ΦΑΡΜΑΚΑ: ΝΑΙ Η ΟΧΙ(ΓΕΥΣΤΙΚΑ)

[QUOTE=hokam;118686]Εχω την εντυπωση οτι το Ζιρτεκ ειναι αντισταμινικο απλα και οχι κορτιζονουχο.:-k
Για την αλλεργια παιρνω Χozal,αλλιως δεν υποφερεται

αρχικα κι εγω xozal επαιρα αλλα μετα δε με πιααε… τα αεριους ειαι καλυτερα… (το ζιρτεκ δε ειαι κορτιζοουχο…)(εχει χαλασει το πληκτρολογια και δε γραφει το γραμμα που ειαι ααμεσα στο μ και το ξ#-o :frowning: , δε φταιω εγω…)

το ζιρτεκ είναι απλα αντιισταμινικό δεν περιέχει κορτιζόνη σε καμια περίπτωση, ούτε δεν φέρνει υπνηλία .Το αταράξ φέρνει απίστευτη υπνηλία και γιαυτό άτομα με προβλήματα ύπνου πίνουν λίγο αταράξ!
Η κορτιζόνη δεν είναι εθιστική απλά δεν μπορείς πχ να πάρεις 500mg solu-medrol και να τα κόψεις μαχαίρι… πρεπει να μειώσεις σταδιακά την δόση για να μην υπάρξει πρόβλημα!:wink:

Farmaka den pairnw sxedon ka8oloy, pantws kales gefseis exoyn 2 antivhxika, to bisolvon kai to synecod. Pantws synh8ws otan exw ponokefalo pinw mia portokalada sthmenh kai koimamai,kai otan 3ypnaw eimai ok. Sthn spania periptwsh poy den pianei afto pairnw depon. Oson afora ton ponolemo, proswpika exw parathrhsei oti ligo oyiskaki ana takta xronika diasthmata ton kanei pera.:slight_smile:

Τι topic ανοίξατε βρε!Για τον καμμένο!Εδώ και 5 μέρες με χάπια και αντιβίωση!!!
Τέλος πάντων,από ότι μου άρεσε αυτές τις μέρες ήταν το Bissolvon για το λαιμό.Θεική γεύση!
Επίσης η κλασική αξία που ακούει στο όνομα Ponstan
P.S.Παίρνω και Ξοζάλ

Απ’ οτι φαινεται παντως μεχρι στιγμης, η Νεφελη ηττηθηκε…

Χαρ χαρ χαρ χαρ!!!:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Για αλλη μια φορα ο freedomofrock εχει δικιο…8)

Είναι βισματίας και λαμόγιο.

Bασικα το ζιρτεκ ειναι αντισταμινικο, αλλα βοηθαει παρα πολυ στις αλλεργιες την Ανοιξη. Δηλαδη αμα εχεις συναχι, παιρνεις ενα και σου περναει.

Τελικά το Ζιρτέκ είναι αντισταμινικό ή έχει μέσα κορτιζόνη? Θα μου απαντήσεις κανείς? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Τόσες μέρες περιμένω!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Πλάκα κάνω… Thanks σε όλους όσους έλυσαν την απορία μου:wink: :wink:

:x δε λέω τίποτα άλλο…είσαι καμμένος!!

Μα, τα αντι-ισταμινικά είναι ακριβώς για τις αλλεργίες! :stuck_out_tongue: Επειδή με την είσοδο των αλλεργιογόνων στον οργανισμό, παράγεται η ισταμίνη κλπ κλπ. Εδώ σταματούν οι γνώσεις μου! Η witch θα μας λύνει τις απορίες! :roll:

Τώρα που το θυμήθηκα, μ’αρέσει λίγο το αναβράζον Depon… Δεν τρελαίνομαι κιόλας, αλλά άλλοι δεν το πίνουν γιατί αηδιάζουν!

Αηδια ειναι…Σαν σοδα.:frowning: :-#

ΟΛα ειναι απαισια.
@freedom of rock: και η πορτοκαλάδα είναι απαίσια

Ασε ρε που θα μιλησεις εσυ για την πορτοκαλαδα… Κατσε πιες ενα μπουκαλι γαλα να ισιωσεις ρεεεεεεεεε!!:smiley:

Αχαχαχαχαχαχαααααααααα!Το απολυτο καμμενο topic!Kαι θα συμφωνησω μαζι σου, αερολιν rules!:lol:
Και το Amoxil καποτε ηταν μιαμ αλλα τωρα νομιζω βγαινουν μονο χαπακια και καψουλες… (Οοοοχι!:frowning: :stuck_out_tongue: )

και ότι δεν μπορείς να πίνεις μπύρες :P:P:P:P:P

Εγώ πάλι λόγω αλλεργίας έχω κατεβάσει πολλά κιλά (ή λίτρα :P:P ) αερολιν (εισπνοή πάντα…) …:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eγω να δεις…
Παντως το flixotide εχει καλυτερη γευση! :stuck_out_tongue:

Εμένα μου αρέσει πολύ το αναβράζον,αλλά όχι η σόδα:?

Και τα δυο σιχαμα ειναι… Χαπακια 4 ever!!!

:-k :-k :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μερικά αρχίζουν να λιώνουν πριν ακόμα προλάβεις να τα καταπιείς και είναι πολύ μπλιαχ! :stuck_out_tongue: