Σουβλάκι. Πως το λέτε;

Πάλι καλά που στην Ελλάδα έχουμε τα αυθεντικά σουβλάκια. Μια φορά που ήμουν Γερμανία πέτυχα στην Φρανκφούρτη ένα μαγαζάκι που έγραφε Greek Souvlaki μπούκαρα μέσα (αν και με προηδοποίησαν ότι ήταν Τουρκικο) και μόλις ήρθε η παραγγελία ήταν ένα έκτρωμα:

Η πίτα αντικαταστάθηκε από ψωμί για burger,
το τζατζίκι αντικαταστάθηκε από κέτσαπ
το κρεμμύδι αντικαταστάθηκε από λάχανο
και το κρέας βοδινό.

Δεν υπάρχει χειρότερο σουβλάκι. (Αυτά πρέπει να τρώνε και στην Τουρκία!)
:-& :-& :-&

Τοε αυτο ειναι σαντουιτς δεν ειναι σουβλακι! Τι κοινο εχει με το σουβλακι? Ντοματα και πατατες??

Έλα ντε? Μονο πατάτες ήταν το κοινό και το ονόμαζαν τρομάρα τους και greek souvlaki. Τι να έκανα όμως πεινούσα και το έφαγα. Άλλη μέρα θα πω και την ιστορία που παρήγγειλα πίτσα χωρίς να καταλαβαίνω τα συστατικά και αντί για κέτσαπ βάλανε πολτό από φασόλια και αρακά. Οπώς ήρθε, έφυγε… :-#

Αυτο ηταν αποπειρα δολοφονιας, σιγουρα καποιος ηθελε να σε ξεκανει!

Στη Στουτγκαρδη παντως το σουβλακι βιαζει το πλανητικο συστημα του Σειριου.Και απο Ελληνες παρακαλω

Μονο με γυρο και συγκεκριμενα με γυρο κοτοπουλο με σος…απλα κορυφη

επιτέλους ακούστηκε η αλήθεια!

Με γύρο… εννοείται!!!

Ασυστωλα ψευδη!!!

Λοιπόν,εγώ σουβλάκι ξέρω ότι λέγεται το καλαμάκι.Τουτέστιν πίτα με σουβλάκι =πίτα με καλαμάκι.Απλά στην Αθήνα ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο να το λέει.Οπότε πίτα να είναι…και αφηστε όλα τα άλλα… 8)

Χτυπησα αποψε ενα πιτα καλαμακι απο ολα και στανιαρα!!!

YΓ: Που χαθηκες ρε Davidian???

θελω κι εγώ σουβλάκι… :cry:
ξερει κανένας σουβλατζίδικό με international delivery? :lol: :lol:

Ξέρω ένα αλλά δε θα σου το πω γιατί βάζει μαρούλι και καρότο μέσα στο “από όλα” και δε θέλω να του κάνω διαφήμιση… :? :? 8O :? :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
ασε τότε φτίαχνω και μόνη μου αμα είναι έτσι… :roll:

Ayto tha elega kai egw! Record:17 komatia pizza alla exw ena filo pou efage 21 opote tin na pw…

Wx nai, kai 'gw re gmt! Kai exw kai mia peina twra…

“τσάκα ρε Αντρέα 2 από το γνωστό”

αυριο το μεσημέρι τρώω σουβλάκια(απουσία μαμάς)… από τώρα το σκέφτομαι και πεινάω…

O Ανδρεας εφυγε…παλι τα ιδια θα λεμε? Ζητα σουβλακι απο αυτους που εχουν μεινει… :roll: :roll: :roll:

Υπαρχει ακομα Αντρεας εδω, ο ironboy -7 .Μονο που δουλευει στα Goody’s και οχι σε σουβλατζιδικο.