Κινηματογραφικό βαριέμαι

φρέσκα πράγματα το 18. σαν το μαλλί της curtis :stuck_out_tongue:
η ιστορία θα είναι συνέχεια μετά το Halloween 2 λέει.

https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21731236_10155730471492258_272954296429655065_n.jpg?oh=4b2f8f57c0a278a86ab63763c3922800&oe=5A464FAE

1 Like

40 χρονια πέρασαν

Χρήμα, χρήμα παντού, και νεκρούς θ’αναστήσουν για remakes, sequels και δεν συμμαζεύεται.

1 Like

Gremlins 2. Πρώτη μου ταινία στο σινεμά. Gizmo να γίνεται rambo κι έτσι.

1 Like

πο κωλόγερος :stuck_out_tongue:

1 Like

gremlins, Halloween , terminator με Linda Hamilton και Arnold… φρεσκαδούρα λέμε…

1 Like

Η Disney αγόρασε την 20 century fox. Το deal όπως διάβασα περιλαμβάνει όλες τις ταινίες της εταιρίας. Που σημαίνει PG-13 Deadpool, Alien και εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Αν και δεν είμαι Disney hater η όλη φάση μου φαίνεται εντελώς τραγική.

1 Like

Εκλεισε το deal? Γιατι το δουλευουν καιρο τωρα…
Αυτα ειναι για εμενα τα λιγοτερα… Σκεψου Simpsons, Family Guy …etc Γενικα μια εταιρια θα κοντρολαρει τη ψυχαγωγια σε ποσα επιπεδα …
Mιλαμε για την αρχη ενος μονοπωλιακου γιγαντα που περιεχει ηδη Marvel , Star Wars, Pixar, ESPN, the Disney Channel, και ABC.
Λογικα θα δουμε και καποιο OTT service στο μελλον, τυπου Disneyflix…

Eνα που δεν ηξερα:
Fox currently also owns the rights to Episodes I, II, III, V and VI, but those are set to transfer to Disney/Lucasfilm in 2020.
Οποτε θα παιχτει 3πλη τριλογια box set.

Πριν από κανένα μισάωρο έγινε πρώτο νέο παντού αρά λογικά έκλεισε. Δεν είναι καθόλου καλό νέο και όσο το σκέφτομαι τόσο χειρότερο μου φαίνεται. Για την tv ακόμα δεν είμαι σίγουρος τι ισχύει αλλά τα κινηματογραφικά τουλάχιστον θα περάσουν στην Disney.

Πακετο πανε, παιρνουν και τα της ΤιΒι. Νομιζω μονο τα News κρατανε οι Murdochs.

H Disney δεν ειναι χαζη να PG-13ισει franchises που κανουν μπανκα ελεω του R rating τους.

Το Deadpool εβγαλε σχεδον 15x το budget της, θα ηταν τουλαχιστον ηλιθιο να περιαξουν τη συνταγη.

Τα του μονοπωλιου ειναι αλλη ιστορια, και αυτο με φοβιζει μενα περισσοτερο…

Θα με αναγκασουν να κοψω το νετφλιξ μου και να παρω τα μπογαλακια μου αλλου;

Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΤΟΡΡΕΝΤΣ ΠΑΛΙ;

καπιταλισμος και μονοπωλια, οτι καλυτερο

1 Like
1 Like

Έκλεισε τελικά? Το είχα γράψει προχτές που ακουγόταν. Στα avengers θα φύγει και θα έρθει κοσμακης δηλαδή. Αν κάνουν deadpool pg13 θα τους παρει ο διάολος.

1 Like
4 Likes

Denis Villeneuve Says Another Art-House Studio Epic “Not A Good Idea”

http://birthmoviesdeath.com/2018/02/06/denis-villeneuve-says-another-art-house-studio-epic-not-a-good-idea

Σε ελεύθερη μετάφραση, ούτε λίγο ούτε πολύ εδώ ο Βιλνεβ λέει πως η αποτυχία στα ταμεία του τελευταίου Blade Runner τον έφερε σε μια φάση που δεν μπορεί να έχει πλέον 100% καλλιτεχνική ελευθερία σε ταινίες μεγάλου προϋπολογισμού. Κάτι που σίγουρα δεν αποτελεί καθόλου καλό νέο για το νέο Dune. Δυστυχώς όσο και αν η κίνηση της Sony να δώσει 150εκ για Blade Runner και μάλιστα να το επιτρέψει να κυκλοφορήσει σε αυτή την μορφή, ήταν κίνηση που δείχνει μεγάλο θάρρος για μεγάλο studio, όλο αυτό ήταν μια ακόμα απόδειξη πως το Box Office και οι πιτσιρικάδες μέχρι 13 ετών θα καθορίζουν πλέον όλο και περισσότερο την τελική μορφή ταινιών μεγάλου budget.

1 Like
1 Like

Why tho.