Καράφλα - Τριχόπτωση - Άσπρες τρίχες

ασε μας ρε παπαρδελα, 18 χρονω κοπελι μιλας για καραφλες και τριχοπτωσεις κτλ…:stuck_out_tongue:

και γω εχω μερικες ασπρες τριχες μπιλυ, αλλα διασπαρτες και απελπιστικα λιγες οπωτε δεν με ενοχλουν, το μαλλι μου ειναι πιο μαυρο απο πισσα…καραφλα οχι ακομα και δεν το κοβω και ποτε, still blooming!αλλα γοητεια μαν, ντοντ γιου γουωρη!

ΑΝΤΙΘΕΤΩς, επειδη εχω αφησει μουστακι, παρατηρω σε αυτο καποιες ασπρες και 1-2 κοκκινες(!) τριχες αναμεσα στη μαυριλα

με παρεξηγησες ρε.το χα ανοιξει για να κοροιδεψω οσους εχουν φαλακρα.

:lol::lol:

lupin την τελευταια φορα στο μπασκετακι με σοκαρες παντως. ειδικα οταν ησουνα με τους σκουφους…!!!:lol::lol:

Αααααα το θέμαααα μου! Εγώ έχω και κληρονομικότητα, αλλά παρ’ όλο που είμαι 20 δεν έχω παρατηρήσει κάτι “περίεργο”… Η μαμά μου, πάντως, έχει μαύρα μαλλιά και ελπίζω!.. :Ρ Αλλά τα ρημάδια πέφτουν τούφες-τούφες… Μετά το μπάνιο ένα κουβάρι μαλλί φεύγει, αλλά μάλλον οφείλεται στη διατροφή και την εποχή… Παρατηρούσα, επίσης, μετά από το λούσιμο μ ένα ειδικό σαμπουάν κατά της ξηροδερμίας, ότι ελαττωνόταν η τριχόπτωση… Σύπτωση?! Μπορεί…

νταξ silent μη μασας ρε.ειναι γλυκουλα η φαλακρα στις γυναικες.

:stuck_out_tongue:
με τα μουσια?

εδιτ, αχαχα, τι λεει η μπουγατσα απο πανω στη κοπελα ρε

silent, αγχος, στρες, ξηροδερμια, μη μασας, εχω φιλες που περνανε περιοδους στρεσαρισματος και χανουν μαλλια αβερτα αλλα ειναι οκ μετα…i guess να τα κοβεις αραια και που να δυναμωνουν

:lol::lol::lol::lol3::lol3::lol3::bow2:

Έχω τόση μαλλούρα, που δεν ανησυχώ… ακόμα!.. :smiley:

Δεν ξέρω τί είναι προτιμότερο να ασπρίζεις ή να καραφλιάζεις… ε, νομίζω το πρώτο…το καλύπτεις… που να πάρει ο διάβολος!.. :stuck_out_tongue:

(Τί στοο… άλλα θέλω να γράψω και άλλα αντί άλλων γράφω…)

:lol::lol:

Ευχαριστώ, ντάξει δεν αγχώνομαι και πολύ! Έχω έναν φίλο που ασχολείται με τρίχες… :p8) και ρωτάω αυτόν…τί τον ρωτάω δηλαδή; Την πίστη του βγάζω…“και ψάξε 'δω καλύτερα”, “κάτι είδα”, “και από που πήρα;” και άλλα τέτοια…χαχαχαχαχαχα…

Μάλλον, πρέπει να τα κοντύνω και να τα αλλάξω λίγο - αν δεν είχα μάγουλα θα τα έκοβα φιλαριστά, ασύμμετρα, κάπως έτσι το λένε… :stuck_out_tongue:

καλε εσυ το πηγες σε αλλο επιπεδο

Εγώ πάντως έχω ξηροδερμία γαμώτο και βάζω κάτι ειδικά σαμπουάν.Τώρα εντάξει κούρεψα και ΤΟ ΜΑΛΛΙ που είχα και είμαι πιο ήσυχος από την άποψη πως δεν θέλει τόση περιποίηση κτλ.

Αλλά θεωρώ πως στα 50+ θα είμαι με καράφλα,άσπρα μαλλιά στα πλάγια κλασσικά και κοιλίτσα οπότε εντάξει:roll:

άντε να χαθείς σάτυρε… :lol::lol:

Στα 50 κι εσύ; Τί περιμένεις δλδ; Πάντως, το ύψος σε έχει σώσει πλάκα πλάκα, για ρώτα κι εμάς τις κοντές… :p:lol:

ασπρες τριχες και ξηροδερμια μπορει να ειναι και απο αγχος-στρες

εχετε ακουσει για ξαναμαυρισμα τριχας???

Αυτό ποτέ. Το πολύ πολύ να γίνουνα άλλα χρώματα, κόκκινες πράσινες κτλ.

dafuq?

τα τελευταια χρονια ειχα την εμμονη ιδεα οτι πεφτουν οι τριχες απτο κεφαλι μου και καραφλιαζω,ωστοσο με την παροδο των μηνων δεν εχω δει καμια διαφορα,οποτε μαλλον ξαναβγαινουν…βεβαια κραταω μια πισινη,καθως οταν μακραινεις το μαλλι ειναι πιο δυσκολο να διακρινεις αραιωση γιατι το μακρος της τριχας καλυπτει το κενο που αφηνει επιφανειακα η τριχα που εχει πεσει…

επισης να κανω και μια παρατηρηση οτι 95% των περιπτωσεων προωρης καραφλας(μη πω 100%) ειναι σγουρομαλλιδες,απο σπαστο μαλλι μεχρι μπουκλα…ευτυχως δεν ανηκω σε αυτην την κατηγορια:D

Διαφωνω,οταν τα ειχα μακρια τα μαλλια μου ηταν ολοισια,τωρα τα εχω κοψει και δημιουργω σιγα-σιγα το κλασικο ροξακι!!!:lol:
Οπως λεει ομως και ενας φιλος–>η καραφλα πουλαει…

[SPOILER]Ερχεται η Αστρεσινη,Θανατος στο περουκινι!!!

Υπαρχει ελπιδα να ξαναγινουμε μαλλιαδες–>http://www.digitallife.gr/grigora-astresini-thanatos-sto-peroukini/[/SPOILER]

Εγω, που λετε, εδω και περιπου 2 χρονια (κατι μηνες λιγοτερους ισως) αφηνω μαλλι. Μεχρι προχθες δεν το ειχα κουρεψει καθολου, τιγκα ψαλιδα και επεφταν αρκετες τριχες αλλα με καποια σαμπουαν κτλ, αντιμετωπιζοταν. Ε χθες, τα πηρα 1-2 δαχτυλα για να δυναμωσουν κυριως και φαινονται κομπλε. Τωρα για καραφλες κτλ, ο χρονος θα δειξει, δεν βλεπω κατι ανησυχητικο προς το παρον (ευτυχως).

βρε κοφτε τα κοντα να τελειωνετε