Φίλιππος Πλιάτσικας

Kαι τα νευρα μας.:stuck_out_tongue:

Αει σιχτιρ πια,μου πηραν και το Senior του Dylan και το δολοφονησαν,ουστ ρε.

το όνομα πλιάτσικας είναι πλέον συνώνυμο της αμπαλοσύνης. :stuck_out_tongue:

Ο Μπλιαχτσικας ειλικρινα παιζει να ειναι πιο ξενερωτος τραγουδιαρης κι απο το Χατζηγιαννη.Δεν μπορω να αποφασισω ακομα.Η σολο καριερα του ακομα χειροτερη απο τους πυξ λαξ.Γνωμη μου παντα.

Συμφωνω, αλλα ας μην ισοπεδωσουμε και την πορεια των πυξ-λαξ γιατι ξεπουληθηκε ο πλιατσικας!

Κάποτε τον σεβόμουν όπως ακόμα σέβομαι τη δουλειά του με τους Πυξ-Λαξ και όσα έδωσαν στην ελληνική σκηνή,αλλα τελευταία τό’χει ξεφτιλίσει.Ακολουθεί τη μόδα,κάνει αχρείαστες μεταφράσεις (και όχι διασκευές)τραγουδιών,βλέπε Say Something-Πές Κάτι και μετά απαυτά είχε το θράσος να κράξει σε πρόσφατη συνέντευξη την Αγγλόφωνη Ελληνική σκηνή,λέγοντας οτι “δεν είναι δά και καμιά επανάσταση να τραγουδάς στη γλώσσα μιας μεγάλης αυτοκρατορίας σαν πειθαρχημένο παπαγαλάκι”,ενώ λίγο πιο πρίν,σαν δήλωση σταθερού χαρακτήρα και στύλ,όταν τον ρώτησαν αν θα κυκλοφορήσει δουλειά του στα Αγγλικά είπε οτι ίσως,αν και έκανε κάποια κομμάτια του στα Αγγλικά,όμως η προφορά του λέει δέ βελτιώθηκε ούτε κατα αυτή τη διαδικασία κλείνοντας με τη φράση “έτσι είμαι εγώ”!Θράσος,βλακεία,ή άγνοια?Μετά απο αυτή τη συνέντευξη πραγματικά έπεσε εντελώς στα μάτια μου.Τελικά είναι όσα έκραζε.

ρε παιδια ο πλιατσικας ειναι πιο ποπ και απο την μαντονα.Μου την σπαει που εχει αυτο το στυλακι (μακρυ μαλλι,κιθαρα κλπ) για να εχει ενα πιο ροκ image αλλα τα τραγουδια του ειναι πιο light και απο γιαουρτι 0% και οι στιχοι του ολο για ερωτες και τετοια.τετοιοι τυποι σαν αυτον και τον χατζηγιαννη μονο στο Ελλαντα θα μπορουσαν να κανουν καριερα.Οπως λεει και ο τρισμεγιστος Αλεφαντος ΑΠΕΛΑΣΗ!

Επος επος! Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :lol:

:lol::lol::lol:

Και ξανά :lol::lol::lol:

Α,ξέχασα!Στην ίδια συνέντευξη έλεγε οτι όντως λείπει ο καλός Ελληνικός στίχος και οτι ο κόσμος θέλει τον κοινωνικό στίχο και το κατάλαβε λέει απτην απήχηση του 'Αν θα μπορούσα τον κόσμο θα άλλαζα"(αυτό που δε μας λέει βέβαια είναι οτι κατάλαβε και είδε οτι πουλάει αυτό πρίν κάνει το κομμάτι και γι’αυτό το γύρισε εν μέρει απο Αγαπούλης σε σύγχρονο Έλληνα επαναστάτη) ,αλλα αυτό που κάνουμε οι Έλληνες λέει είναι ξενολιγούρα γιατί και ο ξένος στίχος δεν είναι καλύτερος και έφερε σαν παράδειγμα το ρεφραίν του you’re beautiful του james blunt και λέει οτι αν τό’κανε αυτό Έλληνας θά’τρωγε ντομάτες.ΣΥΝΕΛΘΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ!Αυτό ακριβώς κάνει και ο ίδιος αλλα και όλα τα σύγχρονα ελληνικά σουξέ!Δεν είδα τον Πετρέλη,το Μακρόπουλο,τον Καρρά και όλους τους άλλους να τρώνε γιαούρτια!Να μην αναφέρω πόσο ποιοτικός ξένος στίχος υπάρχει,είναι περριτό!Απ’την άλλη,αν οι μόνες αγγλικές λέξεις που ξέρεις είναι you,are και beautiful πού να το καταλάβεις…
Σας παρακαλώ όποιος έχει ελεύθερο χρόνο να πάει να τον μαζέψει!

το μεσημερι ειδα σε τοπικο καναλι τον ακατανομαστο να δινει συνεντευξη και να δηλωνει χωρις ντροπη οτι θα συνεργαζοταν με ζηνα και κοκκινου.Μα τοσο πουλημενος πια;

Πλάκα κάνεις;;;;;

Σβήνω αμέσως όλα τα mp3 του pliatsika που έχω.

να μην ξαναπιασω κιθαρα!

Μιζέριααααααααα

φιξντ:wink:

γιατι δεν μαζευουμε υπογραφες να τον στειλουμε στην χωρα τον μαο μαο;ρε οι αρχαιοι αθηναιοι ηξεραν τι εκαναν με τον εξωστρακισμο ρε.Ξερετε ποσους πλιατσικες και ποσους χατζηγιαννηδες θα ειχαν στειλει στον αγυριστο;

Πείτε με ότι θέλετε, αλλά εγώ όλους αυτούς τους κατισανροκκαιδενξερωγωτιάλλο, μίζερους θλιμμένους, γλυκοεπαναστάτες, κοινωνικά ανήσυχους, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΩ

τι σας πειραζουν, εξω απο το σπιτι σας παιζουν και σας σπανε τα νευρα?

με πειραζουν που ειναι fake ρε πουστη μου.Ποπ η μαντονα ποπ και ο ακατανομαστος αλλα τουλαχιστον η μαντονα δεν την ειδε ποτε εντεχνη ή εναλλακτικια.Απο την αρχη το εδειξε οτι ειναι ενα τσουλακι που τραγουδαει ευπεπτα και ευκολομνημονευτα τραγουδακια.Ομως ο ακατανομαστος την ειδε επαναστατης τρομαρα του.