Μου τη σπάει

Berzerker ρε!

Α!!!
Εχει ανακοινωθεί ρε! Αυστραλία-Ν.Ζηλανδία παίζουν…

:cold: καλά σκάω!

Ακυρωθηκε ρε αυτο το σκελος

(μα τω θεω)

…που την πάνω στην “Ώρα Της Γης” παίζει η εθνική…

…που δεν αντέχω τον πόνο στην αποτρίχωση :frowning:

Ποιος τον αντέχει? :lol:

On topic, μου τη σπάει ότι παρά το γεγονός ότι είμαι από τους ελάχιστους ευσυνείδητους που μαζεύουν τα κατορθώματα των κατοικιδίων τους από το δρόμο, ακόμα κάποιοι κομπλεξικοί γείτονες με κοιτάνε καλά καλά πίσω από τις κουρτίνες ή μου κάνουν και παρατήρηση. Την επόμενη φορά με σφουγγαρίστρα.

καν’τα μοϊκάνα…

… Το πως αλλάζουν μερικά άτομα.
… Που δεν ήμουν σπίτι στην ώρα της γης να ανοίξω όλα τα φώτα. Και πύραυλο θα εκτόξευα αν μπορούσα.
Τέρμα πια με τις ψευτοοικολογικές ανησυχίες τους. Αν θέλουν να κλείσουν καμιά microsoft για κάνα μήνα, να εξοικονομήσουμε ενέργεια για καμιά 10ετία. Ουφ.

Ανούσια χαζομάρα ήταν αυτό με την ώρα της Γης, που η ηλιθιότητα της ενέργειας αυτής νομιμοποιήθηκε από το ότι κάποιοι αναγόρευσαν το σκοπό του ως συμβολικό. Στην πραγματικότητα είναι σαν να κάτσουν όλοι οι άνθρωποι και να δώσουν ένα χαστούκι συμβολικού χαρακτήρα στο παιδί τους, για να διαμαρτυρηθούν έτσι για τη βία στα παιδιά.

Εκτός του ότι η ζήτηση ενέργειας κατά τις βραδινές ώρες είναι πολύ μικρή και συγκεκριμένα το ρεύμα που καταναλώνεται από τα σπίτια είναι ένα όχι και τόσο σημαντικό ποσοστό αυτής της ζήτησης, τότε η πτώση στη ζήτηση ενέργειας πρέπει να ήταν ελάχιστη. Επίσης, η πτώση στη ζήτηση ενέργειας για 1 ώρα (εγώ σου λέω και μια ολόκληρη εβδομάδα) δεν προκαλεί καμία ζημιά σε κανέναν. Το μόνο αποτέλεσμα είναι περισσότερη άκαυστη μάζα και βλαβερές ουσίες στην ατμόσφαιρα, που εκλύονται κατά την επανεκκίνηση όσων συστημάτων είχαν σβήσει για αυτές τις λίγες μέρες (/ώρες). Επίσης, στα μεγάλα συστήματα έχουμε και χαμηλό βαθμό απόδοσης για κάτι μέρες, επομένως αν σκεφτούμε το φανταστικό σενάριο, του να πέσει η ζήτηση τόσο που να χρειαστεί να σβήσει ένας ατμοπαραγωγός, τότε μέχρι να φτάσει το εργοστάσιο να λειτουργεί στο βέλτιστο, θα έχει κάψει πολύ περισσότερο καύσιμο (άρα αυξάνονται και τα καυσαέρια) από όσο εξοικονομήθηκε όσο ήταν κλειστό…

Με λίγα λόγια, αν η συμβολική αυτή κίνηση ήταν πετυχημένη, τότε το αποτέλεσμα της θα είναι ενάντια σε ό,τι συμβόλιζε…

Μου τη σπάει, που για ένα κωλοσυνέδριο στου διαόλου τη μάνα, δε θα δω τους AC/DC αύριο… :frowning: porca τύχη…

Το Ηλεκτρολόγικο Σχέδιο…

η βαρεμαρα

έλα να κάνεις Ηλεκτρολογικό σχέδιο τότε για να μην βαριέσαι!

Και μαγνητική διασκόπηση ε!

ελα εσυ να διαβασεις μεταφυσικη 1 και 2 που χρωσταω

παντως απο την βαρεμαρα δεν πε8αινεις απλα την υπομενεις

Την υπομένεις οκ.

Με το σχέδιο και την μαγνητική διασκόπηση τί κανεις;!

… που πηρε φωτια το ημεηλ μου απο το γιουτιουμπ απο κομμεντς απο τα ΠΕΡΣΙΝΑ βιντς των λινκιν παρκ :expressionless:

Που αυτο το μηνα χρεωθηκα μεχρι το λαιμο.Παλι καλα που φευγει ο ατιμος(στο διαολο να παει)και πληρωνομαι οπου να 'ναι.

Το γεγονός ότι έχω κάνει κεφάλι και πάω να κάνω εργασία που παραδίδω αύριο και δε θα κοιμηθώ. Και ότι το κεφάλι είναι μεθύσι τελικά. Και κλασμένος και νυσταγμένος και γ…μένος.

Ωχ ωχ…ζόρια δηλαδή…τι εργασία είναι αν επιτρέπεται?

Ον τόπικ, που και εγώ για τη σχολή μου κάθομαι όρθιος και δε νιώθω ικανοποιημένος ότι και αν βγάλω…

Παπαριές μωρέ. Ένα μελάνωμα σε ένα σχέδιο καρέκλας έπρεπε να κάνω και μετά να το κάνω σε ασπρόμαυρο με τέμπερα. Γενικά δε βγήκε καλό (γιατί άραγε?) και πρέπει να το ξανακάνω σήμερα.