Μου τη σπάει

dillinger…

που λόγω ενός πάρτυ γενεθλίων συμφοιτήτριας έχασα τους dillinger escape plan.δεν πειράζει όμως.έτσι κι αλλιως, δεν πέρασα άσχημα, και το συναυλιακό γεγονός της χρονιάς είναι τα live των gy!be…

εγώ από την άλλη παρόλο που αυτό το σκ χαιρετάω συγγενείς και φίλους γιατί παρουσιάζομαι, ήδη μετανιώνω που δεν κατέβηκα

Που έπρεπε να σηκωθώ από τις 8 να πάω τον αδερφό μου να ψηφίσει στο χωριό και μετά Ξάνθη για να μπει μέσα… :confused:

τουλάχιστον κάρφωσες?:stuck_out_tongue:

στο thread για τη φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκα, έχω ψηφίσει πως μπορεί να υπάρξει.άρα ατύχησες. :stuck_out_tongue:
και να κάρφωνα όμως, τι σε κάνει να πιστεύεις πως θα στο μαρτυρούσα? 8)

γιατι οι χιψστερς ειναι οι μεγιστοι σοου-οφφς.

θα το εκλάβω ως κοπλιμέντο. :blues:

μου τη σπάει που δεν βρίσκω το θρεντ με τα τραγούδια για ερωτευμένους :x

που είμαι άρρωστος…

Που η πλατη μου ποναει λες και μου εχουν μπηξει ενα μαχαιρι.Γαμωωω αναπνεω και ποναω!! :x

Moυ την σπαει ο Dead ρε πουστη μου!

Που όλοι νίκησαν στο αποτέλεσμα των εκλογών και ηττημένος βγήκε ο λαός!!!

[COLOR=“Black”][SIZE=“4”]ΔΝΤ ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΡΕΜΑΛΕΣ[/SIZE][/COLOR]

Σύνθημα στα εξάρχεια

[B]Mogwai[/B]
[B]The National[/B]
[B]Mercury Rev[/B]
[B]John Cale[/B]
[B]Fleet Foxes[/B]
[B]Belle & Sebastian[/B]
[B]Animal Collective[/B]
[B]Suicide[/B]
[B]Swans[/B]
[B]The Flaming Lips[/B]

είναι τα ονόματα που προστέθηκαν στο φετινό primavera.
and what about greece? :stuck_out_tongue:

Είναι πολύ δυνατό το primavera, αλλά δεν ήμαστε και τόσο άσχημα στην Ελλάδα. Έχουμε μεταξύ άλλων το [U]synch φέστιβαλ[/U], το [U]Φεστιβάλ Αθηνών & Επιδαύρου[/U], το φεστιβάλ της Σάνης στην Χαλκιδική, το δωρεάν Ευρωπαϊκό Τζαζ Φεστιβάλ που γίνεται στην Τεχνόπολη κάθε χρόνο, το bios, την νέα [U]Στέγη γραμμάτων και τεχνών του Ιδρύματος Ωνάση[/U] κλπ. Από συναυλίες καλά τα πάμε, στην διοργάνωση τους είναι που κάπως χάνουμε, αυτό δεν καταλαβαίνει ο Έλληνας, ο Έλληνας θέλει απλά να του φέρουν τα αγαπημένα του συγκροτήματα. (Για να είμαι εντός θέματος, αυτό μου την σπάει) Επίσης, είχα δει αυτό το βίντεο και μου είχε έρθει να κλάψω όταν σκεφτόμουν συγκριτικά το Rockwave: http://www.monocle.com/sections/culture/Web-Articles/Fuji-Rock-Festival/

σε σχέση με πριν από κάποια χρόνια, είμαστε σίγουρα πολύ καλύτερα.έχουμε δει ένα σωρό μπάντες τα τελευταία χρόνια, και η ελλάδα είναι μέσα στους προορισμούς των περισσότερων συγκροτημάτων.επίσης, αρκετά από τα συγκροτήματα που θα εμφανιστούν στο φετινό primavera τα έχουμε δει (βλ. mogwai) ή θα τα δούμε στο προσεχές μέλλον (βλ. swans).και πάλι όμως, είμαστε αρκετά πίσω σε σχέση με τη μαζικότητα που έχουν φεστιβάλ όπως το primavera.
και βασικά σου έρχεται να κλάψεις συγκρίνοντας το rockwave όχι μόνο με αυτό το φεστιβάλ που αναφέρεις, αλλά με οποιοδήποτε ΦΕΣΤΙΒΑΛ του εξωτερικού. :stuck_out_tongue:

Αρχικα νομιζα πως ελεγες πως σου τη σπανε οι mogwai, και ακονιζα το hipsterblade μου.

μετα χαρηκα.

μετα ειδα οτι σαρεσουν και οι ανιμαλ κολλεκτιβ και επιασα και την ασπιδα

(να προφυλαχτω απο τον ΕΜΕΤΟ)

δεν είναι τυχαίο ότι έβαλα πρώτους τους mogwai.όταν είχαν έρθει είχα εξεταστική, και απ’όλα αυτά τα ονόματα είναι αυτό που με τραβάει περισσότερο (μαζί με flaming lips ίσως).
και μη φανταστείς πως οι animal collective είναι και το αγαπημένο μου συγκρότημα, αλλά ναι, καλά σας χώνει το “merriweather post pavilion”. 8)

Που με την αλλαγή του καιρού με έχουν πιάσει κάτι πόνοι στο γόνατο σε σημείο να δυσκολεύομαι να περπατήσω και νιώθω γριά πια! Πφφφ… [-X

που ποτε δε προλαβαινω να κανω κλικ στο update που με ενδιαφερει και που μολις ειδα πανω δεξια,πριν να αλλαξει.