Μεγαλύτερη πατάτα όλων των εποχών

Δεν θα το σχολιασω … αυτο για να μην σε στεναχωρησω … τεσπα … :evil:

Το St. Anger γαμεί και το γουστάρω περισσότερο από το Kill 'Em All :twisted:

Όσο για το που είδε τα καλά τραγούδια θα σου πω… FRANTIC, ST. ANGER, SOME KIND OF MONSTER, DIRTY WINDOW, INVISIBLE KID, MY WORLD, SHOOT ME AGAIN, SWEET AMBER, THE UNNAMED FEELING, PURIFY, ALL WITHIN MY HANDS… Όλα τα κομμάτια του άλμπουμ είναι γαμάτα… 8)

Και γιατί είναι απαράδεκτο για τους Metallica; Μια χαρά είναι και το επόμενο θα είναι ακόμα καλύτερο :twisted:

Το ότι δεν υπάρχουν σόλο δε μπορώ να καταλάβω γιατί σας πειράζει, εντάξει, αν υπήρχαν τα κομμάτια θα ήταν καλύτερα αλλά κι ας μην υπάρχουν τα τραγούδια είναι γαμάτα! Επίσης τα τενεκεδάκια δεν με ενοχλούν καθόλου…

Αν το λέτε μαλακία γιατί έχει τενεκεδάκια και δεν έχει σόλο τότε ακούστε St. Anger songs live που έχουν κανονικά drums και ο Kirk τους έχει βάλει και σολάκια :slight_smile:

Επίσης το Load είναι ένα αριστούργημα και το 3ο καλύτερο Metallica album μετά τα RTL-MOP! Το ReLoad τα 2/4 είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΤΑ, το 1/4 είναι πολύ καλό και το άλλο 1/4 είναι βαρετό :wink:

Το Kill 'Em All το μισό είναι βαρετό και λέει μόνο αν κοπανιέσαι ενώ το ακούς… το Ride The Lightning είναι αριστούργημα, το καλύτερο ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ άλμπουμ, το Master κι αυτό αριστούργημα, 2ο καλύτερο, το …And Justice For All πολύ γαμάτο αλλά έχει 2 βαρετά κομμάτια και γι’αυτό δεν είναι αριστούργημα… το Black Album είναι γαμάτο και όλα τα κομμάτια λένε… Το Garage Inc. έχει κάτι πολύ ωραίες διασκευές και το S & M έχει γαμάτες εκτελέσεις κομματιών με τη συνοδεία συμφωνικής ορχήστρας και πολύ το γουστάρω, δίνει epic feeling σε κάποια κομμάτια :twisted:

Επίσης ο James από το '81 μέχρι το '91 είχε πολύ επιθετικά φωνητικά γαμάτα, και από το '92 που έκανε μαθήματα φωνητικής έγιναν ακόμα πιο γαμάτα. Από τότε που έκανε αποτοξίνωση τα φωνητικά του έγιναν πιο φιλικά αλλά αυτό δε με πειράζει καθόλου, άσε που υπάρχουν και στιγμές που είναι επιθετικά όπως στα 80s (Fight Fire With Fire se ena live pou xa akousei de thimamai poio). Επίσης, τα λίγα σολάκια που’χει γράψει είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΑΜΑΤΑ και έχει και τρομερές ριφφάρες και στιχάρες.

Ο Kirk είναι πολύ καλός σολίστ με κάποια ΓΑΜΑΤΑ σολάκια. Ήθελε να σολάρει και στον Άγιο Θυμό αλλά ο Lars του είπε ότι θα ήταν καλύτερα να μη σολάρει και του την έσπασε του Κιρκ αλλά ΟΚ συμβιβάστηκε με αυτό και σολάρει τώρα στα κομμάτια του Άγιου Θυμού στις συναυλίες τους.

Ο Lars είναι πολύ καλός drummer και τον πάω. Ο Rob νέος μπασίστας γαμάτος, πλησιάζει και τον Cliff λιγάκι. Αλλά δε νομίζω να τον ξεπερνάει! Βέβαια ίσως κάνω και λάθος αλλά τέσπα, θα δούμε! Δεν έχουμε ακούσει ακόμα τίποτα από αυτόν σε Μεταλλικα αλμπουμς, μόνο το Jungle Essence, το σολάκι του που παίζει λάιβ και είναι και πολύ καλό.

Ο Jason Newsted ΓΑΜΑΤΟΣ headbanger και ΓΑΜΑΤΟΣ backing-vocalist. Τώρα συνθέσεις του δεν πολυακούσαμε γιατί το τρίο James/Lars/Kirk έκανε τις περισσότερες συνθέσεις, ο Ιάσωνας μόνο σε 3 κομμάτια έγραψε, Blackened, My Friend Of Misery, Where The Wild Things Are…

Ο Cliff Burton ήταν ΓΑΜΑΤΟΣ headbanger και bass player και είχε γράψει γαμάτη μουσική αλλά αυτός ο ηλίθιος ο οδηγός του λεωφορείου το έριξε το όχημα στο γκρεμό και σκοτώθηκε ο Cliff :evil: Αν ζούσε σήμερα θα έκλεινε σε 1 μήνα τα 43 του χρόνια… Και σίγουρα μέσα σε αυτά τα 19 χρόνια θα μας είχε προσφέρει πολύ γαμάτη μουσική όπως το Orion και το For Whom The Bell Tolls.

Dave Mustaine / Ron McGovney δε ξέρω τι να πω, μόνο 1 χρόνο ήταν στο συγκρότημα. 8)

Μπράβο, παιδί μου, Εύγε. Αν βαθμολογούσα με άριστα το 10 τις απαντήσεις που γουστάρω, αυτή η απάντηση θα έπερνε καραμπινάτο 20!! :stuck_out_tongue:

Όντως χάλια δεν ακούγεται… Ενώ οι ΘΕΟΙ NIRVANA μας συνεπαίρνουν με την τεχνική, τον λυρισμό και την επανάσταση… (του τενεκέ)

kapoioi metallades an den akoune texnikh de goustaroune.as mathoun na akoun oti tous aresei sto ayti ki oxi oti exei texnikh.oi system of a down giati tous aresoun arage?mhpws exei texnikh o malakian?apla gamaei stis melwdies.ki oso gia tous nirvana,de xreiazete na sxoliasw tipota.exoun dwsei apanthseis monoi tous ki as theloun merikoi na mhn tis dexthoun

Ρε john_vla ολο αυτο το εγραψες για να μας πεις οτι σου αρεσει το St. Anger; Και αυτα που γραφεις τα θεωρεις αντικειμενικα;
Καταρχην ασε τις συγκρισεις του St. Anger με το Kill Em All, ειναι ατοπες…
Τεσπα, ολο αυτο μου θυμιζει τις εκθεσεις που γραφαμε στο δημοτικο…με περιεχομενο την οικογενεια:
" Ο μπαμπας μου ειναι πολυ καλος γιατι μου δινει χαρτζιλικι…Η μαμα μου ειναι πολυ καλη γιατι μου πλενει τα ρουχα…Ο αδερφος μου ειναι πολυ καλος γιατι με γλυτωνει απο τις μαλακιες που κανω στο σχολειο και δε με δερνουν τα αλλα παιδακια…Το σχολειο ειναι το 1/2 πολυ καλο, το 1/4 βαρετο και αλλο 1/4 χαλια…"

Τωρα, αν ειστε της φασης οτι οτι και να βγαλουν οι Metallica ειναι τουλαχιστον κορυφαιο τοτε νομιζω οτι καλα σας κανουν και σας πιανουν κοροιδα ολοι αυτοι οι επιτηδειοι που στο ονομα των Metallica του Kill Em All, του Ride the Lightning του And Justice for all κλπ, προσπαθουν να πουλησουν το St Anger και το καθε St Anger.
To Load και το Reload ειχαν καποια καλα κομματια αλλα το St Anger λυπαμαι που το λεω αλλα ειναι για να σερβιρεις φαι στον σκυλο.

Δε συγκρίνω τον Άγιο Θυμό με το Σκότωσε Τους Όλους, απλά εμένα μου αρέσει περισσότερο, τώρα κάποιοι άλλοι προτιμούν το ΣΤΟ από το ΑΘ. :smiley:

Και όχι, ότι έχουν βγάλει οι Metallica δεν είναι κορυφαίο… Κομμάτια σαν The Frayed Ends Of Sanity, The Shortest Straw, Where The Wild Things Are, Better Than You είναι βαρετά! :smiley: Αλλά το St. Anger είναι κορυφαίο!

Και μην ξεχνάτε πως ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ναιιιι γουστάρω 8)

Οι Metallica δεν έχουν κάτσει να γράψουν καλή μουσική από το '95! Το ReLoad ήταν ότι απέμεινε και δε μπήκε στο Load ενώ ο Άγιος Θυμός ήταν απλά άγρια ριφφς και θυμωμένοι/επιθετικοί στίχοι για την εκτόνωση θυμού που ήθελαν να κάνουν οι Μεταλλικα. Τώρα για το νέο album θα δουλέψουν ξανά κανονικά μετά από 10 χρόνια! Ο James έχει γράψει κάτι δολοφονικά ριφφς σύμφωνα με τον Rob, CAN’T WAIT! Δε νομίζω να’ναι καλύτερο από το Ride The Lightning αλλά ποτέ δε ξέρει κανείς! 8)

ΥΓ: Άμα ο σκύλος που είναι φαν του Beethoven ακούσει τον Άγιο Θυμό θα θυμώσει με τον ιδιοκτήτη του που του προσέφερε φαγητό με κάτι τέτοιο! Οι σκύλοι ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ την Κλασσική μουσική και τον Beethoven, παθαίνουν κρίση με τα ΠΟΛΥ ΑΓΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ σαν αυτά του St. Anger :twisted:

St. Anger rulez!
Ride The Lightning RUUUUULEZ! 8)

Δεν έχω κανένα κόλλημα με την τεχνική. Μία από τις πιο αγαπημένες μου μπάντες ever είναι οι Paradise lost οι οποίοι δεν διακρίνονται για την τεχνική τους. Απλά όλο αυτό το grunge κίνημα, το οποίο διαδέχτηκε το nu για μένα δεν έφερε τίποτα καινούριο στη μουσική, αφού πρόκειται για επιμεταλλομένο Punk και ακόμα περισσότερο δεν έφερε καμία επανάσταση, αφού όσο οι εταιρείες στα 80’s προωθούσαν τους ποζεράδες και τους thrashers (ναι, ότι και να λέτε ακι αυτό γινόταν), αλλο τόσο προωθούν κι αυτά τα ιδιώματα. Επανάσταση και πολυεθνικές δεν συμβαδίζουν…

Δε συγκρίνω τον Άγιο Θυμό με το Σκότωσε Τους Όλους, απλά εμένα μου αρέσει περισσότερο, τώρα κάποιοι άλλοι προτιμούν το ΣΤΟ από το ΑΘ. :smiley:

Και όχι, ότι έχουν βγάλει οι Metallica δεν είναι κορυφαίο… Κομμάτια σαν The Frayed Ends Of Sanity, The Shortest Straw, Where The Wild Things Are, Better Than You είναι βαρετά! :smiley: Αλλά το St. Anger είναι κορυφαίο!

Και μην ξεχνάτε πως ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ναιιιι γουστάρω 8)

Οι Metallica δεν έχουν κάτσει να γράψουν καλή μουσική από το '95! Το ReLoad ήταν ότι απέμεινε και δε μπήκε στο Load ενώ ο Άγιος Θυμός ήταν απλά άγρια ριφφς και θυμωμένοι/επιθετικοί στίχοι για την εκτόνωση θυμού που ήθελαν να κάνουν οι Μεταλλικα. Τώρα για το νέο album θα δουλέψουν ξανά κανονικά μετά από 10 χρόνια! Ο James έχει γράψει κάτι δολοφονικά ριφφς σύμφωνα με τον Rob, CAN’T WAIT! Δε νομίζω να’ναι καλύτερο από το Ride The Lightning αλλά ποτέ δε ξέρει κανείς! 8)

ΥΓ: Άμα ο σκύλος που είναι φαν του Beethoven ακούσει τον Άγιο Θυμό θα θυμώσει με τον ιδιοκτήτη του που του προσέφερε φαγητό με κάτι τέτοιο! Οι σκύλοι ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ την Κλασσική μουσική και τον Beethoven, παθαίνουν κρίση με τα ΠΟΛΥ ΑΓΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ σαν αυτά του St. Anger :twisted:

St. Anger rulez!
Ride The Lightning RUUUUULEZ! 8)[/quote]

Αντε τωρα να αποδειξεις οτι ο γαιδαρος δεν πεταει…Ουφ…!!!

john_vla , είσαι πολύ ΓΑΜΑΤΟ άτομο :lol:

Quiz … πόσες φορές ανάφερε ο John_Vla τη λέξη ΓΑΜΑΤΟ-Σ

αυτός που θα το βρει … και καταφέρει να μετρήσει σωστά θα κερδίσει ένα ΓΑΜΑΤΟ γαιδούρι που πετάει … :roll:

xaxaxax Gamato!!!
The Frayed Ends Of Sanity, kai to The Shortest Straw vareta???kai to St.Anger gamato??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Λοιπον τερμα η λεξη “γαματο”, θα πλουτισουμε το λεξιλογιο και θα χρησιμοποιουμε τη λεξη “γαμιστερο” ετσι για ποικιλια.

Yup είναι βαρετά… Βέβαια έχουν καλά σημεία, το The Shortest Straw έχει ωραίο ριφφ και σόλο, το ίδιο και το Frayed Ends που έχει και το γαμάτο “οεεε οο ιι οοοο” στην αρχή αλλά κάτι το βαρετό έχουν πάνω τους. :stuck_out_tongue: Πάντως το υπόλοιπο …And Justice For All γαμάει, όλα τα κομμάτια!

Άγγελε στα μαύρα, thank ya that you find me “fuckato” :twisted:

Άγγελε στα μαύρα, thank ya that you find me “fuckato” :twisted:[/quote]

Eίσαι Γ Α Μ Ι Σ Τ Ε Ρ Ο Σ

Ειμαστε ολοι πολυ ΓΑΜΑΤΟΙ και γραφουμε σε ενα ΓΑΜΑΤΟ forum για ΓΑΜΑΤΗ μουσικη και…Γαμησετα…
Α!!και το St.Anger ΓΑΜΑΕΙ… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολύ μαμήσι πέφτει+δεν αντέχω… :lol:

Σκάσε μικρό γαμώ τιον πατερά σου …χ αχ αχ αχαχαχ :lol:

Πολύ μαμήσι πέφτει+δεν αντέχω… :lol:[/quote]

Τσαμπα η διαπαιδαγωγηση…

Πρόσεξε κανείς ότι το θέμα είναι στα δημοψηφίσματα??? :evil:

Τεσπά, μεγάλες πατάτες μόνο μεγάλες μπάντες μπορούν να κάνουν…Αλλά κάτι ηλίθια cd έχουν βγάλει πολλοί!!!

Σκεφτόμουν να το γράψω αλλού αλλά δεν αξίζει για νέο θέμα: έχει ακούσει κανείς “το πλοκάμι του καρχαρία”? 'Έλληνες είναι με καλές κιθάρες και ηλίθιους στίχους… :stuck_out_tongue: Αυτό μάλιστα!Είναι πατάτα!!!

''Τα πλοκαμια…" δεν ειναι group αλλα ενας τυπος που ολα τα γραφει μονος του σε ενα pc.Παιζει εκεινος κιθαρες και μπασο και τα τυμπανα ειναι progmamming.Ο τυπος σατιριζει απλα διαφορα group και ειδη μουσικης απο σκυλαδικα μεχρι και mathcore(!) ή οπως αλλιως το λενε αυτο,και το κανει μια χαρα.Εχει βγαλει 3 cd.
Δεν μπορουμε να τον κρινουμε οπως μια κανονικη μπαντα.Οτι κανει το κανει για να βγαζει γελιο και για κανενα αλλο λογο.Αρα απλα τον ακουει καποιος για χαβαλε και οχι για headbanging…