Κινηματογραφικό βαριέμαι

Θέλει κανείς να πάει να δει το jeanne dielman σήμερα στο άστορ στις 6 παρά 15 ;;; Έχω εισιτήριο αλλά δεν το προλαβαίνω δυστυχώς κ είπα μήπως ενδιαφέρεται κανείς να του το δώκω.

Και το ποσταρεις σε τοπικ που στον τιτλο εχει τη λεξη “βαριεμαι” :stuck_out_tongue:;

Περα απο την πλακα, εμενα αυτο ακριβως μου συμβαινει.

3 Likes

Μα είναι γνωστό ότι εδώ το βαριέμαι σημαίνει γράψτε ό,τι να ναι ;p κ επίσης πού να το βάλω, στις αγγελίες? Άσε που δεν είναι και χαρντκοπυ!!

1 Like

Οκ δεν ήξερα πού να το βάλω αλλά αι κεντ γκετ οβερ ιτ

Summary

πρώτα πόσταρε η σαρα, μετά έγινε αυτό, μετά έκανε στόρυ με λεζάντα πώς θα μπορούσα να σε ξεχάσω :melting_face: :melting_face: :melting_face:

Δεν περίμενα να το πω, λόγω της γενικότερης φιλοσοφίας του site, αλλά τίμιο το παρακάτω κειμενάκι:

Χωρίς να έχω δει CII και CIII, παραθέτω ως ακολούθως, και όποιος κατάλαβε-κατάλαβε:

Ώριμη κατάταξη

Rocky

Creed

Rocky Balboa

Rocky II

Rocky III

Rocky IV

Rocky V

Κατάταξη της καρδιάς, πλήρως απενοχοποιημένη (ή πλήρως ενοχική, όπως το πάρει κανείς)

Rocky

Rocky IV

Rocky II

Creed

Rocky III

Rocky Balboa

Rocky V

6 Likes

Δεν έχω δει κανένα Creed αλλά δεν έχω και τεράστια επιθυμία μπορώ να πω.

Όσον αφορά τα Ρόκι…

  1. Rocky - εξαιρετικό
  2. Rocky 4 - if he dies he dies
  3. Rocky 2 - η πρώτη νίκη
  4. Rocky 3 - πολύ καλό you fools
  5. Rocky Balboa - πολύ καλό
  6. Rocky 5 - σκουπίδι

Πανομοιότυπη κατάταξη με την δική σου @The_Black_League . Την απενεχοποιημενη εννοώ, δεν μετράω καν την ώριμη :stuck_out_tongue_closed_eyes:

3 Likes

ντάξ, και οι υπόλοιποι, δεν παίζει να ήταν πολύ μεγαλύτεροι.

Τα σάρωσε όλα τα Όσκαρ το Everywhere Everything.

Δίκαιο λέω εγώ. Μάλλον η καλύτερη ταινία που είδα φέτος. Εξαιρετικό βασικά.

1 Like

Ο Έλληνας μεταφραστής κέντησε, με το quote από κυρ-Νίκο Αλέφαντο :smile:

3 Likes

Κυριακή με μουσικές, προβολές, υπογραφές για να μείνουν ανοικτά τα Ideal/Astor/Ίριδα και εννοείται κουβεντούλα και πηγαδάκια - όποιος έρθει θα τα πούμε εκεί (μετά τις 21.00 εγώ, λόγω μπιστήγματος νωρίτερα).
Πρόγραμμα ταινιών στο κάτω μέρος της αφίσας, γενικά όποιος θέλει να στηρίξει είναι μια καλή στιγμή να το κάνει, γιατί δυστυχώς -αν και δεν έχει καταλήξει ακόμα τίποτα, ούτε έχει προαποφασιστεί κάτι- η κατάσταση γίνεται ολοένα και πιο δύσκολη.,

7 Likes

Σίγουρα θα τιμήσω και εγω αλλα λογικα aftersun που ειναι στις 6 καθως πιο μετα δεν μπορω…

1 Like

φοβερή επιλογή, μακάρι να προλάβαινα να το ξαναδώ.
πρέπει να ρεφάρω στο κινηματογραφικό τόπικ κάποια στιγμή, που το έχω παραμελήσει γιατί δεν προλαβαίνω αλλά στο Aftersun, πραγματικά επί 1 ώρα και κάτι δεν ήμουν 100% σίγουρος για αυτό που έβλεπα και μπαπ, λίγο πριν το φινάλε και σε μια φα-ντα-στι-κή μέσα στην απλότητα και αμεσότητά της σκηνή, συνειδητοποιώ ότι έχω αρχίσει να δακρύζω… φοβερή ταινία που μπαίνει κάτω από το πετσί σου - φοβερό ντεμπούτο, ίσως γράψω μαζί με μερικές άλλες κάτιτις the following days!

3 Likes

Λοιπόν attention si vu ple, λόγω Covid (γτχμ) παίζουν έως 4 τικέτα για σήμερα 21.30 στο Ideal και σε 4k ψηφιακά επεξεργασμένη κόπια προβολή του Raging Bull του Martin Scorsese στα πλαίσια των Νυκτών Πρεμιέρας

όποιος θέλει να πάει ας με pm-άρει και τα βρίσκουμε, για να μην πάνε χαμένα

1 Like

Μας έβγαλες λίγο τα μάτια όπως έγραψες το s’il vous plaît, με το… μπαρδόν δηλαδή!!! :stuck_out_tongue:

2 Likes

έχεις δίκιο και ντρέπομαι για την όποια γαλλική μόρφωση έχει απομείνει μέσα μου :stuck_out_tongue: αλλά ενίοτε σκέφτομαι βιαστικά γαλλικά → πληκτρολογώ ακόμα πιο βιαστικά ελληνικά → όλα αυτά σε επίπεδο msn αδιαφορίας για ορθογραφικούς/συντακτικούς κανόνες :stuck_out_tongue:

1 Like

περαστικά μωρή τρέλλα

1 Like

θενκς ρεϊ, covid πρώτη φορά στα λελε, έλεος :triumph:

1 Like

John Snow made in Greece

ελάχιστο post, pacing, μικρά dof, για ταινία και κάτι που δεν το προσέχουν ποτέ. 1821, λογικά θα ήταν μες τι μπίχλα. εδω μου είναι όλοι, με κατάλευκες φουστανέλες, φρεσκοπλυμένοι κτλ. ουτε εκδρομή να πηγαίνουν