Εκλογές 2012 Β' Γύρος

ΠΑΣΟΚΑΡΑ ρε γατάκια… δεν άντεχα να βλέπω τον μπένι χωρίς ψήφο…:frowning:

Μπένι θρησκεία, πήρες 13…

εδιδ: κατω τα χέρια από ρομαντικ… δίνει ζωή στο φόρουμ…

Τελικά η πλειοψηφία κατόχων αριθμών εις το τέλος των nick είναι επιεικώς μαλάκες.Τυχαίο;

Επ:!:

καλώς τον μαλάκα…:smiley:

[SPOILER]έχω πιει μην με κατακρίνεις…:([/SPOILER]

AΝΤΕ ΒΛΑΚΑΚΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΩ ΚΙΟΛΑΣ :!:

Απαιτω να ανακαλεσεις αμεσα τους χαρακτηρισμους προς το προσωπο μου και να παραδεχτεις οτι εισαι ψευτης και τρολλ. :!:

Καλά ρε AperiZ9 η πλειοψηφία είπα, αμέσως.Αμάν.
Φίλε Night*Sky δεν είναι ούτε ψευτης ούτε τρολλ, είπαμε τι είναι.Αλλά τον αγαπάμε.Για τον άλλο το ζώον τον 667 6632 πως το λένε θα ρίξω Τσιπριζα γιατί όταν βλέπεις πως ψηφίζει ένας αρχιμαλάκας δεν πρέπει να πας αντίθετα;…Κανένα report ρε παιδιά;Βρίζω.

Μην σβήσετε τα επόμενα καλοί μοδεράτορες,θέλω να διαβάσω αύριο τη συνέχεια.

μου φτιαξατε τη μερα:lol::lol::lol:

Ξέρω πολλούς κνίτες που στην πορεία πήγαν προς τα δεξιά, αυτό είναι γεγονός. Δεν ξέρω τι προηγούμενα έχετε με το παιδί, αλλά εδώ κάνουν κωλοτούμπες οι “ηγέτες” μας δεν θα κάνουμε εμείς?

shadowking69 αλλο κωλοτουμπες και αλλο

πληρώνω όσα όσα για εκπομπή φάση λεβέντη με παρουσιαστές ρομάντικ ναι νταμνέισον.

Το έχεις κάψει εντελώς ε;

Την είχανε προβλέψει και οι Μάγια τη νίκη του Σύριζα το 2012! :lol:

Δεν με εκφράζει ο ΣΥΡΙΖΑ, και τον Τσίπρα δεν τον έχω και σε ιδιαίτερη εκτίμηση. Όμως κατέληξα(μάλλον) ακριβώς σε αυτό που εξήγησε ο Night*Sky.

όσο για τον τρομπάντικ, απλά δεν υπάρχουν λόγια…

Πιο ολοκληρωμένα τα λέει ο π.Μάξιμος στο έργο του “1983-2013: O Αντίχριστος ήλθεν”. Γενικά αναλύει τη πολιτική κατάσταση της Ελλάδας στις αρχές της δεύτερης δεκαετίας του 21ου αιώνα και πως αυτή θα επηρεάσει την γεωπολιτική κατάσταση στη ζώνη της νοτιοανατολικής Μεσογείου. Μέσα σε όλο τον αστείρευτο πλούτο των πληροφοριών που μας δίνει, αναφέρει ξεκάθαρα και τα δύο πρόσωπα που θα διαδραματίσουν πρωταγωνιστικό ρόλο στις εξελίξεις. Για τους γνωρίζοντες καλά τα πράγματα της ανώτερης διπλωματίας και του κυβερνοπάνκ, αυτοί δύο είναι ο Αντίχριστος και ο Αλέξης Τσίπρας. Ο Τσίπρας θα κερδίσει τις εκλογές του Ιουνίου χωρίς να διαθέτει ισχυρή πλειοψηφία. Γι’ αυτό το λόγο θα αναγκαστεί να συνεργαστεί με τη Δημοκρατική Αριστερά. Αυτό το σχήμα θα αποτύχει παταγωδώς να φέρει εις πέρας τους απροσδιόριστους στόχους του και θα έχουμε ραγδαίες εξελίξεις που θα οδηγήσουν σε νέες εκλογές τις 31 Δεκεμβρίου 2012. Ο ΕΛληνικός λαός απογοητευμένος από τα καραγκιοζιλίκια της συστημικής “Αριστεράς” και μη ξεχνώντας τι σημαίνει “Δεξιά” θα φέρει πανηγυρικά την 1η Ιανουαρίου 2013 στην ΕΞΟΥΣΙΑ και όχι στη διακυβέρνηση τον Αντίχριστο μεταμορφωμένο. Το κοσμικό του όνομα θα είναι ΚΚΕ!!!

Όλες οι πληροφορίες εδώ: http://www.slideshare.net/OlymposTM/19832013-2530

Έτσι ακριβώς, άντε να το βλέπουν και οι υπόλοιποι αυτό. Αναδρομικά να το δεις, η Δημιουργία Ξανά που ΔΕΝ κάνει υποτίθεται πολιτική με πολιτικούς φτάνει στο σημείο να προσφέρεται για συναίνεση με τη ΝΔ.(Και στο ενδιάμεσο συνεργάζεται και με Δράση η οποία και αυτή με τη θέση της έριχνε πυρά στη ΝΔ αλλα τώρα μόκο.
Άρα, τι μένει να ψηφίσεις;

ψηφίστε ρε μαλακισμένα τσίπρα, θα σας βρούμε. ξέρουμε που μένετε. θα ρθούμε να σας βγάλουμε από τις τρύπες σας, δε θα σας αφήσουμε έτσι.

Έχω δακρύσει με τον θεό ΝαητΣκαη και το ποστ που ξέθαψε 4 πρωι πριν πόσα χρόνια.

Εκπληκτικό άρθρο του Πάσχου Μανδραβέλη όπου μεταξύ άλλων λεει…

Το πρώτο και καλύτερο θα ήταν η πραγμάτωση της δημοκρατίας. Θα είχαμε μια κυβέρνηση -που έστω για λίγο καιρό- θα αντιπροσώπευε γνήσια τους μύχιους πόθους του ελληνικού λαού. Όλα θα έβαιναν προς κρατικοποίηση κι όλοι θα είχαν ελπίδες για διορισμό στο δημόσιο.
Δεύτερον: δεν θα πληρώναμε τους πιστωτές μας. Όχι δια πολιτικής απόφασης, αλλά γιατί θα χρεοκοπούσαμε και αναγκαστικά θα κάναμε στάση πληρωμών
Τρίτο θετικό: το καλύτερο φάρμακο για να έρθει ένας πολιτικός σχηματισμός στα σύγκαλά του είναι οι ευθύνες διακυβέρνησης.

Μια διακυβέρνηση της αριστεράς θα εξαφανίσει το τελευταίο φύλλο συκής «εμείς δεν κυβερνήσαμε ποτέ». Δεν θα δοξάζονται για την οπισθοδρόμηση της χώρας κρυπτόμενοι πίσω από νεφελώματα του «άλλου κόσμου». Δεν θα μάς ζαλίζουν με καταγγελίες περί πελατειακού κράτους και ταυτόχρονες καταγγελίες γιατί αυτό το κράτος δεν προσέλαβε άλλους 500.000· για την υπανάπτυξη που φέρνει ανεργία και την δυναμική αντιπαράθεση σε κάθε έργο που δημιουργεί θέσεις εργασίας· για την συγκυβέρνηση με τον κ.Καρατζαφέρη ενώ μια τέτοια κυβέρνηση θα εξαρτάται από τις «πέντε ψήφους του Πάνου Καμμένου».

Το βασικότερο όμως επιχείρημα υπέρ μιας διακυβέρνησης της αριστεράς προέρχεται από την ιστορία. Χρειάστηκε μια εθνική καταστροφή για να τελειώσει η κυριαρχία της μετεμφυλιακής δεξιάς. Ίσως να χρειάζεται άλλη μία εθνική καταστροφή για να τελειώσει και η κυριαρχία της μεταδικτατορικής αριστεράς και των αντιλήψεών της που κανοννάρχησαν την μεταπολίτευση.

Λέω να ψηφίσω ΣΥΡΙΖΑ…Του Πάσχου Μανδραβέλη
http://www.theinsider.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=18745:leo-na-psifiso-syrizatoy-pasxoy-mandrabeli&catid=102:2011-11-22-16-27-25&Itemid=157

Πραγματικά εκπληκτικό!

Ειδικά αυτό το

να τελειώσει και η κυριαρχία της μεταδικτατορικής αριστεράς και των αντιλήψεών της που κανοννάρχησαν την μεταπολίτευση

είναι πολύ μπροστά σαν άποψη.