Σουβλάκι. Πως το λέτε;

την περίπτωση να είναι ο σουβλατζής στη γειτονιά μου ο Αντρέας την αποκλείουμε?? :o

πωωωω…τι απόλαυση όταν το λες αυτό…

ή όταν λες το:

“τι λέει, καλά; πιάσε δύο από το ‘συνηθισμένο’…”

αν και η δική σου ατάκα είναι πιο μορτικη και το ξεπερνα…

όχι και μόρτης ρε! ακούω scorpions,είμαι στο fan club,αδερφάρα του κερατά είμαι ρε…

A bravo! Dikia mas eisai kale?? :lol:

καλα καθε ποτε τρως σουβλακια??. εγω σε καθημερινη βαση. αντε καμια φορα να περασει μια μερα χωρις να φαω. πριν λιγο να καταλαβεις εφαγα.
καλα, το καλοκαιρι γαμησε τα. 3 την ημέρα και αν περναγε μερα χωρις να φαω ζαλιζομουνα

Καλα το καλοκαιρι του δωσαμε και καταλαβε στα σουβλακια, ειδικα με το μουντιαλ!
Με τετοια καταναλωση που εκανα αδυνατισα!!!

Χτύπησα έναν γύρο γιαουρτλού πριν λίγο και εχω ταβανιάσει… 8)

Πωπω, αυτά είναι…

Τί είναι αυτό ρε παιδιά;;;

8O 8O :roll: :roll:

Γύρος γιαουρτλού.

:roll:

καλα καθε ποτε τρως σουβλακια??. εγω σε καθημερινη βαση. αντε καμια φορα να περασει μια μερα χωρις να φαω. πριν λιγο να καταλαβεις εφαγα.
καλα, το καλοκαιρι γαμησε τα. 3 την ημέρα και αν περναγε μερα χωρις να φαω ζαλιζομουνα[/quote]

παλιά χτύπαγα 1 μετά το σχολείο αλλά ξέκοψα με την παρέα των ‘‘καρχαριομάχων’’ και τώρα το ρίχνουμε στις σοκολάτες… κι έτσι το σουβλάκι είναι γλυκιά ανάμνηση εκτός απροοπτού… επίσης το καλοκαίρι δεν μπορώ να φάω σουβλακια μες τη ζέστη… γενικά το καλοκαίρι δεν μπορώ να φάω τίποτα κι έτσι τρέφομαι κυρίως με vanilla cream…

(η μεσογειακή-ισορροπημένη δίαιτα των νέων σήμερα)

Τί είναι αυτό ρε παιδιά;;;

8O 8O :roll: :roll:[/quote]

τουρκοειδεις μικρασιατικη συνταγη γυρου με γιαουρτι, σαλτσες και τα συναφη…

Mε καλαμακι ρε παιδια! :smiley: :respect:

Ένα με καλαμάκι απ’ όλα.

Ενα γυρο απ’ ολα διπιτο!

Δεν σου φτανει το ενα ρε χοντρε??

Εσεις οι Αθηναιοι δεν ξερετε απο κανονικο παραδοσιακο σουβλακι.Ολο κατι παππουδες και μαλακιες εχετε.Ασε που ειναι ολα πανακριβα εν συγκρισει με τις τιμες στην επαρχια. :wink:

Νομιζω οτι λεγεται σουβλακι με καλαμακι αλλα εγω το λεω και με γυρο γιατι μου αρεσει καλυτερα ετσι…:stuck_out_tongue: :smiley:

Πίτα με σουβλάκι το λέμε στην Τρίπολη!!!

Αν πας σε ενα γυραδικο/ψησταρια στην Αθηνα και πεις το κλασσικο που λενε στη θεσσαλονικη "ενα γυρο πιτα απολα με χτυπητη ", τι θα σου δωσουν? Πολυ χαζη αυτη η ονομασια…ακου “καλαμακι” το σουβλακι…anyway, σημασια εχει να το τρως και να σκας.:stuck_out_tongue: