Πρόβλημα

και παλι ομως το προβλημα παραμενει. Αυτο ειναι μια παρακαμψη που δεν δουλευει παντα (πχ youtube playlist, twitter image κλπ)

επισης κατι που ειχα αναφερει οταν πρωτοειχε γινει η αλλαγη στο φορουμ πριν χρονια
Αν βαλεις καπιο streamable link, στην αρχη γινεται embed και παιζει κανονικα. Μετα απο καποιες ωρες δειχνει νεκρο σαν να κατεβηκε το βιντεο κατι που δεν ισχυει. Αν κανεις αντιγραφη συνδεσμου παιζει ακομα

Τα link από IMDB μεταμορφώνονται σε… αφίσες.

να ρωτήσω, έχετε παρατηρήσει και σας το σάιτ να σας ‘‘πετάει’’ πιο χαμηλά στις σελίδες που φορτώνει; Μπαίνω να διαβάσω ας πούμε τις playlist των συντακτών και μόλις φορτώσει με πετάει αμέσως στου Γενιτσαρίδη

ναι,συνηθως συμβαινει οταν ανοιγω πολλα αδιαβαστα tab,εχω παρατηρησει,αλλα…μικρο το κακο :slightly_smiling_face:
επισης μερικες φορες πατας reply και μολις γραψεις κατι,αντιλαμβανεσαι οτι το κουμπι reply εξαφανιζολ,ομοιως και το cancel…μετα απο μερικα reload στη σελιδα ισιωνει.αλλα και αυτο μιιιικρο το κακο :slightly_smiling_face:

1 Like

ναι, μικρό το κακό, προφανώς, ήθελα να δω αν μπορώ να κάνω κάτι μόνο

Στο forum δεν έχω θέμα ουδένα :slight_smile:

1 Like

Δεν έχω απάντηση για λύση , αλλά μου συμβαίνει και σε ειδησεογραφικά σαητ αυτό …

Μάλλον είναι θέμα φόρτωσης της σελίδας ;; Ανοίγει δλδ και μετά από λίγο φορτώνει και επιπλέον περιεχόμενο ;; Μάλλον κάτι τέτοιο

Δεν είμαι σίγουρος και το λέω από μνήμης, αλλά συνήθως έχει να κάνει με τα μεγέθη των εικόνων ή video των σελίδων που δεν έχουν γίνει optimized. Συνήθως (και ειδικά σε news sites) τα “πιο πάνω” μέρη της ιστοσελίδας έχουν κάποιο γραφικό, δεν είναι καθαρά text επομένως πιάνει αρκετό χώρο στο web page και αργεί περισσότερο να φορτώσει.

Επισης ο chrome (μπορεί και άλλοι δεν ξέρω) έχει και τη λειτουργία prefetch, όπου κάνει καλή χρήση της κατασκοπίας και φορτώνει στο background μέρος από τις σελίδες που είναι πιο πιθανό να πατήσεις όταν βρίσκεσαι ήδη σε μια ιστοσελίδα.

Γενικά έχει γίνει αρκετά βαρύ το browsing από όλες τις μεριές, αλλά τίποτα που να σε εκνευρίζει σε μεγάλο βαθμό.

2 Likes

απουσιαζει :face_with_monocle: και σε αλλους εδω και κατι μερες το sign out(κινητο και pc/firefox) ?

Ναι. Συμβαίνει εδώ και αρκετό καιρό. Προσωπικά, πηγαίνω στα Preferences κάτω-κάτω και κάνω log out από εκεί.

1 Like

@Administrators

Υπάρχει κανένας να σβήσει αυτόν τον οχετό;

Ωραίος, έκανες tag ένα group χωρίς μέλη :stuck_out_tongue:

Κάτσε να κάνω σωστό ταγκ, είναι-δεν είναι αντμίν λέει

@karvou

Το forum είναι αυτο-οργανωμένη κοινότητα ρε, τώρα που τα βρήκες σκούρα ψάχνεις κάποιο authority???

1 Like

Δεν το κάνω για μένα, για τον LedZep το κάνω που σήμερα έχασε κατά κράτος στο δικό του θρεντ :disappointed_relieved:

1 Like

Αχ εσείς η νεολαία, όλα εύκολα τα βρήκατε :exclamation:

2 Likes

…ή εσείς οι παλιοί είστε snowflakes που δεν αντέχατε γαμωσταυρίδια και θέλατε moderators για “πολιτισμένη και εποικοδομητική κουβέντα” :stuck_out_tongue:

Ε όχι δα :exclamation:

Youngtroll αν υπήρχε moderation θα είχες φύγει από τα πρώτα σου ποστ και ύπουλα ποστ όπως του jonkyr θα φεύγανε στο λεπτό. Ο “οχετός” είναι η φυσιολογική αντίδραση στις μαλακίες που γράφετε…πίσω στη σπηλιά σου τώρα troll της κακιάς ώρας

Εχεις τεραστια θεματα.

Ρε μιλάμε για φαινόμενο το παιδί έχει προβλημα