Σουβλακια με τζατζικι ή χωρις?

τελικα εισαι φλωρος :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

τελικα εισαι φλωρος :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό από σένα 8)

Τι λες ρε Eagleheart, μια χαρα παει και το Κρομμυδι.

Εμένα δε’μ’αρέσει ρε μεγάλε, τι να κάνουμε τώρα; :wink:

to krommydi kanei th diafora!!!kai se syndiasmo me ta upoloipa:tzatziki,ntomata denei apoluta!!!gia na mh sou pw kai dipito gia na goustaroume :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Me tzatziki KAI kremydi ennoeite! Ennoeite oti eikei katw sas koroideyoun dinontas sas kalamakia anti gia varvata souvlakia!

καλά, στη Θεσσαλονίκη μόνο για μπουγάτσες είστε :o :lol: :lol:
απο σουβλάκια δεν πιάνετε μία… :smiley: :slight_smile: :smiley: :slight_smile:

τουλαχιστον δεν τρωμε καλαμακια! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εξαρτάται τι κάνω μετά…αλλά συνήθως με τζατζίκι χωρίς κρεμμύδι! :roll: :roll:

Τουλάχιστον όταν τα τρώμε χορταίνουμε… :smiley:

Στη Κρήτη κάνουν το πιο ανάποδο από όλα.Για να κόψουν τα μπαχάρια δεν βάζουν τζατζικι αλλά σκέτο γιαούρτι!

Τουλάχιστον όταν τα τρώμε χορταίνουμε… :smiley:

Στη Κρήτη κάνουν το πιο ανάποδο από όλα.Για να κόψουν τα μπαχάρια δεν βάζουν τζατζικι αλλά σκέτο γιαούρτι![/quote]

Σωστος!Το θυμάμαι από μια εκδρομή στο Ρέθυμνο.Καλή πατέντα πάντως.(Μονο μην τύχει να ναι κάνα veloutela! :smiley: )

Τουλάχιστον όταν τα τρώμε χορταίνουμε… :smiley:

Στη Κρήτη κάνουν το πιο ανάποδο από όλα.Για να κόψουν τα μπαχάρια δεν βάζουν τζατζικι αλλά σκέτο γιαούρτι![/quote]

Σωστος!Το θυμάμαι από μια εκδρομή στο Ρέθυμνο.Καλή πατέντα πάντως.(Μονο μην τύχει να ναι κάνα veloutela! :smiley: )[/quote]

Το χειρότερο είναι όταν τα παραγγέλνω στυλ Θεσσαλονίκης και κάνουν λάθος και βάζουν γιαούρτι με κέτσαπ…ΑΗΔΙΑ

Με τζάτζικο τρελό εννοείται…
και μετά γλωσσόφιλο στα καπάκια.

Και τριγωνα Πανοραματος, τα σπανε!!!
Να ειμαστε αντικειμενικοι, Αθηνα μου Πρωτευουσα, αλλα και Θεσ/νικη κατι λεει(απο φαι τουλαχιστον)!

Και τριγωνα Πανοραματος, τα σπανε!!!
Να ειμαστε αντικειμενικοι, Αθηνα μου Πρωτευουσα, αλλα και Θεσ/νικη κατι λεει(απο φαι τουλαχιστον)![/quote]

Παιδιά εγώ Αθήνα μένω, αλλά όποιος συγκρίνει φαί Αθήνας-Θεσσαλονίκης δεν έχει ιδέα από Σαλόνικα.

εγώ παραδέχομαι οτι στη Θεσσαλονίκη ξέρουν απο μπουγάτσες, τυρόπιτες, σάντουιτς και τέτοια. άντε και τα τρίγωνα, ό,τι σουβλάκι έχω φάει απο κεί δεν έχει καμία σχέση με εδώ. άσε που είχα ζητήσει μια φορά ένα ορφανό και με κοροιδεύανε…πατατόπιτες τά λένε εκεί, έλεος!

Ορφανο?Πρωτη φορα το ακουω…!
Φυσικα και το λεμε πατατοπιτα,εδω λεμε τα πραγματα με το ονομα τους :wink:

Ως παραδοσιακη κοπελουδα (τι? :stuck_out_tongue: ) ψηφιζω γυρο χοιρινο απ’ολα.Και οταν λεμε απ’ολα εννοουμε τζατζικια, κρεμμυδια και ολα τα συναφη!Οσο για κοτοπουλο, τι να σας πω… Δεν μου αρεσει καθολου!

Ορφανο?Πρωτη φορα το ακουω…!
Φυσικα και το λεμε πατατοπιτα,εδω λεμε τα πραγματα με το ονομα τους :wink:[/quote]

Τι λετε με το ονομα τους ρε 'σεις? Το μονο που κανετε ετσι ειναι να μπερδευετε τον κοσμο, ολη η Ελλαδα τα λεει ετσι, μονο εσεις τα λετε σωστα δλδ?? Επιτηδες το κανετε για να καταλαβενετε ποτε καποιος δεν ειναι απο την πολη σας και ειναι επισκεπτης ή φοιτητης, για να τους παιρνετε ολους στο ψιλό.

Orfano??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: