Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

τους αφηνουν πολυ πισω.

επισης δισκαρα.

Mayfair - Behind(1993)

Ψυχάκηδες Progsters από την Αυστρία με ψιλά φωνητικά που μου φέρνουν σε κάτι μεταξύ τις παράνοιας του Dane εποχής Refuge Denied και του Midnight στα πιο ψυχάκικα του(βλέπε Lost Reflection φάση). Δεν κατηγοριοποιούνται ούτε περιγράφονται ιδιαίτερα εύκολα αλλά εγώ προσωπικά βλέπω επιρροές από Watchtower, Voivod, Sieges Even και διάφορα στοιχεία που θα μπορούσαν να θεωρηθούν Toolισμοί αν δεν ήταν συνομήλικοι. Η ατμόσφαιρα που βγάζουν μου μοιάζει πολύ οικεία με αυτή του Electric Scum(Depressive Age) παρόλο που δεν έχουν μουσικές ομοιότητες. Το Generation Isolated είναι από τα πιο ψυχωτικά κομμάτια που έχω ακούσει.

ακολουθει ποστ somnambulist. μεγαλο αλμπουμ.

Γι’ αυτό αγαπάμε νταρθ βέηντερ.

:oops::oops:

Επίσης μιας και το ανέφερα καλό είναι κάποια πράγματα να τα υπενθυμίζουμε που και που μιας και επιβάλλονται:

Χα χα χα! Δεν το θυμόμουν το εξώφυλλο! Χα χα χα!

Κορυφαίο άλμπουμ πάντως, ναι.

Ευγε ! Πραγματικα πρωτοποριακος δισκος !

Ε ναι, βασικά αυτός o BNR πολύ συχνά λέει μαλακίες, αλλά για τους Legend έχει δίκιο. Οντως τρομερό συγκρότημα, NWOBHM απ’ τα λίγα. Δυστυχώς μόνο το “Death in the Nursery” έχω βρεί και όχι και το ομώνυμο. :frowning:

Πάντως και αυτό τη δουλειά του την κάνει για τους λάτρεις του κλασσικού ήχου. Ακούστε το ρε ψοφίμια :!:

Fightstar-Be Human

στο τριτο αλμπουμ των αγγλων fightstar θα βρειτε sing along ρεφραιν (The english way,mercury summer,war machine),######## beatdowns καθως και χαλαροτiκα τραγουδια (give me the sky,tonight we burn).Απιστευτα riffs (colours bleed to red,damocles) και διαθεση να δημιουργησουν δικο τους ηχο.
τα αγαπημενα μου:
the english way:http://www.youtube.com/watch?v=iVwTtUn8jzk
mercury summer:http://www.youtube.com/watch?v=cJ5BfhdEv6s
colours bleed to red:http://www.youtube.com/watch?v=DDqiRbW6UFc

Deadly Blessing-Ascend From The Cauldron

Θρασιζων αμερικανικο παουερ του 88’ με ελαφρως προγκιστικες δομες σε καποια τραγουδια.

Να μη τα πολυλογω,γαμαει και δερνει,οι us powerοφιλοι που δε το ξερουν,να τσεκαρουν σωποδηποτε…

Έφυγααααααααααα!!!


thxs νεγκατιβ!!!

gracchus, τσέκαρε κι αυτό…

Judge For Yourself όσον αφορά το bold και πες μου… έχω ή δεν έχω δίκιο;

RX Bandits - …And the Battle Begun

Ιδανικό album τώρα με τις ζέστες. Κινούνται ανάμεσα σε ska,reggae,progressive rock. Πως γίνεται αυτό θα μου πείτε, αρκεί να ακούσετε το δίσκο για να καταλάβετε.
Φοβερές συνθέσεις, πολύ καλοί μουσικοί (που παίζουν και στους The Sound Of Animals Fighting) και τους στηρίζουμε γιατί ο drummer είναι μισός Έλληνας (Chris Tsagakis!)

Evile - Enter The Grave…thrash γαμάτο:!:

μιας και το ξέθαψα σήμερα:

Echo Tattoo - Room Of Toys (1997)

[CENTER][/CENTER]

Eίναι γνωστά τα πράγματα εδώ, οπότε απλώς ας τα επαναλάβω αντιγράφοντας:

H κυκλοφορία του “Room Of Toys” έπεται της διάκρισης του αγγλόφωνου γκρουπ του εγχώριου rock, Echo Tattoo με το πρώτο βραβείο του Β’ Ευρωπαϊκού Rock Διαγωνισμού (Κοπεγχάγη, Μάρτιος 1996). Το βραβευμένο τραγούδι είναι το “Over” το οποίο περιλαμβάνεται στο ομώνυμο Sinle/Ep. Η ηχογράφηση των δέκα κομματιών έγινε στο Λονδίνο, σε παραγωγή του Bryan New, ο οποίος έχει δουλέψει με τους Cure, Massive Attack, Neneh Cherry, Sugarcubes κ.ά. Κύρια συνθέτις είναι η Εύη Χασαπίδου που κάνει και τα φωνητικά, ενώ στο σετ περιλαμβάνεται και μια εκτέλεση του “My Wild Love” των Doors.

Το “Room Of Toys” ανταγωνίζεται με αξιώσεις το σύνολο σχεδόν της σύγχρονης βρετανικής pop παραγωγής, πεδίο από το οποίο αντλεί και την ταυτότητα των ήχων του, αφού εδώ ουσιαστικά έχουμε να κάνουμε με rock όχι ελληνικό αλλά καθαρά βρετανικό, ερμηνευμένο απλώς από Έλληνες μουσικούς.

Πάρτε και το The Wave, κλασσικά έπαιζε στο κασσετόφωνο από το πρωί μέχρι το βράδυ θυμάμαι:

bump βρε τζοκομποτς, ακολουθηστε το συναισθημα, ο μπλιντιν και ο bilzzoras το κανουν. ακολουθηστε και οι αλλες.

φίλτατε σκανδιναβολόγε με έψησες.

ωραια…και τι ειναι αυτο αν επιτρεπεται???:stuck_out_tongue: