί είναι ξεκάθαρα character-based και καθώς όλους τους αγαπώ, δε με ενοχλεί.

Το μπουφάν του Καρμυ ρε μαλακες, βρείτε το μου κάπου να το αγοράσω

3 Likes

Το ep. 6 το έβαλα ένα βράδυ γύρω στις 23.30 σε mood να δω ένα μισαωράκι κάτι χαλαρό και να πάω για ύπνο. Καμία σχέση ε

2 Likes

are you ok?

Κι επειδή βαριέμαι να ψάχνω, να πούμε κάπου εδώ ότι τελείωσε και το Blacklist. Τράβηξε πολύ κι αυτό, αλλά πάπαλα.
Τον τελευταίο κύκλο πάντως δεν τον βαρέθηκα.

Γεια σου ρε απίθανε Raymond…

1 Like

Double post, αλλά ναι.
Το The crowded room είναι εκ πλη κτι κη σειρά…

1 Like

επεστρεψε το How to with John Wilson

Εξαιρετικός ο Tom Holland στο Crowded Room - πολύ ευχάριστη έκπληξη και πιστεύω ότι θα εξελιχθεί στο μέλλον.
Η σειρά είναι συμπαθητική με τα 2 πρώτα επεισόδια λίγο αργά, όποτε δώστε της μια ευκαιρία. Ψυχολογικό θρίλερ ουσιαστικά.

1 Like

Ναι το είχα αναφέρει κάτι σελίδες πιο πάνω. Εξαιρετικό το βρήκα, και το φινάλε πολύ καλό. Για μένα η Amanda Seyfried ήταν ακόμα καλύτερη από τον Holland. Αποκάλυψη κι οι δύο.

Ξεκίνησα χθες με την σύζυγό την δεύτερη σεζόν του Bear. Είδαμε τρία επεισόδια λες και πίναμε νερό. Φανταστικές ηθοποιιες και τέλεια σκηνοθεσία. Θα πρέπει να βάλω την 1η σεζόν να την δω, την οποία και είδε μόνη της

1 Like

Κυριακή βράδυ, ας δούμε 1 επεισόδιο Bear να προχωρήσουμε τη δεύτερη σεζόν, να κλείσει και ωραία το ΣΚ → “βάζει επεισόδιο 6” →
image

10 Likes

Νομίζω κάπως έτσι την πατήσαμε όλοι. Αν δεις παραπάνω κι εγώ το έβαλα αργά βράδυ για σβήσιμο φάση πριν τον ύπνο.

1 Like

yes, τώρα σε είδα :ok_hand:

ευτυχώς το επόμενο μας ηρέμησε -μέχρι τώρα, μαζί με το 6ο είναι υποψήφιο για επεισόδιο της σεζόν- και έδωσε ένα “redemption” ark που ήθελα απεγνωσμένα να έρθει, για τον συγκεκριμένο χαρακτήρα.
One to go, το κράτησα για σήμερα το βράδυ -ελπίζω να μην έχω ταχυκαρδίες μετά :stuck_out_tongue: