Κινηματογραφικό βαριέμαι

^ Λογικά θα πεθάνει ο Σων Μπην σε λάηβ μετάδοση

4 Likes

τι ειναι αυτη η φωτο??

Κάτι τύποι απ’ το χωριό, δεν τους ξέρεις!

1 Like

εννοω οτι δεν υπηρχε στο βιντεο καπου :Ρ

trailer ειναι, την κυριακη θα δημοσιοευτει

2 Likes

Μπορεί να μην μου αρέσουν οι δημιουργίες του, όμως είναι αναμφισβήτητα πανέξυπνος και εδώ τον παραδέχομαι
(αν καταλαβαίνω καλά, παίζει με το ότι θα περιμέναμε στο τέλος να γράφει κάτι του στυλ “no violence” ή “no looting”, αλλά ΟΧΙ)

6 Likes

27 Αυγούστου.

ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΕΙΜΑΙ.

4 Likes

Πάτωμα!!

Δεν έχω δει την ταινία, ούτε καν ήξερα πως υπάρχει Dubbed Version. Τώρα δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω.

2 Likes

Γαμάει ρε το Hercules in New York, αξίζει με παρέα 110%, αγνό ανόθευτο cult…highlight όταν ο Ηρακλής βάζει στη θέση του κάτι αθλητές κλασσικού αθλητισμού

οι προφορές και οι ατάκες είναι κλάμα

‘‘Saaaank yuu’’

4 Likes
7 Likes

Singapore Sling
Δεν εχω λογια. Μπορει καποιος να με βοηθησει;

Σχετικά με αυτό που λέγαμε στο thread του Star Wars για ταυτόχρονη πρεμιέρα ταινιών στις αίθουσες και σε streaming

Ο σκηνοθέτης που με έχωσε για τα καλά στο κορεάτικο σινεμά, κυρίως με εκείνο το απίστευτο Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring

Αλλά και πολλές ακόμα εξαιρετικές ταινίες. Samaritan Girl, The Bow, 3-Iron και η τελευταία που εγώ είδα από αυτόν, το Pieta. Αξίζει να τον ανακαλύψει κανείς έστω και τώρα.

R.I.P.

6 Likes

Για όσους δεν την είδαν προχθές στην ερτ2, η μπαλάντα της τρύπιας καρδιάς υπάρχει στο yt

4 Likes

Πολύ καλημέρα.

4 Likes

Δεν ήξερα πού να το βάλω . Anyway, γλυκούλι φιλμ από νερντουλες φανς που συμμετέχουν ( ή είναι δικο τους κανάλι - δεν έχω καταλάβει ) και στο super power beatdown στο οποίο λατρεύω το cosplay τους

Πριν απο αυτό το κανάλι είχαν ξεκινήσει να φτιάχνουν ολιγόλεπτες ταινίες Μπάτμαν όπου όσο περνούν τα χρόνια ομορφαίνουν . Το κάνουν με πολύ αγάπη και ομολογώ ότι ο Μπάτμαν εδώ μου θυμίζει εκείνον των Arkham Games και γενικά πολύ ωραίος για τέτοιο είδους φιλμ με μπάτζετ από crowdfunding ( που έφτασε 75.000 δολλάρια μια και είναι αγαπητοί γενικά )

1 Like

o joker ειναι ιδιος με εκεινον τον τυπα που τραγουδουσε το φιιιαρ οφ δε νταρκ σε καποιο ριαλιτυ πριν χρονια…

2 Likes

Το πέτυχα χθες.

Every 90s Blockbuster Movie Ranked

Είναι από το Rotten Tomatoes. Έχει συνολικά 128 ταινίες με αξιολογική σειρά σύμφωνα με το tomatometer. Στην λίστα μπαίνει όποια ταινία έκανε πάνω από 100εκ εισπράξεις στο Αμερικάνικο box office μέσα στην δεκαετία.

Η σειρά δεν έχει και τόσο σημασία, προφανώς πολλές οι διαφωνίες αλλά who cares. Μου έκανε εντύπωση όμως πόσο έχουν γεράσει στα μάτια μου οι περισσότερες. Έχω δει την συντριπτική πλειοψηφία των ταινιών της λίστας αλλά με το ζόρι βγάζω μια 20αδα που να μου αρέσει πραγματικά. Τις περισσότερες έχω να τις δω από τότε. Είναι ζήτημα αν υπάρχουν 30 ταινίες από την λίστα που να είδα ξανά τα τελευταία 15-20 χρόνια. Στο μυαλό μου την είχα πολύ καλύτερη την σοδειά των εμπορικών παραγωγών στα 90s.

Κάποιες μουσικές / σκηνές είναι ιερές και δεν τις ακουμπάς / διασκευάζεις. Ποτέ:

2 Likes