Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

το schrute hoodie επος,το dundie award και το trivia επισης :nerd_face:

1 Like

Δεν ξερω για σας εκει που μενετε(οπου μενετε) αλλα εδω στην Ναυπακτο μας ταρακουνησε για τα καλα!

Εδω δεν αισθανθηκα τιποτα

2 Likes

Αναίσθητε…

3 Likes

Καλά αυτός ξέφυγε εντελώς πλέον. Πάει το έχασε, ανίατη βλάβη :joy:

2 Likes

Είδα όλη τη συνέντευξη το μεσημέρι. Φουλ κομπλέ, με τα σπασμένα γυαλιά και τα όλα του. Άκρως ενδιαφέρον το σημείο που αναφέρει ότι χρωστάει σε όποιον μιλάει Ελληνικά, χωρίς να “βαρυστομαχιάζει” κιόλας, καθώς “Έλα, μωρέ, ο μισός πλανήτης χρωστάει”. Όταν, βέβαια, έπεφταν τα φράγκα με τη σέσουλα και “πεταγόταν” να δει F1 (dolce vita, pun intended), ήταν όλα καλά. Ζεν του πέους και τα μυαλά στα κάγκελα!

1 Like

@pantelis79, έχει μάθει τίποτα για τα εξ’Αγγλίας πακέτα που έρχονται Ελλάδα από 1/1/21?

Όταν είχα μιλήσει με το ταχυδρομείο για ένα μεγάλο που περίμενα, μου είχαν πει ότι είχαν εντολή πως ό,τι τους έρθει με ημερομηνία αποστολής μέχρι και 31/12 (άσχετα πότε θα έρθει σε αυτούς), δε θα περάσει από τελωνείο. Από 1/1 και μετά, δεν είχαν κάποια οδηγία, οπότε δεν ήξερε να μου πει. Τώρα που υπάρχει περίπτωση να πάρω κάτι από Αγγλία, το ψάχνω. Αν μάθω, θα ποστάρω.

Απόπου παραγγέλνω από Αγγλία έχουν αυξήσει μεταφορικά, λένε ότι εκτελωνίζεται & υπάρχει μια διαδικασία με δηλώσεις σε σχέση με το πόσα προϊόντα παίρνεις. + Κάποιες εταιρίες πάγωσαν τις αποστολές μέχρι να βγει άκρη. Όλα αυτά στον κόσμο των καλλυντικών βέβαια, δεν ξέρω για κάτι άλλο. ;p

Χωρις να παιρνω και ορκο αλλα μηπως εχει να κανει με το Brexit?

Όχι να πάρεις, προφανώς

2 Likes

To bookdepository στέλνει και πάλι πάντως, με μεγαλύτερη καθυστέρηση (λέει)

μια παραγγελια που εχω απο amazon uk παντως ειναι κολλημενη στο Preparing for Dispatch, απο 5/1…

Γιατί .co.uk και όχι .de ?

Γιατί ένα κάστρο playmobil είναι στην περιοχή Staufenberg από τις 10/12/2020 μη γαμήσω!! :rage:

γιατι εκει εβγαινε πιο οικονομικα…

1 Like

Από Γερμανία έστειλαν ένα cd στις 11/12 και ήρθε 18/1.

Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα κάτι tshirts, πάλι από Γερμανία, τα έστειλαν Πέμπτη, ήρθαν σήμερα :man_shrugging:

2 Likes

Από αρχές Δεκεμβρίου περιμένω κάτι cd από Αγγλία, κάτι πράγματα για το αυτοκίνητο από Τσεχία, και φυσικά… κάτι ξεχασμένα -ευτυχως μικρής αξίας- untracked από Ali. :worried:
Εντάξει μωρέ. Ας μην είμεθα παράλογοι. Δεν είναι άλλωστε ότι φταίνε τα ΕΛΤΑ και οι Ελληνικές αρχές!!

Ρε παιδες τι παραγγελνετε απο Αγγλια, εδω τους παιρνουν τα σαντουιτς στο τελωνειο, λες και δε διαβαζετε τι γινεται.

Ποσα αρθρα υπαρχουν για τις ακραιες εξτρα χρεωσεις.

Φιλος ειχε παραγγειλει Πλακ Φραιντει και ηρθε σημερα.