Οι πιο υπερεκτιμημένες ταινίες όλων των εποχών

εγω πάντως θυμαμαι να με παίρνει ο ύπνος όταν την έβλεπα.

ειπαμε, γουστα ειναι αυτα. δεν προκειται να μπω ποτε σε συζητηση γιατι πρεπει να αρεσει σε καποιον μια ταινια/δισκος/το ποδοσφαιρο της ισπανιας :stuck_out_tongue:

Αν την χαρακτηριζες υπερκτιμημενη λογω σκηνοθεσιας, στυλ κλπ, παλι θα διαφωνουσα μεν, αλλα οκ, εκει περι ορεξεως

:wink::wink:

Απορώ που βλέπεις τον ομοφοβισμό! Επειδή αρνείται να ενδώσει στον τύπο δεν περνάει ντε και καλά μηνύματα. Επίσης, γιατί παρουσιάζει τον λαό σαν ζώα; Αληθινή ιστορία είναι και απ’όσο ξέρω αποδόθηκε πιστά.

δεν ξερεις σωστα
http://www.guardian.co.uk/world/2004/dec/16/turkey.film

Πάντως, δεν φαίνεται στην ταινία να παρουσιάζονται σαν ζώα όλοι οι Τούρκοι. Ό,τι έγινε μέσα στις φυλακές δεν απέχει από τις αντίστοιχες ταινίες με φυλακές που έχουμε δει.

Ο συγκεκριμενος φυλακας φαινεται να παρουσιαζεται σαν ζωο,αλλα ρε παιδια σε μια ταινια μυθοπλασιας εσεις περιμενετε ρεαλισμο?Ενταξει κινηματογραφος ειναι,δεν θα εχει και καποιες υπερβολες?
Lupin,σκαλωνεις με ταινιαρα(γουστα ειναι αυτα βεβαια ) κι αφηνεις ασχολιαστες καποιες αλλες και μου κανεις την παπια.(:p)
Πες και για το ‘’[B]Reservoir Dogs[/B]’’?Ταινιαρα το ποτ πουρι,ε?

Όποιος τολμήσει και γράψει έστω και το παραμικρό αρνητικό για το Reservoir Dogs (για όλες τις ταινίες του Ταραντίνο θα σεβαστώ τις όποιες ενστάσεις, εκτός από αυτή), θα φάει ναξιώτικη κατάρα. Προειδοποιώ.

Περιμενω την καταρα, ευτυχως που μου θυμησατε το Reservoir. Καμια αισθηση δεν μου εκανε.

Και το Death Proof επισης.

Αμάν με τους Tarantino haters!

Έχεις δίκιο, διαφωνώ με προσέγγιση και ανάλυση τύπου υπερεκτιμημένη ( αριθμός εισιτηρίων? βραβείων? άποψη κριτικών? άρεσε στην πρώην μου? ) ειδικά όταν ξεφεύγει απ’την ταινία και πάει στην ερμηνεία πχ. “υπερεκτιμημένη ερμηνεία”. ??

Ήμουν άκομψος, παρακολουθώ την κουβέντα και συμφωνώ περισσότερο με απόψεις “γαμιέστε όσοι δε γουστάρετε τζιμ κάρεη”.

Να σχολιάσω έκφραση “μετριάτζα ο τριερ”? Λες και μιλάμε για το γκομενάκι απ’τη σχολή.

Ε,τι να κανουμε ρε Μοοn?Δεν μας αγγιζει η μοδα.

Ωχ μωρέ… αν σου αρέσει κάτι, το απορρίπτεις επειδή είναι μόδα; Επίσης, το απορρίπτεις πριν το δεις, επειδή είναι μόδα;

Eγω παντως το ειδα πριν γινει μοδα και δεν μου αρεσε.

Ενώ το ανεκδιήγητο Killer του “πως τον λένε”, είναι ταινιάρα επειδή είναι καλτ, underground κλπ κλπ…
Το θέμα είναι να μην κολλάμε, τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ… Αν μία ταινία είναι καλή θα κριθεί όχι επειδή είναι του τάδε, αλλά επειδή είναι ΟΝΤΩΣ καλή.

Hipster jiopas. Ποτε ακριβως εγινε μοδα ο Ταραντινο?

Σας τον θιξαμε ,ε?Συγγνωμη δεν θα το ξανακανω παιδια.
Ποτε εγινε μοδα???Μαλλον ζεις σε αλλο πλανητη κοπελια.
Μαθετε επιτελους να δεχεστε ολες τις αποψεις.

Κι ο Αρονόφσκι μόδα είναι όμως.

Δεν ειναι μπαρμπας μου ο Ταραντινος για να μου τον θιξεις ρε jiopas.
Και ναι, μαλλον ζω στον πλανητη που δεν ασχολουνται με το ποιος εγινε μοδα και ποτε, παρολα αυτα θελω να μου πεις με ποια ταινια εγινε μοδα? Kill Bill? Πιο μετα? Ποτε ξεπουληθηκε ακριβως?

Εχω βαρεθει ρε συ να γραφω για τον Τarantino.Μπες στο thread του και στα b movies και δες τι λεω.
Ελα βαριεμαι τωρα,λες και πρεπει να απολογηθω που δεν τον γουσταρω.