Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 1)

Εγώ! Έκανα τη δεύτερη δόση Pfizer στις 4/5 και παρότι αισθάνομαι γενικότερα υπνηλία και κόπωση, με το εμβόλιο δεν ένιωσα καμία επιβάρυνση ή αλλαγή. Ούτε καν πόνο στο μπράτσο είχα, όπως μετά την πρώτη δόση. Πολύ ανώδυνη εμπειρία.

9 Likes

Χθες πρωτη δοση Pfizer αλλα ακομα εχω μια μικρη ενοχληση στο μπρατσο
Πιστευω αυριο θα εχει φυγει τελειως

9 Likes

Πω, μου τα εχει πρηξει η Ελληνικη Κυβερνηση με τα emails και τα SMS για το ραντεβου του εμβολιου εδω και λιγες μερες, μη σπαμαρετε ρε τραγοελαφικοι, σηκωνομαι, φτιαχνω καφεδακι, τσιμπαω κατι και σας ερχομαι :stuck_out_tongue:

8 Likes

Ακριβως τα ιδια και εγω, εκτος απο λιγο κουραση και μια ενοχληση στο χερι ολα καλα.

1 Like

Εγω παντως με ενα μπουκαλι κρασι που ηπια χτες, υπνηλια νιωθω ηδη απο πριν κανω το εμβολιο :joy:

9 Likes

Τα λέμε, τα γράφουμε. Αλλά δεν τα διαβάζετε. Τι να σας κάνω;

Συμπληρωματικά, έκανα το δεύτερο εμβόλιο πριν δύο Σάββατα. Την Παρασκευή βγήκα και ήπια τρία μπυρόνια για να πάει καλά η φάση. Κάτι δέκατα έκανα την Κυριακή, ήπια ένα ντεπόν και δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανά. Πιείτε άφοβα μπύρες, όλα καλά θα πάνε.

5 Likes

Πάντως εγώ δεν έχω τίποτα σοβαρές παρενέργειες. Ένα ελαφρύ αίσθημα κόπωσης χτες, μια μικρή ενόχληση στο χέρι σήμερα. Τίποτα ιδιαίτερο. Θα πάμε για μπύρες και μπαλίτσα αργότερα (να δούμε ε :stuck_out_tongue:). Ή για καμιά Diet Coke, θα δούμε.

1 Like

Ουτε να το σκεφτεσαι. Ειμαι με CR7, οχι με Πογκμπα.

Επισης ψηνομαι σιγα σιγα και για κανονικη μπαλα, αυτη οπου ξεχωριζουν οι ανδρες. Οχι τη μαϊμου που δειχνει η τηλεοραση αυτες τις μερες. Αλλα με τετοια ζεστη, κανω κοκοκο και περιμενω.

1 Like

Κοντεύουμε να κλείσουμε μήνα εμείς ρε, ήδη έχουμε περάσει και τους πρώτους αφόρητους πόνους μετά το ξεκίνημα :joy:

1 Like

το ξερω οτι αυτο το αστειο ειναι χιλιοπαιγμενο αλλα χθες εκανα την πρωτη δοση εμβολιου και σημερα ηταν η πρωτη φορα που εκανα βιντεοκληση με φιλο στο Λονδινο και δεν κολλησε καθολου.
Διαβαστε το οπως θελετε…

1 Like

Για πείτε καμιά πρόταση για διακοπές-ανελέητο άραγμα σε camping στις Κυκλάδες για κανά 10ημερο μετά το δεκαπενταύγουστο. Αμοργός, Ανάφη, Σίφνος είναι τα επικρατέστερα ως τώρα ίσως και Αντίπαρος αλλά δεν έχει ωραία παραλία έξω απ’το camping εκεί

Η Αμοργός ΠΡΕΠΕΙ να είναι τέλειο νησί. :+1: Έχω να πάω σε νησί από το 2010 (Λευκάδα).

Summary

Μη γαμήσω τίποτα.

3 Likes

Ναι είναι, η φάση είναι άψογη αλλά επιβάλλεται αμάξι. Κι εγώ έχω να παω διακοπές σε νησί απ’το 17 που πήγα…στην Αμοργό :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ικαρία? Just sayin’.

Λένε ότι είναι ωραίο νησί και με ωραίες παραλίες, λογικά και εύκολα προσβάσιμο.

1 Like

Ελα Ροδο σε καμια 2 βδομαδες που θα παω κι εγω για απειρες φιλοσοφικες κουβεντες και να κοιταμε τα αστερια με τα κοριτσια μας!

2 Likes

Πήγαινε, έχει ωραίο φαγητό.

edit: Χώρια οι ρομαντικές προτάσεις από @QuintomScenario.

1 Like

Ωραιο ειναι αλλα μαλλον δεν εχεις παει ικαρια

1 Like

Δεν έχω πάει. Δεν είναι εύκολα προσβάσιμο με αυτοκίνητο, ε;

Μεγαλες διαδρομες με στροφες σε βουνα. Αν δεν εχεις συνηθισει θα σε ενοχλησει.

2 Likes

Ικαρία είχε πέσει στο τραπέζι, αλλά δεν υπάρχει οργανωμένο κάμπινγκ και από πέρσι κυνηγάνε το ελεύθερο

Δε με αφήνει το κράτος να ταξιδέψω τότε αν και θα είμαι εμβολιασμενος :confused:

Έκλεισε 8 μερουλες Αμοργό :tada: :tada: :tada:

2 Likes