Περί σειρών γενικά

Κάποιος που έχει disney+ μπορεί να μου πει αν έχει το dragon ball το παλιό το ορθόδοξο; Με έχει πιάσει μια νοσταλγία από χτες και ψήνω να το ξαναδώ.
Είμαι στη φάση που δεν θέλω να ξεκινήσω σειρά και είμαι στο comfort zone να ξαναβλεπω το seinfeld

Όχι δεν το έχει με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα.

Και εγώ σε φάση σιτκομ είμαι και βλέπω φιλαράκια για άλλη μια φορά. Τώρα που έβαλε το netflix το young Sheldon βλέπω και αυτό και θα τολμήσω να πω ότι μου αρέσει περισσότερο απ’ το big bang theory

1 Like

Σε φόρμα ο Γκάι Ρίτσι με το The Gentlemen.
Ωραίο καστ, το εξωφρενικό στόρι που μας έμαθε πριν από χρόνια, με τη μία λάθος πράξη να έχει δεκάδες φαινομενικά ασύνδετες συνέπειες κ πάντα να είναι αλληλένδετες .
Μια χαρά σειρά και ο ρόλος έκπληξη του Βίνι Τζόουνς του πάει γάντι τώρα που μεγάλωσε κι αυτός.
Να το δείτε.

3 Likes

εγω τελευταιο καιρο βλεπω Game Changer του Dropout (πρωην collegehumor)

παιχνιδι που αλλαζει σε καθε επεισοδιο και καθε φορα πρεπει οι παικτες/κωμικοι να βρουν μονοι τους πως παιζεται ενω κατα τη διαρκεια του επεισοδιου οι ερωτησεις ή οτι κανουν τελος παντων γινονται ολο και πιο περιπλοκα

στο youtube εχει 6 επεισοδια δωρεαν ολοκληρα, οχι αυτα που θα προτεινα εγω απαραιτητα αλλα μπορειτε να τσεκαρετε απο εκει ή απο τα πολλα μικροτερα βιντεακια

https://www.youtube.com/shorts/g4YW-9Nz82g
https://www.youtube.com/shorts/i1n3S1ZyUkE

1 Like

Τρελη σαπιλα.

I’m in.

3 Likes

Πανέμορφο Shōgun!

4 Likes

Πολυ ομως. Ειδα και το τριτο προχτες και καταχαρηκα με αυτα που βλεπα.

2 πρώτα επεισόδια Mr. and Mrs. Smith με Donald Glover + σχεδόν το ίδιο team του Atlanta στη παραγωγή/σκηνοθεσία/σενάριο → :pinched_fingers:

Οι φίλοι σπεύσατε, πολύ ισχυρά Atlanta vibes σε ένα, κατά τα άλλα, εντελώς διαφορετικό setting που απορώ πως θα εξελιχθεί από δω και πέρα (8 επεισόδια η πρώτη σεζόν, Prime)

4 Likes

χωρίς καμία διάθεση υπερβολής, dropout το μόνο συνδρομητικό που αξίζει τα λεφτά του.

είναι πολύ φάση εμείς και εμείς τα φιλαράκια μας, αλλά καθώς το τελευταίο εξάμηνο στην ουσία το μόνο που βλέπω είναι actual play DND νιώθω πως “γνωρίζω καλά” όλο το καστ και είναι ωραίο να τους βλέπεις να κάνουν αλλαξοκωλιες στις διάφορες σειρές του dropout (όπου για παράδειγμα το Very Important People ανεβαίνει 100 σκάλες πιο πάνω όταν ξέρεις το καστ)

Brennan Lee Mulligan για πρόεδρος του σύμπαντος ε.

(τυχαία θα περάσει από Γλασκώβη τον Απρίλη για improve show και DND)

:sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops::sweat_drops:

Καθε επεισοδιο του Σογκουν κ καλυτερο. Οαση

4 Likes

Είμαι στα τελειώματα της 3ης σεζόν X Files και δεν χορταίνεται το άτιμο. Εξωπραγματική συνέπεια, κοντά 75 επεισόδια έχω δει και αν εξαιρέσουμε 3-4 που ήταν μέτρια, τα υπόλοιπα έχουν όλα ενδιαφέρον και σου δίνουν πράγματα.

2 Likes

ωραίο το pilot του Shogun, χωρίς να πετάω και το βρακί μου - ας δούμε πως θα πάει, i am intrigued

Mr. and Mrs. Smith τέλος → :pinched_fingers: :pinched_fingers: :pinched_fingers:
Μαζί με το Criminal Record οι καλύτερες σειρές που είδα μέχρι τώρα φέτος.

Δεν θα ήθελα 2η σεζόν αλλά i am there αν το αποφασίσουν

Και εγώ τέλος 4ης, συνυπογράφω

2 Likes

Αν το βλεπετε για πρωτη φορα,σας ζηλευω

2 Likes

Ειναι κανονικο ή βλεπεις καμια κοπια;:

1 Like

αυτός ο μιζερος μέχρι και εδώ θα σχολιάσει δλδ…

1 Like

Θα έλεγα μέχρι και τον εκπληκτικό έκτο κύκλο πάει τρένο . Μετά πέφτει λιγάκι σαν σύνολο αλλά συνεχίζει να έχει επεισοδιάρες εδώ κι εκεί. Αδυναμία μου τα χιουμοριστικά επεισόδια. Δεν είμαι και τόσο fan των arc episodes.
Κάποια που ξεχωρίζω χωρίς σειρά: s06e21 Field Trip, s06e14 Monday, s06e03 Triangle, s06e06 How the Ghosts stole Christmas, s06e04και05 Dreamland I και ΙΙ (μάλλον τα αγαπημένα μου) s05e12 Bad Blood, s04e20 small potatoes, s03e20 Jose Chung’s from outer space και ένα σωρό άλλα που δεν θυμάμαι καλά.

1 Like
7 Likes
1 Like