Τι να διαλέξω;

Βρήκα 4 καλές συναυλίες στη Γλασκώβη που μένω αλλά επειδή πέφτουν σχεδόν μαζί και για να μην ξεπαραδιαστώ κιόλας θέλω να διαλέξω 1 να πάω αλλά επειδή δεν έχω δει κανέναν από αυτούς live θέλω καμια γνώμη… Ενημερώνω ταυτόχρονα και για τις συναυλίες:

1. Megadeth + Lamb Of God + Children of Bodom + Sylosis
Venue: Braehead Arena
Price: Standard: £28.50

2. Judas Priest + Michael Schenker
Venue: Glasgow Barrowland Ballroom
Price: Standard: £38.50

3. Slayer + Anthrax + Kvelertak
Venue: O2 Academy 1
Price: Standard: £39.50

4. Marilyn Manson
Venue: O2 Academy 1
Price: Standard: £29.50

Είμαι περισσότερο ανάμεσα σε 1 και 2 αλλά τους φοβάμαι και λίγο λόγω ηλικίας (κυρίως τους Priest).

megadeth τελευταία φορά που είδα ήταν χάλια. εγώ θα δω 2 και 3 λονδίνο. δευτέρα ο ένας, τρίτη ο άλλος.

Προσωπικά θα μπορούσα να δω οποιαδήποτε από τις τρεις πρώτες! Από εκεί και πέρα έχει βασικά να κάνει με τα γούστα σου.

Οι Priest είναι κλασσική αξία και ιστορική μπάντα, αν δεν τους έχεις δει καλό θα είναι να το κάνεις σύντομα. Στο Rockwave που εμφανίστηκαν προ δύο εβδομάδων ήταν εξαιρετικοί οπότε μη σε φοβίζει η απόδοσή τους.

Το πακετάκι με Megadeth και Lamb of God είναι πολύ δελεαστικό. Οι Megadeth έχουν νέο απίστευτο κιθαρίστα τον Kiko Lureiro (Angra) και τύμπανα θα πάιξει ο Chris Adler των Lamb of God που έγραψε και τα τύμπανα για το νέο άλμπουμ τους! Συν Children of bodom και Sylosis, όλες πολύ δυνατές μπάντες και με νέους δίσκους σύντομα. Προσωπικά αυτό θα επέλεγα. Εξάλλου ο αριθμός και η δηλωμένη ποιότητα των συγκεκριμένων συγκροτημάτων κάνει αυτή την συναυλία ίσως την πιο value for money.

Νούμερο 1

Για πολλούς υποκειμενικούς λόγους + το ότι είναι φθηνότερη.

Megadeth+Lamb Of God και τα λιρόνια στην τσέπη.

2 και τέλος.

Φίλε, μόνο και μόνο για τους Lamb of god θα διάλεγα την πρώτη.

'Ελα ρε Γλασκώβη!
Εγώ πάντως Priest θα πάω. Megadeth, Anthrax και Slayer είδα αρκετές φορές τα τελευταία χρόνια.
Εφόσον δεν έχεις δει κανένα, οι Priest δίνουν φοβερά live, οι Slayer έχουν σταθερή απόδοση, οι Megadeth είναι με τις μέρες τους και οι Anthrax επίσης καλοί live. LoG είναι δέλεαρ πάντως.
Mέσα στον Οκτώβρη επίσης έχει Annihilator, Grave Pleasures, Carcass-Voivod, A forest of Stars και ανάμεσα σε αυτές που έβαλες είναι οι Uncle Acid και επετειακό τουρ των Seps σε αυτά που έχω σημειώσει.

ειναι στα εξωτερικα και βλεπουν μπαντες που ερχοντανε ελλαδα ενηγουεη

ασε τις μαλακιες και μαζεψε λεφτα για να πας να δεις manowar.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Απ’ ότι βλέπω το δίλημμα μου σωστό ήταν.

Ωπ, να τος… Δεν ξέρω και το venue των Priest τι λέει, λίγο τρύπα μου φαίνεται αλλά μπορεί να κάνω λάθος.

Χαχαχαχ… Δυστυχώς στην Ελλάδα αν δε μένεις Αθήνα (ή κάπου κοντά) είναι δύσκολο να βρεις τέτοια. Πήγα Manu Chao Θεσσαλονίκη πέρυσι, μετράει; :stuck_out_tongue:

Ε μιλάμε για διάστημα 2 εβδομάδων (για τα live που ανέφερε ο φίλος), όχι 3 ετών!

Έχουμε και W.A.S.P, Enslaved, Grand Magus, Xentrix, Liturgy, English Dogs, Def Leppard + Whitesnake, Fear Factory για την 20η επέτειο του Demanufacture… Όρεξη να χεις :stuck_out_tongue:

πηγαινε ρε μεθαυριο σολσταφιρ στο audio να κλασετε μεντες στο μπουντρουμι και θα με θυμηθειτε

επισκεπτες δεχεστε?

10 Σεπτέμβρη ανεβαίνω ρε, εδώ είμαι ακόμη… :frowning:

Ευπρόσδεκτος Joker :slight_smile:

Καλά και Def Leppard - Whitesnake ψηνόμουν πολύ αλλά ψιλοξέφυγε το εισητήριο. Και AC/DC που πέρασε αλλά εκείνο ήταν φευγάτο από την αρχή :stuck_out_tongue: (από 160 λίρες αν δεν κάνω λάθος ξεκίνησε).

Θα φύγω ζωντανός λες από κει; Χαχχαχ. Πλάκα πλάκα θα πήγαινα σε κάποια αλλά δεν βρίσκω τρελούς να με ακολουθήσουν :stuck_out_tongue:

τεταρτη 29. γω θα παω

αμα οντως ψηνεσαι και δεν το λες ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, στειλε

Νομίζω τα πακέτα 1 και 3 είναι σταθερές αξίες και θα περάσεις καλά αν πας σε οποιοδήποτε.

  • LoG τους είδα πρόσφατα Graspop και ήταν ίσως οι κορυφαίοι της 3ης μέρας αν και κλασσικά με χάλασε ο τενεκεδένιος ήχος των drums τους. Θα τους δω ξανά με CoB τον Οκτώβρη, οι οποίοι έκαναν φοβερή εμφάνιση πάλι στο Graspop. Megadeth σταθερή αξία live και θα ήθελα να δω πως είναι με τους 2 νέους παίκτες τους.

  • Slayer, Anthrax, Kvelertak είναι πακετάκι μπόμπα… Θα τους δω Οκτώβρη και αυτούς και δεν ξέρω πως θα την παλέψω (δυνάμεις) μέχρι Slayer. Οι Kvelertak είναι χαβαλετζήδες, το ίδιο και οι Anthrax. Slayer προφανώς παίζουν πάντα στο 7+/10 τουλάχιστον άρα respect.

Νομίζω θα διάλεγα το 1 πάντως γιατί σαν πακέτο είναι πιο ενδιαφέρον.

Και μια σχετική ερώτηση με το αρχικό post αν και νομίζω δεν τίθεται θέμα, απλά θέλω να βγάλω το παράπονό μου…
Εδώ και καιρό η κοπέλα μου, μας έχει πάρει εισιτήρια για Editors τέλη Οκτώβρη… Ξαφνικά την ίδια μέρα ανακοινώθηκε αυτό σε άλλο χώρο: (και δεν έχω δει κανέναν τους)

CARCASS (UK)
NAPALM DEATH (UK)
OBITUARY (US)
VOIVOD (CA)
HEROD (US)

Τι κάνω;

χωρίζεις όπως είσαι και πας να δεις το πακετο-τουμπανο

Ποστ πικς οφ κοπέλα πρώτα, μήπως είναι καλύτερα να πας editors με το τούμπανο <3