Η μάχη των τιτάνων

Ποσους τιτλους εχει ο Λεμπρον στο ποδοσφαιρο? :joy: :joy: :joy:
Πολυ θα ηθελα να παιξω μπαλιτσα με τον Λεμπρον, και να τον κανω ΠΟΥΤΑΝΑ.
Κανονιστε το καπως.

Αρκετους για να κλαις :sunglasses:

Εδω δεν κλαιω για τους 4 που εχει στο ΝΒΑ, θα κλαιω για τους 0 που εχει στη μπαλα?

Σαββατο 30 Ιουλιου
Κυριακη 31 Ιουλιου

Δηλωστε συμμετοχες. Θα ειμαι Ελλαδα, δανεικος για μερικες βδομαδες απο MLS, και θα ηθελα να κανω μεγαλη εμφανιση με jetlag, με εξτρα κιλα, με κουραση, και με το βαρος της ηλικιας να με εμποδιζει απο τα μεγαλεια του παρελθοντος.

Ποιοι ψηνεστε για μια τελευταια Μαχη Των Τιτανων πριν το καλοκαιρινο διαλειμμα?
Η οποια θα ειναι πρωτη και τελευταια για μενα για ολο το 2022, και βλεπουμε στο μελλον.

2 Likes

Θα πεθάνουμε απ’τη ζέστη, αλλά ας δείξουμε στα αμερικανακια πως εδώ το λέμε football

1 Like

Ελα να μαζευομαστε απο τωρα, εχουμε ηδη 4 confirmed :

@QuintomScenario
@pantelis79
@kbil
@nnnkkk

Μοναδικη ευκαιρια να ανταλλαξουμε τρελες ασιστ με οσους με συμπαθουν και να μου ριξετε τακλιν στην καρωτιδα οσοι δεν με πατε!

1 Like

Θα τους γαμησουμε, κι ας ειμαστε 4 εναντιον 8!

2 Likes

Εγώ με ερωτηματικό.

1 Like

5 συμμετοχες (το ερωτηματικο του martian το θεωρω ναι) , πειτε μερικοι ακομα τι λετε για το διημερο 1-2 Αυγουστου (οποιαδηποτε μερα δουλευει).

1 Like

1-2/8 θα είμαι εκτός Αθήνας. 30-31/7 παίζεται. Αν είμαι εδω θα προσπαθήσω να ερθω εστω και για τις μπύρες μόνο.

1 Like

30-31 κατα 80% δεν μπορώ. 1-2 μπορώ.

1 Like

Ειπα μαλακια, γιατι εννοουσα το ΣΚ που πεφτει οντως 30-31…
Αλλα γενικα μπορω οποιαδηποτε μερα απο τις 30 Ιουλιου και μετα.
Απλα ειπα να το κανουμε πριν αρχισουν να φευγουν προς τα νησια οι πολλοι :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Οι μπυρες και τα σουβλακια εξυπακουονται

Αύγουστο εδώ θα είμαι, 30-31 λογικά θα πάω για το διήμερο Νέα Μάκρη. Αν εντός Αυγούστου έχουμε μείνει αρκετοί πίσω, παίζω όποτε θέλετε.

1 Like

Ας μαζευτούμε για ένα φιλικό προετοιμασίας, και από φθινόπωρο θα έχει κοντεμπολ

edit: ο άλλος λέει θα είναι διήμερο νέα Μάκρη, κι εγώ ανεβοκατεβαινω Αθήνα από Λαγονήσι :handshake:

2 Likes

Μα αυτο λεω, κι εγω, η πιθανοτητα να τραυματιστει κανεις αν παιξουμε χαλαρα ειναι ιση με το μηδεν.

Θα λείπω σχεδόν όλο τον Αύγουστο, επομένως έλα πάμε να μαζευόμαστε, Κυριακή 31 Ιουλίου βραδάκι φάση 20.00-20.30 να σπάσει η ζέστη, μετράμε συμμετοχές:

@nnnkkk
@pantelis79
@QuintomScenario
@kbil
@RiderToUtopia αστερίσκος
0.2 @martian

για πάμε οι υπόλοιποι, @Lupin , @ChrisP , @dude , @The_Black_League , @samis , @jonkyr

3 Likes

Λοιπόν, εγώ ψήνω τη φάση, μιας και Quintom οκ, Quintom :expressionless: :upside_down_face: ,όμως μια φορά έρχεται και κρίμα να μην παίξουμε αφού το θέλει τόσο/να τον σύρουμε μπασκετάκι που δεν είναι η καλύτερή του + να μην γίνω ‘‘that guy’’ :stuck_out_tongue: + προφανώς, τα σουβλάκια :smiling_face_with_three_hearts:

Οι μόνες μου ενστάσεις/προβληματισμοί, είναι λίγο ο καιρός (μην τυχόν πετύχουμε κανένα 40άρι που δεν θα μας αφήσει να το ευχαριστηθούμε - αν και λογικά βραδάκι που λες, θέλω να πιστεύω ότι θα ήμαστε οκ) και το αν όντως μαζευτούμε (που μάλλον θα είμαστε πολύ οριακά λόγω εποχής και δεν είμαι σίγουρος, αν χρειαστούμε έξτρα φίλους, το κατά πόσο θα βρούμε τότε - εγώ σίγουρα δεν θα έχω τους 2 φίλους μου Αθήνα εκείνη την περίοδο)… δεν είναι και μπασκετάκι, που πάμε και 6άδα, πάμε και 7άδα, πάμε και 8άδα κοκ, παίζουμε και με καύσωνα :stuck_out_tongue:

Αλλά οκ, αφού λέμε μπάλα, μπάλα.-

Από τώρα νομίζω ότι μπορώ 31, με πάντα έναν μικρό αστερίσκο όσο πλησιάζει η εβδομάδα εκείνη, μην προκύψει κάτι άλλο έκτακτο…

Summary

Αν τυχόν όμως δεν μας βγει, για να μην καεί τελείως η αθλοπαιδιά, η παρέα και κυρίως τα σουβλάκια, εγώ θα κρατήσω και θα επαναφέρω σαν option το μπάσκετ (εφόσον πάντα υπάρχει κάποιο κλειστό ακόμα να λειτουργεί - θα το ψάξουμε anyway)… απλά να το έχετε κατά νου οι πιο ποδοσφαιρόφιλοι, μήπως τελικά ψηθείτε να το μοντάρουμε έτσι στο τέλος και γίνει ένα μικρό καλοκαιριάτικο crossover του Rocking Shared Universe, στα παρκέ και όχι στο γρασίδι

ρίχνω και ένα μικρό summon, μπας και είναι εδώ τότε, να το έχουν κατά νου σε @MrBeast και @JoHNNyB, καθώς και σε πριμαντόνα @original1924

2 Likes

Επειδή γενικά από 30 και μετά θα είμαι εκτός Αθήνας (αλλά εντός Αττικής, στα νότια), δεν λέω 100% αυτή τη στιγμή, αλλά η πρόθεση είναι να έρθω.

1 Like

Μέσα για 31 λοιπόν.

1 Like

Ενας επιπλεον λογος που προτεινω το ποδοσφαιρακι ειναι γιατι πιστευω οτι θα βγαλει πολυ καλυτερα memes, και για αυτα ζουμε (!) Αλλα εννοειται αν δουμε οτι δεν εχουμε ουτε 10, το αλλαζουμε ισως σε μπασκετακι. Το ποδοσφαιρακι με τις ηλικιες μας και με την ζεστη που θα εχει για μενα ειναι πιο θεμιτο, γιατι αν καποιος ειναι εξουθενωμενος ε δεν χρειαζεται να τρεχει και πανω κατω, ενω στο μπασκετακι σχεδον αδυνατο να μην εχει κινηση και να μην πρεπει να πηδαει ο κοσμος (καποιοι εχουμε και γονατα που εχουν πλεον γραψει 40 χρονια στο κοντερ).