Μουσικές Μπουρδολογίες

Είναι λίγο false αλλά αγαπάμε.

Ήρθε και ο σαουθερνοτζαζομπλουζάς να μιλήσει για τρου μέταλ. :stuck_out_tongue:

Το edges of twilight δεν το λέω hard rock πάντως, παρά μονο με την ευρεία έννοια, που βασίζεται στην Zep ρίζα, αλλά μέχρι εκεί. Ούτε οι Zeps ήταν ο ορισμός του είδους νομίζω.
Έχεις δίκιο πάντως! :frowning:
Ο ίδιος ο Page έχει δηλώσει περήφανος για την επιρροή στους συγκεκριμένους. Κάτι αντίστοιχο με τους Queen και τους Extreme σα να λέμε…

Μάνογουορ άκουγα πριν μαθω τι είναι Mississippi ναουμ.

Δεν είναι και ο ορισμός του hard rock,όντως.Αλλά όταν βγάζεις τραγούδια με το συναισθηματικό βάρος ενός Correspondences,βάφτισε το και brit-pop,ποιος νοιάζεται?

συμφωνώ απόλυτα. Να πούμε και ότι το Correspondences γονατίζει το 99% των hard rock / post grunge / ξερωγώ ημιμπαλαντών που υπάρχουν

Το 1% γιατί το δίνεις???

Does it tear you apart?

It does…!8)

δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, αλλα 2 φορες που μου εχει στειλει η nuclear blast ενημερωτικο περιοδικο, παντα βρισκω τον φακελο ανοιχτο…

λετε να τους παει τρεις και μια στο ταχυδρομειο μολις βλεπουν το σημα και nuclear blast???:stuck_out_tongue:
επιθεση με πυρηνικα απο τη γερμανια κ ετσι!!!:lol:

Έχω να πω μεγάλη μλκια μάλλον τώρα :lol:(ίσως να φταίει και το διάβασμα).

Τα άλμπουμς σας “βγάζουν” κάποια “απόχρωση”,κάποιο χρώμα στο μυαλό?

Mαλακια γιατι ? Παρα πολλα αλμπουμ μου το δημιουργουν αυτο
το συναισθημα.

Των Type o negative μου βγάζουν κάτι σε πράσινο και πολλοί black metal δίσκοι κάτι σε μαύρο με αποχρώσεις μωβ

[SPOILER][/SPOILER]

Νομίζω πως αυτό το πράγμα ονομάζεται συναισθησία,αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Έχω παρατηρήσει πάντως πως τις περισσότερες φορές μου έρχεται το χρώμα του εξωφύλλου ή κάποιο κυρίαρχο χρώμα αυτού…Αλλά το ενδιαφέρον είναι όταν δεν γίνεται αυτό.

Ντεκ, εμένα γιατί όποτε ακούω για neo-prog έρχεται στο μυαλό μου το ροζ; :stuck_out_tongue:

Μπορεί και να έχεις δίσκιο Μοον. Για μένα το neo-prog είναι περισσότερο γαλάζιο πάντως, ΔΑΠάρα γαρ, μην ξεχνιόμαστε.

και μη ξεχνάμε και τον γενικό γραμματέα

[SPOILER][/SPOILER]

Α να γεια σου! Αυτά είναι (και χρωματικά). Deck ήρθε η ώρα για το θρεντ νομίζω…

θα γίνει αύριο αν είναι!!
ας δώσουμε ένα χιντ μόνο

[SPOILER][/SPOILER]

Greek version:




μη ξεχνάμε και τα ιερά τέρατα: http://www.youtube.com/watch?v=qwyaqgjV5z8

Hopeto, το ιδιο ακριβως συμβαινει και με μενα οποτε μην αγχωνεσαι :stuck_out_tongue: