Ξενερωμα

το να διαβάζεις κάτι ανορθόγραφα (όχι ένα δύο λάθη,σιγά,μιλάμε για δολοφονίες!) είναι σαν να ακούς κάποιον να μιλάει χάλια…και αυτό σίγουρα σε χαλάει…

Μπροστα στη γκρινια μιας γυναικας, η ανορθογραφια και τα μπινελικια ειναι απλα πταισματα…

Οπως ειπε κ ο Angmar: “Μια μπυρα ηθελα να πιω απλα…”

αστα να πανε. τωρα θυμηθηκα ενα σκηνικο που καθόμαστε με ενα φιλο, και διπλα μας ειναι ενα τραπέζι στο οποίο μία κοπελα που είχε πάθει κρίση υστερίας ελεγε διαφορα σε ενα φιλικο της ζευγάρι. ειχαν μεινει και κοιταγαν σα μλκς ενω αυτή δε ξερω και γω αν καταλαβαινε τι ελεγε.

ήταν το κλασσικό “τα λέω πιο γρήγορα απ όσο τρέχει ο flash, και ταυτόχρονα μοιάζω για τρόφιμος του τρελάδικου” στυλ που έχουν οι υστερικές γυναίκες. με τη μία λέω στο φίλο μου: “σκέψου να την παντρευτεις…”

περιττό να σας πω ότι φρίκαρε μεσα σε κλάσματα δευτερολέπτου με το που σκεφτηκε τη ζωη του με ενα τετοιο άτομο…:lol:

βέβαια, αυτο που λέω ήταν ένα ακραίο σκηνικό. προσωπικά δε μου χει τυχει κατι σε τετοιο βαθμό σε σχέση (ευτυχως!)…

Ναι, θα της πεις…“Θες να σε μάθω …ορθογραφία;;” :lol: :twisted: :lol3:

Ε ναι, αλλα δεν μπορω να πω ποιο απ’ολα οσα κανω ξενερωνει τις γυναικες. Αν το ηξερα, δεν θα το εκανα εξαρχης. :stuck_out_tongue:

+1 Επίσης η ακατάσχετη φλυαρία…

Αυτό που δεν καταλαβαινω εγω, ειναι γιατι θεωρειται πιο ασχημο να βριζει μια γυναικα, την ιδια στιγμη οι αντρες το κανουν σε μεγαλυτερο βαθμο… Αυτο με εκνευριζει αφανταστα…Μπορει καποιος να μου εξηγησει?

Η φραση “βριζει σα νταλικερης” πιστευω τα λεει ολα.

Δηλαδή εσύ βρίζεις ακατάπαυστα?

:stuck_out_tongue: :wink:

Οχι. Δεν προσπαθω να υπερασπιστω τις γυναικες που βριζουν, απλα προσπαθω να πω οτι το θεμα δεν εχει σχεση με το φυλο… Δηλαδη, εμενα το ιδιο ασχημο θα μου φαινοταν αν ενασ αντρας ή μια γυναικα αρχιζαν τα μπινελικια… και δεν μιλαω για απλα πραγματα αλλα για τραβηγμενες περιπτωσεις…

απλα οι γυναικες εχουν πολυ μεγαλυτερη ανασφαλεια απο μας και γιαυτο τρελαινονται καθε λιγο.

Η ανασφαλεια ΔΕΝ ειναι θεμα φυλου!Περισσοτερο ειναι τι εχει περασει ο καθενας… αν πχ. καποιος/α εχει φαει κερατο απο αλλη σχεση, δικαιολογημενα εν μερει να εχει ανασφαλεια και μαλιστα μεγαλη!
Προσωπικα,ζηλευω σε φυσιολογικα επιπεδα.Δεν με ενοχλει αν παει μονος του για μπυρα, για ποτο, για διακοπες βρε αδερφε, χωρις να σημαινει βεβαια οτι εγω κοιμαμαι…

Αυτο που με ξενερωνει γενικοτερα ειναι η αδιαφορια!Ξενερωνω τοσο πολυ που αν αρχισει να με γραφει γινομαι τελειως κρυοκωλη!lol!Μια φορα ανεχτηκα ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ γραψιμο και ηταν η τελευταια!
Ειδικα τωρα… δεν ξερω να σου πω.Με το συγκεκριμενο παλικαρι δεν εχω ιδιαιτερα παραπονα.Ισως αυτο που με ξενερωνει λιιιιιιιιγο ειναι οταν μαζευεται “αντροπαρεα” και λενε του κοσμου τις καφριλες!
Επισης, θα συμφωνησω για την καθαριοτητα!Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο απλυτη γυναικα… ιου!

Να συμπληρώσω: …και από άπλυτο άντρα! Γιατί δηλαδή αυτοί να μπορούν να είναι άπλυτοι κι εμείς όχι;; :-k :stuck_out_tongue:

Ειναι και θεμα φυλου. Αλλα οχι γονιδιακο, απλα η γυναικα υποχρεωνεται σε μεγαλο βαθμο απο την κοινωνια να επιβληθει με την εμφανιση της και αυτο της δημιουργει μεγαλες ανασφαλειες…

Επισης με ξενερωνει να ειναι συντηρητικη… ξερετε πού!

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις “να επιβληθει με την εμφανιση της”.Μιλαω παντα προσωπικα αλλα εγω δεν εχω τετοια κομπλεξ να επιβληθω σε εναν αντρα, οπως αντιστοιχα δεν μου αρεσει να μου επιβληθουν!Δεν γινεται να υπαρχει δηλαδη μια ισορροπια?Γιατι στις σχεσεις (συνηθως αυτο γινεται) πρεπει να λεγεται οτι καποιος εχει το πανω χερι?

(Κουραστηκα…
lol!)

Συμφωνω μαζι σου… Απλα ειπα τι παρατηρω οτι γινεται… Ουτε εγω θελω να επιβαλλομαι πουθενα…

Εννοω να επιβαλλεται (δηλ να γινεται αποδεκτη) γενικα στο περιβαλλον της αρα και στις σχεσεις της. Η εμφανιση δυστυχως παιζει μεγαλο ρολο για πολλους ανθρωπους… Αυτο σημιουργει ανασφαλειες στη γυναικα. Βεβαια αντιστοιχες ανασφαλειες εχουμε και εμεις… Αμα θες το συζηταμε περεταιρω στο msn…

Η εμφανιση απασχολει και τους αντρες οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα “γυναικων”.
Επισης, δεν ειπα οτι θες να επιβαλλεσαι.Γενικα μιλαω και εγω!Για να βγει ενα συμπερασμα λοιπον απο ολη αυτη την ενδιαφερουσα συζητηση:p δεν υποστηριζω ουτε τις γυναικες, ουτε τους αντρες που θελουν να επιβαλλονται για να νιωθουν πιο σιγουροι για τον εαυτο τους!Ειναι καθαρα θεμα προσωπικης ανασφαλειας και δεν μου φταιει κανεις αν δεν ξερω τι μου γινεται και δεν εχω αυτοπεποιθηση και προπαντων αυτοεκτιμηση!:wink:

(Μετα χαρας να το συζητουσα αλλα παω για καφε… looool!:stuck_out_tongue: )

You know βαρβατιλα?

Επισης με ξενερωνει το lol που λεει ανα δυο λεξεις η Soul thorn, τελειως ασχετο με το θεμα αλλα μου αναβει τα λαμπακια. :stuck_out_tongue:

:lol2: Τρελός!!! :lol:

Την ξέρω τη βαρβατίλα και μ’αρέσει ως ένα βαθμό, αλλά όχι και άπλυτος!! Όχι και άπλυτος!!! Τς τς τς… [-X:p

Τι λες ρε??? Αν το μαλλι του αντρα δεν εχει πιασει στρωματα λιγδας και δεν γυαλιζει, αν δεν βρωμαει βαρβατιλα/ιδρωτιλα καθε φορα που κουνιεται, αν δεν ειναι κιτρινα τα δοντια του, ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΑΝΤΡΑ ΜΙΛΑΜΕ?!?!?!?!? Πουστης ειναι.

Φτιαχτηκες τωρα?

Γκιγκατρον, ενας φιλος μου το λεει και λαϊβ το λολ και εχει γλυτωσει κι εδω δεν ξερω πως απο φαπες και κλωτσες. Ειδικα οταν κανει την απιστευτη ρητορικη ερωτηση: “λολ?”.