Κινηματογραφικό βαριέμαι

Δεν ήξερα που να το αφήσω οπότε το ρίχνω εδώ.

3 Likes

Ο ελληνικός τίτλος του ‘Everything Everywhere All At Once’ είναι ‘Τα Πάντα Όλα’.

Αυτό είναι το ποστ.

1 Like

Peter Bogdanovich and Orson Welles
grocery shopping in Los Angeles, 1970

1 Like

Δεν θέλω να γίνομαι κακός και να θάψω ανελέητα διάφορους τύπους μόνο και μόνο επειδή έχουν διαφορετική άποψη για μια ταινία. Αλλά γεγονός παραμένει πως δεν έχω ξαναδιάβασει τόσες μαζεμένες μαλακίες σε ένα και μόνο άρθρο.

https://www.cbr.com/terminator-2-ruined-franchise/

Δείγμα πως τελικά τα διάφορα shared universe που έχουν δημιουργηθεί τα τελευταία χρόνια έχουν κάνει πολύ μεγαλύτερο κακό από ότι περίμενα.

Βέβαια για να τα λέμε και όλα, ο τύπος που το γράφει παίζει να είναι η βλαμμένος η τρολάκι. Σε άλλα άρθρα του βγάζει καλύτερη ταινία από Die Hard το… A Good Day to Die Hard!!! και καλύτερο Friday the 13th το… Jason goes to Hell!!! Δηλαδή με χαώδη διαφορά τις χειρότερες ταινίες των 2 franchise, που μέχρι σήμερα τουλάχιστον δεν νομίζω να υπήρχε άνθρωπος που δεν τις έφτυνε και τις 2.

2 Likes

Άρθρο από Scorsese για Ray Liotta, ότι καλύτερο θεωρώ μπορεί να διαβάσει ένας κινηματογραφόφιλος σήμερα…

7 Likes

Αφήνω αυτό εδώ

2 Likes

το προμοτάρω κακώς τόσο αργά, αλλά στις 9 σήμερα στο Ριβιέρα, έχει για μια και μόνο προβολή το Godfather 2… όποιος θέλει να δει μια μεγάλη ταινία (ίσως την μεγαλύτερη του νέου Αμερικανικού σινεμά των 70ς) σε μεγάλη οθόνη, ας σπεύσει (και ας ρίξει ένα hail, αν με πετύχει)

8 Likes

Ίσως και να είχες δίκιο, αν δεν είχε προηγηθεί ο Νονός ο Ι

O Νονός και το Terminator είναι οι μονες σειρές ταινίων που τα sequel είναι ίσως καλύτερα (τουλάχιστον ισάξια) με την πρώτη ταινία.

6 Likes

Ήταν εξαιρετική η προβολή χθες, σούπερ κόπια και το σινεμά γέμισε. Είχα χρόνια να το δω και έψαχνα και το rewatch τον τελευταίο καιρό, άρα το χθεσινό ήρθε και έδεσε. Ένα κομψοτέχνημα.

2 Likes

Νονός 2, Terminator 2 και Maverick!

2 Likes

I want!!

5 Likes

Που δίνουμε τα λεφτά;

1 Like

Αφήνω αυτό εδώ πέρα.

8 Likes

Είναι ο πιτσιρικάς από το “Temple of Doom” αυτός;

2 Likes

yeap!

1 Like

εννοεις ο πρωταγωνιστης της καλυτερης ταινιας του 2022

Summary

Everything Everywhere All at Once (2022) - IMDb

3 Likes

Δεν την έχω δει κι επομένως δεν έχω άποψη, αλλά απ’ ό,τι θυμάμαι υπήρχαν αμφιλεγόμενες απόψεις εδώ μέσα.

Τώρα, βέβαια, όταν έχεις παίξει στο λατρεμένο “The Goonies”, αποκτάς τον αιώνιο σεβασμό μου, ανεξαρτήτως των έσχατων δουλειών.

Hey Lady! You call him Doctor Jones, doll!

4 Likes