Σουβλάκι. Πως το λέτε;

Φαι να ειναι κι οτι να 'ναι…

Οχι. Εσενα; :stuck_out_tongue:

Δίνω παραγγελία : “Ένα σουβλάκι σε πίτα με κρεμμύδι, τζατζίκι, ντομάτα, χωρίς πατάτα”. Όταν βρεθώ στην Αθήνα όμως στην συγκεκριμένη παραγγελία αντικαθιστώ τη λέξη “Σουβλάκι” με “καλαμάκι”.:stuck_out_tongue:

Νηστευεις την πατατα…:smiley: :stuck_out_tongue:

φακες rules ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
εγω παντος θα εβαζα αλλο ερωτημα στο φιλο σου angmar …
αμα σου πει παμε για σουβλακια και παρει πιτα-γυρο μετα τι θα σου λεει οεο??:-k :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χμου, το σουβλακι(βλ. πιτα με γυρο) εδω κανει 1,70 κι εκει οκ ειναι μεγαλυτερο και τιγκα δεν αντιλεγω αλλα εχει 2,60 ξερω γω. Αρα δεν βλεπω διαφορα στις τιμες.

Λαθος!Μια κανονικη σε μεγεθος πιτα στην Αθηνα κανει 1,70 αλλα εδω μια πιτα ιση η λιγο μεγαλυτερη κανει το πολυ 1,30 και ειναι σαφως πιο γευστικες απο τις δικες σας… :wink:

Δεν εχω βρει πουθενα σουβλακι που να κανει 1,30. :-s Εκτος κι αν μιλαμε για σκετες πιτες.:stuck_out_tongue:

Νομίζω στα χωριά είναι ελαφρώς πιο φτηνά από την Αθήνα… :-k

Ε αν μιλαμε για χωριο οκ…δεν ξερω…αλλα για επαρχιακες πολεις που τα μπουκωνουν στην πατατα και γινονται χορταστικα νομιζω εχουν πανω απο 2 ευρω.

Στη Σκοπελο στη Γλωσσα το ειχανε 2,50. !!!

:vibrate: :vibrate: :bow2: :bow2: :bounce: :bounce: :bleh:

Και κατι αλλο, δεν υπαρχει σουβλακι με γυρο! Τι λετε ωρε? Ειναι ξεχωριστα, η σουβλακι θα παρεις η γυρο, …
ακους εκει “σουβλακι με γυρο”, λαθος ειναι. Ειναι σαν να βαζεις μεσα στο σαντουιτς γυρο χοιρινο η κοτοπουλο κυριως και να θες να βαλεις κ ενα σουβλακι μεσα!!#-o :?

Στη Καλαματα σου λεω ορεεεε.Τι χωριο μου λετε και σκετες πιτες.Και σας λεω το πολυ 1,30 γιατι συνηθως το βρισκω με 1,20.Θυματε κανενας πριν το ευρο ποσο καναν οι πιτες? :wink:

Ωραια ολα αυτα αλλα εδω σουβλακι =
Εγω παντως πλεον ξερω να τα ζηταω και με τους 2 τροπους…:stuck_out_tongue:

Που καταληγουμε παλι και συμφωνουμε ολοι σε αυτο? ΦΑΙ ΝΑ’ΝΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΝΑ’ΝΑΙ…:lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Κι οπως ελεγε κι ο Κωνσταντινου οταν περιεγραφε το προφιτερολ…“Δεν θελω να το μαθω, θελω να το φαω”.:stuck_out_tongue: =P~

Στην Ξάνθη κατα μέσο όρο χρεώνουν γύρω στα 2-2.20. Παλιά κάποιος χρέωνε 1,50 αλλά ήταν λιγουλάκι λέσας. Τώρα όμως έκλεισε. Πάντως έχω ακούσει ότι στην Πελοπόννησο κάνουν πολύ μικρά σάντουιτς.

Το σουβλακι ειναι το καλαμακι.Τελοςςςςςςςς.

Το σουβλακι ειναι το καλαμακι…για τους αθηναιους κ μονο. Τελοςςςςςς. Αρεσει δεν αρεσει αυτη ειναι η αληθεια, τωρα αν καποιοι θελουν να τρωνε “καλαμακια” ας φανε…:sleep: :lol2:

Σουβλάκι εμείς λέμε αυτό:

Καλαμάκι λέμε αυτό: