Είστε πραγματικά ευχαριστημένοι από αυτό που σπουδάζετε / επαγγέλεστε

Πρωτον μια χαρα ειναι τα λεφτα και δευτερον τι καλα που θα ηταν να διαλεγαμε επαγγελμα οι γυναικες ασχετα απο τα χρηματα…Θα γινομασταν μπαλαρινες, που λεει ο λογος…:lol:

Satriani, πολυ καλη επιλογη…:wink:

λοιπον εγω ειμαι β λυκειου και ειμαι μαθητης της πλακας(15,3 μ.ο) εχω διαφορα στο μυαλο μου η μια επιλογη που την θελουν και οι γονεις μου ειναι να παω στο κολλεγιο ντυρρη(πηγε και η μητερα μου) και να σπουδασω p.r δλδ δημισιες σχεσεις βεβαια αν και η ιδεα και η ολη φαση του κολλεγιου μου φαινεται απιστευτη ωραια(εχω τσεκαρει μαθματα και εγκαταστασεις και τα σπανε) σκεφτομαι να αποριψω αυτην την ιδεα για ΄΄ιδεολογικους΄΄λογους…τωρα απο δημοσιο σκεφτομαι μμε στην παντειο η διαφημιστης επισης στην παντειο…και τελος αυτο που μα ρεσει πολυ ειναι η διατροφολογια και η διαιτολογια ηθελα να ρωτησω αμα τελειωσω ΤΕΦΑ(ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΚΤΟς ΑΠΟ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΕΦΑ)γινεται να κανω μεταπτυχιακο στην διαιτολογια η διατροφολογια??? μα ρεσει πολυ ο αθλητισμος παω 4 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και τωρα γραφτηκα σε ενα κολυμβητηριο και σε ενα ριπτικο αγωνισμα αλλα ξερω οτι σαν γυμναστης δεν βγαζεις λεφτα(3 ευρω την ωρα πληρωουν τα γυμναστηρια) και για αυτο θα θελα να μαθω αμα μεσα απο τεφα και μετα απο ενα μεταπτυχιακο αμα μπορω να γινω διαιτολογος -διατροφολογος…

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ…ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΕΦΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΤΡΑΜΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ

και γω μπερδεμενος ειμαι…

ρε βεντερ αμα εισαι καθηγητης σε δημοριο γυμνασιο παιρνεις 1300 περιπου και καθεσαι…μια χαρα ειναι…

Δε διάβασα όλο το ποστ, γράφτε λάθος.

ειπε οτι θα ααποριψει το ιδωτικο…

δατς εχω ακουσει οτι τα μμε στην παντειο δεν καλα…εγω σκεφτομαι επικοινωνιας κ μμε

Είμαι ευχαριστημένος απ’ αυτό που σπούδασα κ απ’ το μεταπτυχιακό που τελειώνω. Τώρα άν θα ‘μαι κ απ’ τη δουλειά που θα βρω είναι άλλο ζήτημα… :slight_smile:

Παντειος, δημοσιες σχεσεις και διατροφολογια δεν ειναι σε διαφορετικες κατευθυνσεις; :-k

Κι εγω μπερδεμενη ειμαι (16 ετων, 1η λυκειου). Ξερω οτι η κατευθυνση μου ειναι θεωρητικη και οτι αυτα που θελω βρισκονται στο 1ο πεδιο, οποτε παλι καλα.
Γουσταρω πολυ πολιτικες επιστημες, κοινωνιολογια, ιστορια κτλ που οι περισσοτερες καλες σχολες βρισκονται στην Παντειο. Απο κει και περα ειχα, εχω και θα εχω μεγαλο ψωνιο με την ηθοποιια (οχι δεν ειμαι κανα ψωνισμενο αγγουρι.) αλλα ειναι αβεβαιο σαν μελλον. Και δεν εχω κανεναν να με κατεβασει. Ολοι μου λενε(κι απο μονοι τους)οτι θα τα καταφερω, να το ψαξω κτλ αλλα φοβουμαι. Γι’ αυτον τον λογο μ’ αρεσουν πολυ και οι θεατρικες σπουδες(κριτικος και σκηνοθετης φυσικα) που ενω μπορεις να κανεις καποια πραγματα, σε γιουχαρουν οπου κι αν πας για να βρεις δουλεια και δε βγαινεις ηθοποιος. Απο την αλλη οι σχολες που βγαινεις μονο ηθοποιος ειναι σε 2η μοιρα απ’ ολους.
Κλαφτα χαραλαμπε.

Εγω δεν ειμαι ! Δεν μαρεσει το φυσικο ! Ειδικα της Πατρας.
Ενω η φυσικη μαρεσει.Ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση.Ηθελα
Πολιτικων Μηχανικων αλλα τι να κανουμε ? Εγω φταιω που δεν
διαβασα στο τελευταιο κωλομαθημα (αρχες διοικησης) και εγραψα 12.

Ωχ! Συνομήλικος!

Ίσως έχω ξαναγράψει εδώ, αλλά δεν πειράζει.
Είμαι πολύ ευχαριστημένη με αυτό που σπουδάζω κι όσο περνάει ο καιρός μου αρέσει περισσότερο!
Σε αυτό το εξαμηνο ειδικά έχουμε πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα όπως Εγκληματολογία και Τηλεοπτική - Ραδιοφωνική Παραγωγή. Στο τελευταίο έχουμε ομαδική εργασία την παρουσίαση ενός δελτίου ειδήσεων:D

διατροφολογια ειναι μεσω θετικης και ειμαι θεωρητικη αλλα θα παω γυμναστικη ακαδημια και μετα θα κανω μεταπτυχιακο η διατροφολογιο η φυσιοθεραπεια…παιδια καποιος απο τεφα που ναα ξερει??? ψηνομουνα για ντυρρη αλλα δεν ξερω ειναι 7 χιλιαρικα τον χρονο οι γονεις μου μπορουν αλλα ρε πουστη μου ειναι και η σχολη του αδερφου μου και θα βγουν πολλα τα εξοδα παντως δεν το εχω αποριψει ακομα

Γουσταρεις να κανεις ανατομια Δατσ γουαη?

ναι ρε το ξερω οτι εχει ανατομια και μου ακουγεται γαματο το μονο που με ξενερωνει ειναι η φυσικη στο 3 ετος αλλα γενικα γουσταρω αθλητισμο ασε που χρειαζομαι 14800 μορια μαζι με τα μορια των αθληματων οποτε μπαινω ανετα

Μπες εδω και ριξε μια ματια.

http://www.phed.uoa.gr/

ωραιος.φχαριστω

Ναι αμέ!Εγώ είμαι ευχαριστημένη απ τη σχολή αλλα δεν νομίζω να ισχύει και το αντίστροφο!:stuck_out_tongue:

Τι σπουδάζετε, ε?

Εγω τελικα μαλλον οδοντιατρικη θελω να περασω…:-s

εγώ σπούδασα προ 20ετίας έχω τελειώσει ΟΔΕ στο ΠΑΝ ΠΕΙ πάλε ποτέ ΑΒΣΠ και καπάκι έφυγα για το Αμέρικα όπου έκανα μεταπτυχιακό στα Πληροφοριακά Συστήματα Διοίκησης ήτοι με ποιό τρόπο θα συλλέξω και θα επεξεργαστώ πληροφορίες ώστε να κάνω αποδοτική μια επιχείρηση κοινώς τρέχα γύρευε :stuck_out_tongue:
Αnyway το μεταπτυχιακό δεν το χρησιμοποίησα γιατί στην αρχή που έλεγα τι μεταπτυχιακό είχα με κύτταζαν λες και ήρθα από τον Άρη :-k και μετά έμπλεξα με την λογιστικά κα με πήρε η μπάλλα
Ναι με το χέρι στην καρδιά είμαι ευχαριστημένη από αυτά που σπούδασα έχω προοδέψει είμαι υψηλόβαθμο στέλεχος βιομηχανίας εδώ και πολλά χρόνια και μου αρέσει η δουλειά μου λατρεύω δε την κοστολόγηση για μένα έγινε αυτή η επιστήμη το ξέρω :lol:
Αν όμως γύριζα το χρόνο πίσω θα κοιτούσα να περάσω ή καμμιά Ιατρική ή κανά Πολυτεχνείο -γουστάριζα τρελλά Ναυπηγών ή Μεταλλειολόγων - μ΄αρέσουν σαν ειδικότητες και τότε <<τα είχα>> μιας και ήμουν άριστη μαθήτρια αλλά φοβήθηκα μήπως δεν περάσω οπότε πήγα τέταρτη δέσμη χωρίς να το πολυσκεφτώ τεσπα τέλος καλό όλα καλά
Ούτε θεωρώ τα 3 σκληρά χρόνια του μεταπτυχιακού χαμένα μπορεί να μην το χρησιμοποίησα ποτέ αλλά είδα και άκουσα πράγματα που δεν θα τα έβλεπα ούτε θα τα άκουγα ποτέ χαλάλι και η ξενιτιά και όλα ΑΞΙΖΕ
Ευελπιστώ ακόμη σε ένα διδακτορικό άμα και πάρω την σύνταξη που δεν τον βλέπω να ζω μέχρι τότε θα το κάνω το χω αποφασίσει και θα είναι στην Διασφάλιση ποιότητας ή στο TQM
Eγώ παιδιά ένα έχω να σας πω ότι σπουδάζει κανείς καλό είναι πάρτε το πτυχίο και βάλτε το στο συρτάρι μόνο και μόνο η εμπειρία του πανεπιστημίου αξίζει το πανεπιστήμιο αυτό κάνει ρε παιδιά σας ανοίγει το μυαλό και σας μαθαίνει να σκέφτεστε κι όλοι όσοι έχετε την οικονομική δυνατότητα και το κουράγιο κάντε και μεταπτυχιακό αξίζει πιστέψτε με και από και πέρα και ο θεός βοηθός έτσι που έχουμε γίνει

εδιτ ο υιος ο μονογενής αποφάσισε να δώσει ΣΜΑ (σχολη μηχανικών αεροπορίας) με 19400 μόρια βάση πέρσι σαν πρώτη επιλογή και μετά ΕΜΠ - Ηλεκτρολόγων είδωμεν

εσείς κύριε συνάδελφε τι έχετε τελειώσει ακριβώς???